Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha beteg a babátok szoktátok...

Ha beteg a babátok szoktátok a dokit rendelési időn kívűl hívni (nem az ügyeletre gondolok)?

Figyelt kérdés
Hogy van ez mostanában? Régen ha beteg volt a gyerek, kijöttek házhoz megvizsgálni. Most meg akármilyen beteg, nem jönnek ki, csak vigyem be rendelési időben?! Nálatok, hogy van ez? Csak a mi dokink ilyen, vagy másé is?
2013. nov. 12. 08:09
 1/9 anonim ***** válasza:

A régi gyerekorvosunkat lehetett hívni bármikor, szó nélkül ki is jött, ha nagyon lázas volt a gyerek. De elment szülni...


A mostani orvosunkat kizárólag rendelési időben lehet hívni, és nagy ritkán esetleg ki is jön.


Nálunk van olyan rendelő, ahova előre be kell jelentkezni, ha mentek. (mintha az ember előre tudná, hogy mikor lesz beteg a gyereke.) Ha nem jelentkeztek be, akkor is ellátják, de több órát várhatsz, mert előre veszik az időpontosokat.

Nálunk most érkezési sorrend van, ezért a rendelés előtt fél órával már tuti vagy 3-4-en ott vannak. Ehhez képest a doktornő minimum fél órát MINDIG késik a rendelés hivatalos kezdetéről.


Ja és nálunk házhoz csak több ezer forintért jönnek.

2013. nov. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért van a rendelési idő, hogy akkor kell vinni a beteg gyereket. Ha nem mozgatható, hány pl. akkor hívhatod az orvost, de nálunk még akkor sem jött ki. Én inkább ügyeletre szoktam vinni, ha gond van vagy ha kibírja másnapig, akkor rendelésre. Nálunk 2,5 óra a rendelési idő, borzasztó kevés, ráadásul péntek déltől hétfő fél 10-ig nincs is gyerekorvos 30 km-en belül!! Úgyhogy ügyelet.
2013. nov. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, nálunk is be kell jelentkezni. Remélem, hogy előrébb vesz minket legalább ha már nem jön ki. Nem szeretnénk a sort megvárni. Egy éves a babó, hányt, hasmenése van, most is csak fekszik, pedig ez egy izgága mozgásban lévő gyereknél nagy szó, hogy csak egy helyben feküdjön. Na szóval azért ez felháborító valahol.
2013. nov. 12. 09:13
 4/9 anonim ***** válasza:
Én ilyen esetben felhívom a doktornőt és megkérem, hogy jöjjön ki. Természetesen fizetek is érte. De egy ilyen rossz állapotban lévő gyereket nem vagyok hajlandó szenvedtetni még tovább a rendelésig eljutással, ottani órákon át tartó várakozással, és az enyém mindig üvölt a rendelőben. Én határozottan, de kedvesen megkérem a doktornőt, idáig (max 2 ilyen eset volt)nem volt ebből gond.
2013. nov. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Magánorvosunk van, még sosem vittem a 17 hónapos fiam a rendelőbe. Nekem ez megér 4000 forintot.
2013. nov. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
igen, a védőnő azt mondta,hogy napi 8 órában fel kell vennie a telefont.
2013. nov. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hányással-hasmenéssel pláne ne vidd, mit csinálsz ott vele, állandóan cserélgetheted a ruhákat, pelenkát. Menjen csak ki az orvos, vagy ha nem, az ügyelet, könnyen ki is száradhat az ilyen kicsi gyerek!!
2013. nov. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem hívtam még házhoz a gyerekorvosunkat, de ha bármi nyűgöm van, emberi időben mindig kereshetem, nem volt még olyan, hogy ne vette volna fel a telefont. Ha megkérném, biztosan kijönne, de legalábbis adna rendelésen időpontot, hogy ne kelljen órákat várni beteg gyerekkel.
2013. nov. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos muszáj vagyok bevinni őt. 8 kor felhívtam elmondtam, mi a helyzet, de 9kor már kezdi is a rendelését, ilyenkor fogadja a visszahívott betegeket, és csak déltől rendel rendesen. De azért annak örültem volna, ha már legalább be kell vinnem, hogy annyit mondjon, hogy vigyem be hamarabb. A pici most már jobban van, lement a láza, nem hány, csak a hasmenése van, és közben körbe-körbe rohangál és játszik, szóval már jobb a helyzet mint volt, ezért is viszem be. Ha másképp rendelt volna, (mert minden nap másképp van), akkor valószínű én is mondtam volna, hogy jöjjön ki, nálunk pénzt nem kér, azt mondta nem is fogadná el. De ilyen esetekben én sem sajnáltam volna azt a pár ezer forintot. Na de ez van. :/
2013. nov. 12. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!