Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mrnnyi idoskoratol...

Kinek mrnnyi idoskoratol aludta at az ejszakat a babaja? Volt e napi rendetek? Ha igen mi?

Figyelt kérdés

Tudom egy parhetes babanak meg nincs igazan kialakulva a napi rendje. De pl. Mikor volt furdetes? Mindig egy idoben? Csinaltatok e babamasszazst? Vagy esti setara jartatok? Mikor aludt el a kicsitek es mikor ebredt fel? Hasfajos volt e? A delutani alvas hogy volt elotte?Stb... stb...

Elore is koszonom a valaszokat.

6 hetes lesz penteken a kisfiam. Sajnos hasfajos. Reggel altban 8-9 ha szerencsesebb napunk van 10-11 korul ebred. Ez fugg attol is ejjel, hogy ker enni. Ha felebredt szinte egesznap ebren van nyugoskodik... sir a pocakja miatt. Majd du 3korul elalszik es kb 6-7 korul ebredt. Akkor eszik majd megpihen, masszazs , torna, furdetes, meg egy etetes es kb 10 korul alvas. (Neha 9-11) hajnalba 1x ker enni olyan 3 korul. Sztan meg csak reggel 5-6-7 korul. Ha szerencsenk van akkor meg visszaalszik. Bar az egyre ritkabb. Kivancsi vagyok masnal hogy mennek a napok?


2013. nov. 12. 13:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

4 hónapos a kisfiam. A napirendünk most a napokban kissé felborult, mert sűrűbben kezdett kevesebbet enni. 3 hetes korától hasfájós volt 7 hetes koráig, de nagyon durván. Volt olyan nap, hogy összesen 4 órát aludt a gyerek az éjjelt is beleértve. Azt hittem akkoriban, hogy sosem múlik el... :( Aztán 7 hetes korában egyszer csak megjavult :) Átalussza azóta is az éjszakát. Egy napunk így néz ki:

Reggel 7 és fél 8 között kel mindig. Akkor beviszem az ágyba magunk mellé, és ott szopizik. Ez elég hosszú szopi, általában 30 percig tart. Utána én kijövök a konyhába, nappaliba, megiszom a KVmat, körülnézek a neten, elolvasom a híreket. Addig ő a mi ágyunkban nézelődik, dumál magában, néha el is alszik, de az ritka. Így egy fél órát elvan, én addig felébredek :) Utána kihozom a nappaliba, és a játszószőnyegére teszem. Fél órát elvan ott is. Akkor eszik megint, általában tápszert (nem mindig elég a tejci). Utána játszom vele, énekelek neki, repülőzünk stb. Általában ezután (10-11 óra körül) szundikál itt a kanapén egy 20 percet. Utána eszik valami gyümölcspépet, ez két etetés között van (most kezdtünk hozzátáplálni). Akkor otthagyom a pihenőszékében, teszek be zenét (amit én szeretek) rendet rakok, felporszívózom, stb, amit kell, és ő végignézi, néha bohóckodok neki egy kicsit. Utána szopi, és megy az ágyába aludni. Általában két órát alszik 13-15-ig, de van, hogy kevesebbet, van, hogy többet. Ébredés után eszik, elmegyünk utána sétálni, ha olyan az idő, hogy engedi. (babakocsiban nézelődik, főleg engem bámul, de néha bealszik) Hazajöttünk, cici, aztán megy a szőnyegre vagy a székébe (rakosgatom ide-oda, ha valahol megunja) illetve játszom vele. 19-19.30 körül fürcsi (nagyon szereti) és szopi, és 8 körül leteszem aludni. Éjjel nem ébred már. Reggel kel, és kezdődik előről.

2013. nov. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Mondjuk úgy pontosan nem emlékszem én már a dolgaira,mert már 1 éves,de kb leírom neked.Nem volt hasfájós amúgy az enyém.

Első 3 hétben csak ordított napi 12 órát,mert nem tudta hogyan kell aludni és hulla fáradt volt.

3hetesen hasra tettük és azóta alszik,mint a kisangyal.Este fél7-7körül fürdött,aztán vacsora és aludt 3-7hetes koráig hajnal 3-4ig.Akkor evett és aludt még 6-7ig.7hetes korától pedig reggel kelt.Elején még 6körül,aztán idővel meg később,olyan 7-8körül.Ébren volt 1 órát kb,majd aludt 3órát,majd ébren 1 órát,aludt 2-3órát.Du volt hogy rajtam elaludt már,olyan álmos volt,de nem hagytam aludni már 3-4után.Tehát mondjuk aludt kb 8-12ig meg 13-14/15ig.És éjjel meg 7től max reggel 7-8ig.Nem volt masszázs neki,nem vittem szinte sose sétálni,mert utálta a babakocsit nagyon nagyon sokáig.Fél óra csúszások voltak max neki az esti rendszerben.Ha netán sokat aludt volna,akkor fel lett keltve,hogy legyen ébren fürdés elött is.Aztán beállt így,de maga alakította.Szerintem te elég későn teszed le aludni este és nem reggel 10-11-ig kéne aludnia,hanem mondjuk este 8tól reggel 8ig,mert így ha már csak 1x fog aludni,akkor meg éjfélkor fog aludni este csak,mert reggel meg alszik 10-11ig.

