Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy néz ki a napirendetek,...

Hogy néz ki a napirendetek, vagy jól megoldjátok-e, ha van egy pici pár hetes baba és egy nagyobb tesó, aki még otthon van, aki kb .2,5 éves?

Figyelt kérdés

2013. nov. 12. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:

25 hónapos volt a nagyobb,mikor a pici született.

Rugalmasan,de a kicsi napirendjét igazítottam a nagyéhoz.Délelőtt lent aludt a babakocsiba(ébredés után gyors szoptatás,reggeli)aztán délben a nagynak ebéd,közben a kicsi szopizott, utána együtt aludtak,a délután már nem volt "feszes",vagy bent voltunk vagy kint.

De mivel picinek született a babám keltegetnem kellett,hogy egyen,de sztem amúgy is azt csináltam volna,mert különben nem tudtam volna ellátni a nagyot.

Első 3 hétben kaptuk az ebédet,utána belezsúfoltam valahova a főzést:)

Nem volt egyszerű de most már 3 és 1 évesek és visszanézve tök gyorsan elment ez az idő:)

2013. nov. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

és nem estél kétségbe, hogy a naggyal kevesebbet tudtál foglalkozni? vagy hogy nappal nem tudsz pihenni, mert éjszaka meg kelni kellett? (már ha kellett neked kelni)


bocsi a hülye kérdésekért

2013. nov. 12. 14:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem 32 hónap van köztük, de a nagyobb itthon van, most lesz 3 éves, a kicsi meg 3 hónapos. Éjjel mindenki alszik, hajnalban egyszer etetek, este 8 felé elalszik mindkettő, így éjjel pihenünk. Az eleje nehéz volt, de már kezdek belejönni. Próbálok a naggyal sokat foglalkozni, mindent vele csinálok, mosunk, teregetünk, ilyesmik, bevonom, amibe csak lehet. Kell a nagynak a külön idő, ezért mindennap sétálunk, játszóterezünk, ott a kicsi alszik, és csak a nagy van. Már enyhült a testvérféltékenység, ezért jobb a helyzet. A napirendünk így né ki: a kicsi reggel 7-8 között kel, eszik, felöltözik, kiteszem a játszószőnyegre. A nagyot felkeltem, felöltözik. Általában etetőszékben reggelizhet a szobában, és nézhet egy kis mesét. A kicsi elalszik közben, a 10 órás etetés után lemegyünk. Délig lent vagyunk, a kicsi még alszik a babakocsiban, a nagy ebédel, lefekszik, a kicsi kel, etetem, tisztába teszem, játszunk kicsit, majd elalszik. Akkor gyors dolgozom én is, hazajön a legnagyobb, ő tanul, eszik. 4-kor felébred mindenki, játszunk, uzsonna (télen nem megyünk már le újra, de nyáron igen), és 5-kor jön apa, együtt vacsizunk. 7-kor fürdés, a kicsi eszik, leteszem, ő már hajnalig alszik. A nagy is fürdik, neki mese, és fél 9-kor leteszem, a legnagyobb még maradhat kicsit velünk. Általában így néz ki, de folyton módosul kicsit, attól függően, milyen más programunk van.
2013. nov. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!