Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy néz ki a napirendetek...

Hogy néz ki a napirendetek néhány hetes babával?

Figyelt kérdés
Nekem még egy 5 éves is itt van.

2013. nov. 12. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Elég rosszul néz ki..
2013. nov. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10 hetes, a nővére 21 hónapos. Reggel 6-7 között kelnek, akkor kicsi bújás mindkettővel a nagyágyban, szoptatás ha épp akkor éhes a kicsi majd őt átpelenkázom és megyünk ki a konyhába. Ott a kicsi beül az autósülésbe és nézi ahogy a naggyal reggelizünk. Ezután a nagyot teszem rendbe, átöltöztetem és rendet rakok, beágyazok. Ezután megyünk játszani. A kicsi ekkorra már elálmosodik, de bent a lakásban csak 20 percet alszik úgyhogy ezután többnyire kimegyünk hogy egy nagyobbat aludjon. Vagy a tesókocsival tolom mindkettőt vagy kendőben van a kicsi. Játszóterezünk vagy csak sétálunk, bár a naggyal gyalog még nehézkes. Hazajövünk, délben ebéd, ezután a nagy alszik én a kicsivel megebédelek majd vele játszom hogy ne ébressze fel a nagyot. Felébred a nagy 2 körül, ekkor a kicsinek kéne megint aludni ami bent sajnos nem megy Du. a nagyot sokszor elviszik a nagyszülők 1-2 órára. én ilyenkor vagy elmegyek a kicsivel megint vagy itthon próbálom elaltatni, aminek az a vége hogy a kendőben köt ki. A nagy hazajön ekkorra az apjuk is itthon van már 4 körül ált-ban. A kicsi még estefelé is alszik egyet de nem sokat mert ő 7-kor fekszik. Eztután a nagynak fürdés bohóckodás majd kakaó mese fogmosás és alvás 8-körül. én eztán főzök valamit vagy ha nem akkor másnap menüt ebédelünk. A nagy űtalussza az éjszakát, a kicsi 2X eszik ált-ban, de sajnos néha hajnalban fent van egy kicsit ezért én külön alszom vele. Napközben 3 óránként eszik kb így: 7-10-13-16-19 majd éjfél 3-4 és 6-7 a reggeli újra és kezdődik elölről a móka! Nálatok? Ja és nálunk a kicsi elég sírós babuci volt eddig de már javult rengeteget szerencsére!
2013. nov. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Néhány hetes korában még nem volt napirendünk.

Fél éves kora körül kezdett beállni.

2013. nov. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3 hetes a kislányunk. Próbálok napirend szerint, de ugye ez még nehézkésen sikerül némely napon.


szóval, esti fürdetés 20 óra körül van, utána eszik és este 9-fél 10 fele fektetés. Itt vagy bealszik vagy altatni kell még egy fél vagy egy órán át. (nehezen elalvó kislányunk van)

aztán éjszaka még egy álometetés 11 után, majd kel 3 körül. Etetem és megint az altatás egy kész rémálom. :)

aztán alszik 7-ig kb. majd etetés.

ekkor kel a nagyobbik gyerek. Most csak a pici gyerek napirendjét írom tovább.

szóval aztán pelenkázás, játék (ami nem sok, mert nem bírja) majd jön az első alvása 9 fele. utána alszik.

én keltem az alvásból, hogy 3 óránként egyen. aztán ez megy egész nap, majd este picit kevesebbet nagyom aludni, fürdés előtt.


ilyesmi rendet próbálok tartani, sajnos eléggé szeretem a napirendet, én már az első naptól kezdve ragaszkodom a rendszerességhez és ki tudok (sajnos) borulni, ha borul a rend. :( na ezt kéne valahogyan orvosolni

2013. nov. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 és fél hetesem még három óránként kel éjszaka van hogy 4-5 órát is kibír.Reggel agy 6kor kel,fél7or indulnak apával oviba dolgozni,mi fél6kor kelünk,hogy együtt tudjunk még kávézni,nagynak segíteni aki 4,5 éves.Picikém reggel 6 körül szintén kel eszik majd visszaalszik 9ig addig én minden házimunkát megcsinálok,akkor újra eszik 9től délig még változó hogy ügyet intézünk levegőzünk vagy csak vagyunk(ő alszik én pihenek)12-13 óra körül én is pici is eszik,2kor nagyért megyünk oviba kb fél 4re érünk vissza abban benne van levegőzés is.pici újra eszik naggyal hazafele mondókázunk mesélünk napunkról vagy barchobázunk.evés után pici alszik nagy mesét néz vagy játszik egyedül vagy velem,6kor hazajön apa,vacsi,pici fürdik eszik,míg eszik nagy fürdik,utána nagynak olvasunk mesét addig pici elalszik.8kor mindketten optimálisan ágyban vannak és alszanak.mi megvárjuk következő etetést és akkor beszélgetünk meg vagyunk kettesben.kb ennyi
2013. nov. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én nagyon szeretem a rendszerességet és igyekszem is kialakitani napi rutint, de ez a szoptatás teljesen borit mindent, mivel nem csak jóllakik és alvás, hanem szinte egész nap cicin csüng, közben pedig próbálom megtartani a nagyobbik gyerek rutinját és napirendjét.

Ma 2 hetes a babám és most volt eddigi legnehezebb éjszakánk. Egyszerűen nem akart aludni mert éhes volt fél 12-től fél 4-ig, végül tápszert kapott, hogy aludjunk, mert 2 napja egyébként is pótolnom kell, mert szinte mindig éhes. Az egyetlen, amit rendesen betartunk, hogy minden este 7-kor van a fürdés.

2013. nov. 13. 08:11
 7/7 anonim ***** válasza:
A fiam 1 hós korig : reggel kelés (1.naptól átaludta az éjszakát) kaja, kaka, bámulás, alvás, ez ment kb 1 hónapig, utána ahogy fejlődött jött a fejemelgetés,forgás, fogzás, de soha nem volt problémás baba, nyugodt, érdeklődő. Most 7 hónapos, rengeteget vagyok vele, sokat játszunk, sétálunk, és mindenre jut időm mellette...áldottak vagyunk Mátéval...
2013. nov. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!