Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikor vállaltátok?

Ti mikor vállaltátok?

Figyelt kérdés

Kíváncsivá tett egy kérdés ahol állítólag egy bizonyos korosztályt lenéznek h akkor vállaltak babát és ez a ritkábbik eset. Most arra lennék kíváncsi ki hány évesen vállalt babát és tervezett volt vagy becsúszott? És az ő szemlélete szerint mikor a legalkalmasabb? Itt arra is térjetek ki h jól döntöttetek h akkor vállaltátok vagy hamarabb illetve később kellett volna így utólag visszagondolva?

Tényleg semmi rosszat nem akarok ezzel és vitát sem csak valóban felkeltette az érdeklődésemet.

Előre is köszi mindenkinek a válaszokat.



2013. nov. 12. 12:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
29évesek vagyunk mindketten. Tervezett baba volt, rákészültünk nagyon. SZerintem akkor a legalkalmasabb a babavállalás, amikor az ember megtalálja a társát, és az életüket úgy tudják vezetni, hogy felelősséggel belefér egy baba. Nem kell sokmindenre várni, de érzelmi és anyagi stabilitásra szerintem igen. Hogy ez 20 évesen van meg, vagy 30 vagy 40, egyéni kérdés. Nekünk így volt tökéletes.
2013. nov. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
50%

Én 22vagyok,párom 32,lányunk 1éves.

Nem terveztem,párom szerette volna,bár ő se gondolta,hogy egy alkalommal besikerül.ÉS persze nekem is csak utólag mondta el,hogy szándékosan nem figyelt.

Hát nem bánom,hogy lett a kicsi,de inkább rendesen védekezni kellett volna,mert nehéz nagyon nekem így.Fiatal is vagyok,a szakképzést is ott kellett hagynom,ráadásul minden rokonom messze van.De ráértem volna még pár évet egyébként,24évesen akartam szülni eredetileg.Sose bánja meg az ember,hogy lett egy gyereke szerintem.

Anyagilag nehéz volt sokáig,de akkor sem bánjuk,hogy ő lett.Ő érte megéri küzdeni,lemondani bármiről.

Félek előre a munkakereséstől is,emiatt érzem,hogy korai a gyerek.Elsőnek szakmát kell letennem valahogyan és utána is kérdéses kellek-e bármi munkára gyerekkel,mert ha beteg,nyilván én lennék vele itthon,mert más nincs is.

2013. nov. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk még nincs. 27 és 30 évesek vagyunk. Főképp anyagi megfontolásból. Én tavaly év végén lettem munkanélküli. Amíg nem dolgozok 1-2 évet, addig nem akarok vállalni babát. Családtámogatási rendszer miatt is főképp és hitelt is fel kell vennünk hogy legyen hova vinni majd a babát.
2013. nov. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
74%
Elsőhöz csatlakozom. 29 éves voltam én, párom 30. Pár év együttlét után házasodtunk, rá egy évre jött a baba bejelentése, rá "1" évre a baba. Eleve saját lakásban éltünk, mindketten dolgoztunk állandó munkahelyen, biztosak voltunk egymásban. A párom már előbb szerette volna. Most viszont én sürgetem már a páromat, hogy mikor lehet végre kistesó! :) Ő is szeretné, de ő nem érzi még sürgős, napirendi kérdésnek :)
2013. nov. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 33 évesen született meg az első, 38 évesen a 3. Válaltunk volna korábban is, de mire végeztünk a sulival, lett állásun k és lett hol lakni, addigra eltelt az idő. Ráadásul nem is sikeredett egyből... Szerintem jó volt így, mert nekünk fontos volt a biztonság, hogy legyen hova szülnöm; saját lakásunk volt, nem kellett elviselni anyós beszólásait, a főbérlő sem piszkált, hogy miért visonganak a gyerekek. Viszont azon néha én is elgondolkozom, hogy majd milyen idős is leszek (ha leszek), mire jönnek az unokák...
2013. nov. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%

30, 32, 35 évesen szültem és a férjem is ennyi idős.

Én szívesen szültem volna korábban is, úgy látom visszamenőleg, hogy a testem szempontjából az utolsó pillanatok voltak ezek, és szerencsém van, hogy a vágyott "nagy család" összejött. De 28 évesen ismerkedtünk össze, 29 évesen házasodtunk, és még fél évet akartunk várni az első babával, és sikeredett is így (ebben nagyon szerencsések vagyunk).

Lelki szempontból a legjobbkor szültem, én korábban nagyon szanaszét voltam esve, nem lett volna szerencsés.

De tudom, hogy nem mindenki válik ilyen későn éretté a feladatra, mint én, szóval aki jó háttérrel rendelkezik (lelkileg), az akár 20 évesen is kész lehet rá simán.


Összességében boldog vagyok, hogy így alakult, nem mennék sem vissza az időben, és nem cserélnék senkivel.

2013. nov. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

25 voltam a volt férjem 33,tervezett volt,de a kapcsolat úgy alakult,hogy együtt nem lehetett folytatni.Nem bántam meg

De

most 3 hetes a kisebbikem 30 vagyok,szintén tervezett baba a második férjemtől,aki 31.

Úgy érzem most türelmesebb vagyok,mint 5 éve voltam,de lehet hogy csak azért mert tudtam mire készüljek.

Legalkalmasabb szerintem akkor ha mindkét fél szeretné,megvan az anyagi háttér és nem utolsósorban a pár úgy érzi egymással tudná leélni az életét.Utólag belegondolva első babánál csak az anyagi feltétel volt adott,tehát az én szemléletem szerint nem biztos hogy jókor volt,de mostmár itt van és mindkettőjüket nagyon szeretem és nem cserélném el semmiért.

2013. nov. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

A párom 32, én 30 éves vagyok. Tervezett baba, az én esetemben fontos, volt hogy előtte leállamvizsgázzak. Egyébként házasság után jöhetett volna, így egy évet vártunk még vele. Jelenleg úgy gondolom, hogy az életemben a legalkalmasabb időben érkezett (fiam 2 hónapos).

Ami fontos volt számomra a gyerekvállalás előtt az a megfelelő társ aki mellett biztonságban érzem magam, a házasság ami számomra fontos. A lakhatás, az hogy mindkettőnek előtte legyen munkahelye. Egy olyan összjövedelem amelyből tudom biztosítani a legszükségesebbeket a leendő gyermekemnek. Igaz az élet sok mindent hozhat, de legalább az elején legyen ez meg.

2013. nov. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Én 25 voltam a férjem 32, tervezett baba. Nekem fontos volt hogy esküvő után megteremtsük a körülményeket, illetve éljünk ketten kicsit. 21 évesen mentem férjhez. Nem bántam meg, jó időzítés volt, még szeretnénk egy babát, mindenképp 30 alatt. 15 hónapos a fiam.
2013. nov. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat jó olvasni mindegyiket. Még annyit hozzátennék nem arra gondoltam h megbántad-e mert egyértelmű h már ott van és semmi pénzért nem cserélnéd el a gyerekedet, itt arra gondoltam h vártál volna inkább vagy sem, mert utólag ugye mindig okosabb az ember.

Aranyosak vagytok h ilyen őszintén elmondjátok :)

2013. nov. 12. 12:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!