Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kúszó-mászó babátokat hagyjáto...

Kúszó-mászó babátokat hagyjátok szabadon garázdálkodni az egész házban?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, előszobánk nincs még, rögtön a konyhába toppan be az ember, tehát azonnal kosz lesz, amint belép valaki. naponta porszívózom, gyakran felmosok, de a gyerek hasa örökké koszos. Arról nem is beszélve, h. mindig attól rettegek, h. felfázik a hideg kövön. Ti hogy csináltátok?
2013. nov. 8. 08:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Kúszót még nem hagytam, csak a szőnyeges szobákban, mászóként már ment mindenfelé, bár a főbb útvonalaira raktam rongyszőnyegeket a konyhába is.
2013. nov. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
sehol nincs szőnyeg. a nappaliban terítettem le egy hatalmas plédet, így a nappali 70%-át ez teszi ki, 20%-át a bútorok, de érdekes módon mindig azon a maradék 10%-on van, ahol persze hideg a laminált. .. vagy ha mégsem, akkor a még hidegebb konyha vagy fürdő kövén...
2013. nov. 8. 08:55
 3/10 anonim ***** válasza:

Amikor még csak kúszott, jobban tudtam kontrollálni, hogy merre ne menjen. Általában csak a szőnyegen hagytam garázdálkodni. Mióta mászik és kapaszkodva lépeget, muszáj mennie. :) Ha esetleg bezárom az ajtót, hogy ne tudjon átmenni a másik helyiségbe, akkor leül az ajtó elé és püföli, meg kiabál, hogy nyissam ki. :)

Szóval nincs mit tenni, az egész lakásban jön-megy.

Nekünk is járólap van mindenfelé, kivéve a szobákban, ott laminált padló és kisebb szőnyegek. De hiába terítek le plédet, persze, hogy nem marad meg rajta. Vastagabb nadrág (vagy vékony harisnya + vékonyabb nadrág), zokni, body, pulcsi és nem fog felfázni.

2013. nov. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk is így van, sőt, itt mindenhol kőpadló van. A kosz nem érdekel, attól jobban félek, hogy mindenre felkapaszkodik állni, és elvágódik. Én is hiába szőnyegezek, a játékok jobb hangot adnak ki a földön, ha odacsapkodja :)
2013. nov. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk rommá van szőnyegezve a lakás, még is mindkét gyerekem azon a kis részen garázdálkodott ahol nem volt szőnyeg! :)

Mondjuk mindkettő téli gyerek, így amikor elkezdtek kúszni, már javába jó idő volt, így nem aggódtam azért mert hideg van.A kosz miatt meg még annyira sem.Én simán hagytam őket kiteljesedni.Mondjuk kb annyiszor cseréltem rajtuk ruhát, mint pelenkát! :D És a kézmosáshoz is hamar hozzászoktak.

Szerintem ha nincs nagy átmenőforgalom nálatok, akkor minden reggel töröld fel a konyhát, jól öltöztesd fel a törpét hogy meg ne fázzon, és hagyd mozgásfejlődni! :)

Nem tudom mennyire megoldható, de ha megy hozzátok valaki, akkor azonnal vetesd le a cipőjét, akár már az ajtóküszöbön.Senki nem fog megsértődni rajta szerintem..hisz pici baba van a lakásban.

2013. nov. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
szia hasonló a szitu,mindig ott szeret lenni ahol nem kéne tehát kő van,mindig azzal játszana amivel nem lehet ,tehát nem a játékkal:)én is szönyegeztem ahol tudtam de....ja és mindig azt enne amit nem lehet:)szöszmösz,papír,leesett morzsa:)és tényleg nap végére olyan mint egy kis szénbányász:)
2013. nov. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi vettünk babakarámot, 8 elemest, jó nagy, szóval van tere bőven. Abban van, mert amerikai konyhás a lakás, ezen kívül a háló van. Szóval ott van az elkerített nappali részben, mert mindig ment a sütőhöz, a polchoz, a konvektorhoz, meg ott csúszott-mászott a hideg kövön. Én is féltem, h felfázik, vagy magára ránt valamit.

Járókban nem maradt meg, üvöltött, ahogy beleraktuk, meg nem is lehet olyan pici területen tartani szerintem egy gyereket, csak pár percre.

Nem próbáltok meg valami karám szerűséget? Azt leteríthetnéd pléddel, szőnyeggel, nem fázna fel, nem lenne koszos és lenne is helye - persze csak ha nálatok van ennek hely.

2013. nov. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

a karámot csinálja apa... 3 hónapja. .. :D

a cipőlevevés nem rossz ötlet, de mivel fátüzelésünk van, ami egy sparheltban és egy kandallóban teljesedik ki, így az nagyobb koszt csinál, mint a cipő. és igen, a kis apró koszokat ő is előszeretettel csipdesi... egy szem tarhonya, egy darab sár a cipőről... most jót mosolygok magamban ezen, amúgymeg sikítva rohanok, h. : NEEEEE, MEGFULLAAAAADSZ! :D

2013. nov. 8. 11:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor apukának bele kéne húznia egy kicsit :D
2013. nov. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
soha nem lesz kész már, rég letettem róla. :)
2013. nov. 8. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!