Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálsz ha 7 hónapos...

Mit csinálsz ha 7 hónapos egész nap dünnyög, óbégat, elégedetlenkedik?

Figyelt kérdés

a. Hagyod, majd abbahagyja /nálunk nem működik, mert hamar átmegy sírásba/

b. Leülsz mellé mosolyogva játszani, mintha nyugodt lennél /ha a fejem tetejére állok az sem elég, mintha ott sem lennék, dünnyög tovább/

Néha el szoktam neki ilyenkor mondani neki, hogy már zsong a fejem és én is nyűgös vagyok. Ezt nem veszekedve, kiabálva, de nem is mosolyogva. Ilyenkor csak gyorsabban beszélek. Szerintetek ez rossz. Akkor elhallgat, engem figyel és mosolyog, azután folytatja, ahol abbahagyta.


2013. nov. 8. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy unatkozik. Nekünk is volt ilyen időszakunk és a közelséget szerette, leginkább azt, ha ölben van... Nagyon kiizmosodtam, amíg végül 8 hónaposan kúszni kezdett, és már kevésbé igényelte a hurcolászást... Kitartás! (Amúgy egy hordozókendő megkönnyítheti a dolgodat...! Mi a gyakorlatban úgy csináltuk, hogy váltogattam a hordozást és a földön töltött játékot. Ahogy fáradt, egyre kevésbé volt el lent.)
2013. nov. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ugyan ilyen idős a babánk,ez megy nálunk is. ilyenkor vagy unatkozik, vagy fáradt már. illetve a foga miatt extra tetőfokárahágóan nyomja. nem sír, hanem nyög, ,nyüszög, dünnyög, ahogy te is mondtad, és igen, ha nem figyelek rá, átvált sírásba. ilyenkor átviszem másik helyiségbe, hintába teszem, vagy pihiszékbe,apró, egyszerû tárgyat adok neki, hogy lenyugodjon egy kicsit. sokszor segít. persze van, h. nem, akkor hallgatom és tépem a hajam.. . kitartás!
2013. nov. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Uhh, nálunk nem rég múlt el (kop-kop). Mióta aktívabban kúszik-mászik, sőt álldogál, haladgat, azóta ezzel van el. Persze ilyenkor is szokott unatkozni, ilyenkor viszem magammal, ha dolgom van, legyen el ott. Kitartás!
2013. nov. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ez az időszak 7 hónapos korától addig tartott, amíg meg nem tanult mászni, azaz 9 hónapos koráig. Eddig szakadatlanul dünnyögött. :))) Kitartás, elmúlik! Én rengeteget dumáltam neki akkor, tényleg, szószerint egész nap, mert azt élvezte. Főzés közben is, takarítás közben is, ja, és gyakran mentünk sétálni, délutánra pedig fixen volt valami apával közös program. Az volt a legnehezebb időszak. Cserébe 10 hónaposan már elkezdett motyogni, a sok szövegelés hatására. :)
2013. nov. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Vidd ki sétálni, nézegessetek fotóalbumot, képeskönyvet. Próbáld tanítgatni tapsolni, integetni, nem baj, ha még nem tudja, csak foglald le a figyelmét. Szedjétek szét a szennyest és pakoljátok vissza a kosárba, közben mondd, h mi milyen színű és kié (piros babazoni, kék papapóló, rószaszín mamabugyi, és hasonlók). Utánozz neki állathangokat és bíztasd, h ő is csinálja. Játszatok kukucsosat: tegyél a fejére egy textilpelenkát és segíts neki lehúzni, ha előbukkan mondd, h kukucs. Vagy fején a pelenkával szólongasd, h hol vagy xy gyere elő és mikor lehúzza a fejéről csodálkozz nevetve, h ó hát itt vagy! Azután tedd a saját fejedre, és hagyd, h lehúzza, ilyenko adj ki vicces hangokat (kukucs, horkantás, pukpuk, bumm, taktak, pitypity, stb). Labdázzatok csörgőlabdával. Rejtsd el az egyik játékát úgy h lássa, hova rejtetted és kérdezd meg, h hol van. Ha előveszi, akkor dícsérd meg, milyen ügyes.

Ezekkel simán el lehet terelni a figyelmüket és még fejlesztheted is a kis intelligenciáját. :)

2013. nov. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
húúú, ötös, ezek szuperek. köszi! :)
2013. nov. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok mi lett a babakkal?
2022. júl. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!