Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónaposan még nem forog,...

6 hónaposan még nem forog, tehetek valamit azért, hogy segítsem a fejlődését? Baj, hogy nem forog még?

Figyelt kérdés

6 hós lesz 2 hét múlva a kisfiam, elég ducimuci 68 centi, 8 kiló, és elég kényelmes, szeret hanyatt feküdni és a keze ügyébe eső dolgokkal játszani... az oldalára fordulgat azért, de főként hanyatt fekvésből teszi ezt. többnyire háton van, és bár hason is elvan, a hasalást 30 percnél tovább azért nem csípi, nyöszörög (de nem erőlködik) amúgy elég erős baba, és minden másban kiválóan fejlődik, az orvos is csak dicséri a babát...

- van valami, amivel segíthetem a forgását?

- lehet valami gond vele, hogy még nem pördült se hasról hátra, se fordítva ennyi idősen?

- hány hónapos koráig "kell" tudnia ezt megcsinálni?

- mindenben le fog maradni, vagy ilyen összefüggést ne keressek?


2013. nov. 10. 22:19
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
A legkisebb fiam nekem is 8 hónaposan tanult meg átfordulni,hátról hasra.Aztán 9 hónaposan tanult meg ülni,kúszni,mászni,állni.De csak 14 hónaposan indult el.A most hat hónapos lányom viszont három hónaposan átfordult és most majdnem,hogy ülni tud.Szóval nagy a különbség még testvéreknél is.
2013. nov. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Teljesen gyerek függő! 1 lányom 4es fel hosan fordult át 10hosan maszottu 1evesen ment egyedül segítség nélkül 2dik 10hetesen atfordult 6hosan mászott és most 13hosan indult el! Az en két gyerek is ejjel és nappal! Kerdezd meg a védőnőtol de szerintem azt fogja mondani hogy hagyd a saját ütemében fejlődni!
2013. nov. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
6 hónaposan más forodnia kéne. Mindenképpen elvinném egy dévényes szakemberhez.
2013. nov. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Azért két hét még ebben a korban sokat számít ám!

De ha nem vagy nyugodt, akkor vidd el tornászhoz.

Azért az orvosok nem mindig vesznek észre dolgokat, saját tapasztalatból mondom!

2013. nov. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

Én is ebben a cipőben vagyok, ugyan azokat csinálja mint a te babád, 5 hónapos lesz, 68 cm, 8 kg:) de nem kövér, szóval én erre nem fogom:)

Baj van, tudom, ezért be is jelentkeztúnk egy tornászhoz, csütörtökön viszem.3 hónaposan kéne hátról hasra, 4 hónaposan hasról hátra fordúlni, s fél évesen ülnie kéne a babának a könyvek szerint.

Lányom így is csinálta.

A tornász azt mondta 6 hónap a határ, amikorra meg kell fordulnia, mert ha addi nem teszi, akkor gond van, lesz, mert ugye a mozgás fejlődés összefüggésben van a későbbi beszéd fejlődéssel...

Jelentkezz be minél hamarabb valahová, mert 1-2 hónap mire időpontot kapsz!

2013. nov. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

"3 hónaposan kéne hátról hasra, 4 hónaposan hasról hátra fordúlni, s fél évesen ülnie kéne a babának a könyvek szerint."

Úristen, dehogy! 6 hónapos korig kell megfordulniuk, de még ez sem szentírás. Ülni 6 hónaposan?? A fiam 8 hónaposan ült ki és soha senkinek nem volt ezzel gondja. Most 17 hónapos nagyfiú, aki 1 éves kora óta egyedül jár (most már inkább rohan), tökéletes a mozgásfejlődése. A Kérdező helyében én konzultálnék szakemberrel, de Te kedves Utolsó hagyd a babát a saját ütemében fejlődni, ne tedd ki értelmetlenül a tornáztatásnak, mert nálatok semmi baj nincs.

2013. nov. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Nálam 3 gyerkőc van, mindegyik más. Az első lány (időre született) villámsebesen csinált mindent, már 2,5-3 hónaposan forgott, 6 hónaposan ült, 8 hósan mászott, 10 hósan egyedül ment.

A középső ("koraszülött", 5 héttel előbb jött) fiú 6 hósan egyszer átfordult, aztán soha többet. Kérdeztem a gyerekorvost, azt mondta, ha 8 hósan sem teszi, elküldi gyógytornászhoz (fejlődésneurológián, ortopédián voltunk, minden oké volt). Azt mondta, neki 1 hónappal később kell mindent csinálnia. Én ideges voltam, elmentünk egy dévény-tornászhoz. Semmi rendkívülit nem talált nála a hölgy, de tornáztatta. A gyerek végigüvöltötte, talán 2-szer vittem el, aztán begurultam. Variált az árral is, többet kért végül, merthogy a hosszabb kezelést adta, de ezt csak a végén mondta (szerencse, hogy volt nálam annyi készpénz). Nem vittem többet, felhívtam a dévény-központot, adtak egy időpontot 10 hónapos korára. Vártam addig, kicsit mozgattam naponta otthon, aszerint, amit a hölgy mutatott. Olyan gyakorlatok voltak, amivel megmutattam a kicsinek, hogy kellene forognia. Naponta gyakoroltunk, közben mászni kezdett, felállt, de forogni nem szeretett. 10 hónaposan, mire az időpont közeledett, már magától forgott. Igaz, csak 15 hónaposan indult el, de addig mászott, ami viszont tök jó, a lányom alig mászott. Most a legkisebb 3 hónapos (időre született, fiú) már 2,5 hónaposan átfordult, hason kúszni próbál. A testsúly is lehet gond, a lányom és most a legkisebb is nem duci, normál súlyú baba, de a középső kis súllyal született (2,5 kg, 49 cm), ezért ő iszonyú tempóban gyarapodott, és 6 hónapos korára megháromszorozta a születési súlyát. Valószínűleg közrejátszott a súlya, hogy nem mozgott annyit. De a forgást, azt nem szerette, az tuti. Most 3 éves, semmilyen lemaradása nincs, ügyes, aktív, jó mozgású gyerek, nem vékony, nem duci, normál alkatú, sportos, izmos, gyönyörűen beszél, számol, stb... Szóval szerintem ne izgulj, ahány gyerek, annyiféle, semmiről nem késett még le, de lehet picit motiválni. Ha gondolod, megpróbálom értelmesen leírni, milyen gyakorlatokat gyakoroltunk otthon, de ha esetleg egy gyógytornászt megkérdezel, az is segít. Simán várhatsz még 1 hónapot, mert nem minden baba fordul át pont időben, és lehet, hogy 2 nap múlva elkezdi, és abba se hagyja többet!

2013. nov. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az enyém sem forgott hat hónaposan, pedig addigra tudnia kell, dévény tornára akart küldeni a gyerekorvos, de végül kaptunk egy hónap haladékot. a neten találsz videót hogyan kell megtanítani a babát forogni, mi azt csináltuk és megtanulta egy hónap alatt hogyan kell, aztán szépen utolérte magát a fejlődésben.
2013. nov. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 cs.dorka87 ***** válasza:

Szia! Találtam egy egész jó oldalt ezzel kapcsolatban, vannak gyakorlatok is, hogyan segítheted az átfordulást!

[link]

2013. nov. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!