Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik azok a dolgok, amiket...

Mik azok a dolgok, amiket megvettél kisbabádnak, de utólag teljesen feleslegesnek találod őket? És mik azok, amiket nagyon megérte megvenni?

Figyelt kérdés
2013. nov. 12. 09:38
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
83%
Fölösleges dolgok voltak: babaolló, utazóágy, bébikomp.
2013. nov. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
hm:) akkor nem mi vagyunk bénák, hogy egyszerűen nem tudtuk használni a babaollót...vettünk helyette egy rendes felnőtt ollót, azzal tök jól lehet vágni a baba körmét.
2013. nov. 12. 09:45
 3/29 anonim ***** válasza:
71%
Nekünk a pihenőszék volt teljesen felesleges. Talán 2-3 alkalommal volt benne a fiam. Ja és a vízhőmérő is felesleges.
2013. nov. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Tica0121 ***** válasza:
71%
Fürdetőkádba rakható tartó háló, fürdtőkád állvány, pólya. Ezeket egyetlen egyszer sem használtuk. Nekem a babaolló bevált, bár eleinte én is bénáztam! :)
2013. nov. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%

Baldachin. Már a boltból kijövet megbántam, úgyhogy fel sem szereltük, eladtuk. Veszélyes és teljesen felesleges.


Pelenkázó komód. Túl nagy, sok helyet foglal, és amúgy is kényelmesebb az ágyon pelenkázni, öltöztetni (szerintem).


Orrszi-porszi. Soha nem használtuk, de nyilván ezt nem lehetett tudni előre. De jobban jártunk volna, ha csak akkor vesszük, ha kell.


Kifogó. Vettem belőle hármat, és egyet sem használtam igazán. Ha baba alá kellett elég volt a textilpelus, fürdetésnél pedig csak a törölközőt használtuk.


Sapkák. Őszi gyerek, vettem vagy 10 kis cuki sapkát. Egyet hordott, amit anyám hozott, még az enyém volt.


Újszülött játékok, rágókák. Lehet, hogy csak az én gyerekem ilyen, de soha semmi nem érdekelte, ami neki való.


Pelenka tároló kuka. Ez a kedvencem, így visszanézve el sem hiszem, hogy ezzel engem be lehetett etetni.

2013. nov. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
71%
Baldacin, streiziláló, mellszivó játszóüszönyeget nem vettem meg a második gyermeknál mert abszolut nem volt rá szükségünk
2013. nov. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Nememlékszem ***** válasza:
71%

Nekünk felesleges volt a bébiételmelegítô, a hajkefe, az anyatejtároló dobozok a mellszívóhoz, a kiscipôk és szoknyák néhány hetes-hónapos babának, a plüssök 9-10 hónapos kor elôtt, a vatelinnel töltött szopipárna, a minimonkey hordozókendô.Biztos volt még sok, most ezek jutottak eszembe.

Amit nagyon jó, hogy megvettem, pedig kétesélyes volt, az a babafészek, az elektromos szobahinta (de felesleges volt, hogy a hordozó leakasztható volt), a peluskuka, a járóka plusz játszószônyeggel, és nagyon elégedett vagyok a babakocsi -választásommal.

2013. nov. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
71%

babaolló..kompot kaptuk ajándékba,de minek?:D(bár néha hintázott benne,de kompkén soha nem használtuk)baldachin és rácsvédő,rá voltam izgulva,h az kell,de nem:D porfogó.Cumisüvegek,cumi,szinte nem is használtuk,legalábbis annyit nem,amennyit kaptunk belőle.Tanuló pohár,volt kb. 3 féle, puha csőrrel meg ilyesmi..Csak az ikeás legegyszerűbbet szerette,és azon se sokáig volt fedő.Bébiétel melegítő,szintén teljesen felesleges,forró vízben hamarabb felmelegítettem...Ja,és amit még terhesen vettünk kismama könyvek,nem sok hasznát láttam egyiknek sem.

Amit baromságnak tartottam,de nekünk megérte végül megvenni: elektromos sterilizáló(puszta kényelem,utáltam főzni a cuccokat,és csúnyák is lettek tőle)

Elektromos mellszívó,kevés tejem,ezzel szaporítottam,előtte a kézitől leszakadt a karom,már egy hét használat után.

2013. nov. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Nememlékszem ***** válasza:
71%

ja, bocsi,, kifelejtettem a gyönggyel töltött szopipárnát, azt nagyon szerettük.

De visszolvasva a kérdéseket, tök vicces, hogy mindenkinek más a felesleges és más jön be. Ezek szerint így nem lehet elôre kiszûrni.

A babaollót mi sem használtuk. :)

2013. nov. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Tényleg mókás, az itt felsorolt "haszontalan" dolgok közül nekünk csomó aranyat ér :)

Pl. az orrszívót kb hetente használjuk, nem nátha miatt, hanem egyszerűen néha anyatej/tápszer megy a kis orrába, jól fel is szívja, így kézi orrszívóval ki sem lehet szedni. (Így nekünk a kézi verzió az ami tök felesleges).


A szoptatós párnát én csak terhesen használtam, szoptatáshoz nem jött be, viszont még néha most is előveszem ha a babánk az ágyunkon alszik, körbebarikádozom vele.


A pelenkázókomód nálunk is sok helyet foglal el, ha visszapörgethetném az időt, inkább pelenkázólapot vennék amit a kiságyra szerelünk..

2013. nov. 12. 10:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!