Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mondanátok nekem néhány okozó...

Mondanátok nekem néhány okozó tényezőt hogy miért sírhat egy hat hetes baba?

Figyelt kérdés
Felsorolnátok mit kell ellenőrizni a babán ahhoz hogy rá jöjjünk mi a baja és segíteni tudjunk rajta?

2013. nov. 10. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Teli pelus

Éhes

Álmos

Fázik

Fáj a hasa

Anyához akar bújni


Hirtelen ennyi jutott eszembe

2013. nov. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Fázik, melege van, testközelségre vágyik, vagy fáj a hasa.

Ha a hasa fáj, akkor emelgeti a kis lábát, vígasztalhatatlanul sír. Lehet különböző cseppekkel próbálkozni, pl. infacol, biogaia, espumisan. Maszírozni a hasát. De igazából az idő segít majd, túl kell vészelni..

2013. nov. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

És mikor jön már el az az idő hogy már nem fog levegőt nyelni evészet közben?

Tápszeres és cumis üvegből eszik.

2013. nov. 10. 16:12
 4/11 anonim ***** válasza:
Soká.. Lehet venni olyan cumisüveget amivel elvileg nem nyel levegőt avent. Fiamnak nem segített mondjuk, ő kb. 5 hónapos korára nőtte ki a hasfájást.. 2. voltam.
2013. nov. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A kisbabák sehogy máshogy nem tudnak kommunikálni, csak sírással. A fenti tényezőkön kívül még két dolog jutott eszembe, az egyik, hogy tesközelségre vágyik.

A másik, hogy valamelyik fenti dolog volt a sírás oka, (amit már közben megoldottál), de mivel nem hagyta abba rögtön a sírást, te stresszelsz, hogy miért sír. Amit ő megérez, és folytatni fogja a sírást.

A kérdésből adódóan első gyerekes anyuka lehetsz. Én is átéltem ezt.


Nagy levegő. Nyugodj meg. Minden baba sír, mert máshogy nem tud kommunikálni. Ringasd egy kicsit, suttogj neki.

Menni fog.

2013. nov. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
ha feszül a pocak és vigasztalhatatlanul sír a gyerkőc, akkor ez kólikás hasfájás
2013. nov. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
fejletlen idegrendszer, sírásreflex túl erős.....ilyenkor semmit sem lehet tenni mint várni
2013. nov. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A 3 hónaposnál fiatalabb újszülöttek 5 különböző sírást produkálnak, 5 kiváltó ok miatt. Ezek: éhség, büfi, hasfájás, diszkomfort, álmosság. Keress rá a Dunstan bébinyelvre, tényleg működik, nekem nagy segítség volt. Youtube-on találsz videót is. Sok sikert. :-)

Jöhet a lepontozás.

2013. nov. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mi az a diszkomfort? Tele pelus?
2013. nov. 11. 13:10
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, tele vagy nedves pelus.

Itt egy cikk róla:

[link]

Videók (angolul, de a lényeg hallatszik:

http://www.youtube.com/watch?v=MJ8CB5H7xeQ (oldalt a relatedben a sorozat többi része)

Vagy az Oprah műsor, ez egyben az összes, röviden:

http://www.youtube.com/watch?v=PgkZf6jVdVg , lényeg 4.30-tól. Ezt a videót ráadásul a lánya töltötte fel. :)

Hajrá!

2013. nov. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!