2013. nov. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Kislányom 6 hete korától alussza át az éjszakát. Napirendünk kb az 5-6-ik hónaptól rendszereződött.
2013. nov. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem a legkisebb most 3 hónapos, szerencsére nem hasfájós, de a lányom az volt, igen! Napirendben a nagyokhoz igazodunk, de általában reggel 7-8 körül kel, eszik, öltözünk, felkeltjük a bátyót, ő is eszik, majd a 10 órás evés után lemegyünk sétálni, vásárolni, játszóterezni. Kb 12 után haza, a kicsi még alszik a babakocsiban, a középső ebédel, leteszem aludni, a kicsi közben felkel, eszik, és végre van egy kis időm vele foglalkozni, játszunk. Max fél óra, már alszik, mert elfárad. Közben hazaér a legnagyobb, ebédel, tanul, addig a kicsik alszanak, én meg dolgozom. Kb 4-kor mindenki felkel, este általában 7-kor fürdik a kicsi, szopi és alszik kb 5-6-ig, akkor eszik, és alszik reggelig. Szerencsére nem hasfájós jó alvó és 2 hónapos korától átalussza az éjszakákat (a középső is, de a lányom nem, ő hasfájós volt, sokat sírt és sokkal később aludta végig azokat). Vannak nehezebb napok, pl a tegnapi, ha front van nyűgösebb, vagy ha a nagyobbaktól nem tud eleget pihenni, vagy ha foga jön (7 hetesen kijött 2 foga). Különben minden napunk így telik.
2013. nov. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

3,5 hónapos a lányom, 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat, kb onnantól, hogy elmúlt a hasfájós időszak (de 2 hós kora előtt sajnos ő is nagyon pocifájós volt :( ) Még nincs állandó napirendünk, de azért elég hasonlóan telnek a napjaink az utóbbi hetekben:


Reggel 6-7 körül ébred, ekkor megetetem, büfi, majd vagy visszaalszik még a vállamon, vagy ébren van a következő etetésig (arra még nem sikerült rájönnöm, hogy ez minek a függvénye). Ha ébren marad, akkor magamra fektetem, gagyarászunk egymásnak, mókázgatunk. A legközelebbi etetés 10-kor van, ez előtt átöltöztetem nappali ruhába, majd evés után játszunk a kiságyában (gagyog a forgókájának, fogdossa a plüssjátékait stb). Általában 1 óra elteltével elálmosodik, és elalszik. Délután 1-fél2 körül ébred, ekkor ebédel, utána pedig szinte kivétel nélkül alszik 1,5-2 órát. Nekem ilyenkor van időm takarítani meg lazítani kicsit. Uzsonnát 4-fél5 körül kap, innentől már ébren van végig, én is rakosgatom ide-oda, mint egy korábbi hozzászóló, pihiszék, játszószőnyeg, kiságy, kanapé stb... fél8-8 körül fürdés, majd vacsi, 9 körül pedig már alszik is egészen reggelig.

2013. nov. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Lehet egy off kérdésem ide: a babátokat csak úgy leteszitek és elalszik, vagy altatni kell?

nekem még csak most lesz két nap múlva 3 hetes, szóval az éjszakát még nem alussza át Csak nagyon nem tud egyedül elaludni, ezért elég hosszan altatnom kell.

ezért is kérdezem az itt válaszolókat erről.

A második írta, hogy sokat sírt, mert nem tudott a babája elaludni. Te hogyan csináltad, hogy szépen lassan ezen túl legyen?

2013. nov. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A fiam 8 hetes korától alussza át az éjszakákat. Napirendünk nyilván ilyenkor még nem volt, de mi 7-kor fürdettünk, tápszer és alvás. Megetettük még 10-kor, de ekkor szinte álmában és aludt először reggel 6-ig, majd pár nap után reggel 8-ig. 6 hónaposan már elhagytuk az este 10-es etetést, így este fél 8-tól reggel fél 8-ig aludt. Ő csak minimálisan volt hasfájós és az éjszaka átalvása előtt is csak egyszer ébredt enni úgy hajnal 3 körül.
2013. nov. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. A fiunkat soha nem kellett altatni, nem igényelte. Most 17 hónapos, mai napig csak letesszük az ágyba, kijövünk és elalszik magától pár perc alatt.
2013. nov. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Négy gyerekem közül egy kb. két hétig, kettő 3 hónapos koráig ébredt fel éjjel, eleinte szoptak, utána teáztak.

Egyik gyerekem ahogy hazavittük a kórházból, azóta teljesen átaludta az éjszakát!

2013. nov. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem direkt altatom ilyen keson ... egyszeruen nem alszik elhamarabb hiaba altatom. MErt, hogy annyira hasfajos, hogy altatni kell. Egyetlen pozban marad el ha a vallamra hajtja a fejet es es fel"szoritom" a labait. Mostanaban sajnos csak igy alszik el + ringatni, setalni kell vele es enekelni neki. 3 hetes koraig magatol elaludt.
2013. nov. 12. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!