Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy rosszalvó baba, gyerek...

Egy rosszalvó baba, gyerek mellett is lehetünk kiegyensúlyozottak? Hogyan? Milyen vitamin kell a fáradság ellen?

Figyelt kérdés
aki ebben a cipőben jár/járt, ahhoz irányul elsősorban a kérdésem.

2013. nov. 12. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi az hogy rossz alvó?


A fiam éjjel 2x kel enni, nappal 3x alszik 20 percet cicin.

5 hónapos.


A 4 évesem 8-kor alszik el, a pici 11-kor. 6-kor kel a nagy. Egy huzamban nem alszom többet mint 3-óra.

Napi 2 kávét megiszom, este ha megjön a férjem, alszom fél órát.


Kitartás kell, ez az Anyaság!

2013. nov. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Magnézium.
2013. nov. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehetünk, bár azért nem egyszerű! Az én fiam, most 23 hónaposan kezdte átaludni az éjszakákat!

Mondjuk nekem annyiban szerencsém van,hogy kevés az alvásigényem. De azért volt olyan szakasz, amikor azt mondtam,hogy nem bírom! :)

Mi úgy oldottuk meg a férjemmel,hogy felosztottuk a kelést. Két éjszaka én keltem, övé volt a 3. Nyilván azért, mert neki muszáj volt pihenni, hiszen dolgozik.

Hétvégén meg egyik éjszaka én, másik éjszaka ő.

Illetve én hamarabb elalszom, ő tovább bírja, így ő altatta el, aztán én keltem hajnalban. Szervezés kérdése!

2013. nov. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem most 3 hós a picim, 3 éves a lányom, 4,5 a fiam, én ezekkel próbálom magam erősíteni:

-C vitamin 500 mg naponta

-citromfű tea

-gránátalma kivonat.

És a hozzáállás, hogy hétről hétre könnyebb lesz, ahogy növögetünk.

A citromfű tea nyugtat, a szoptatásnak is jót tesz, napközbe is próbálok szundítani néha ha sikerül, hogy az alváshiányt pótoljam, és amióta a nagy adag C vitamint szedem, nem érzem állandóan fáradtnak magam.

Kitartás neked is!!!

2013. nov. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát én tuti nem vagyok kiegyensúlyozott, inkább megborult. A főnököm amikor bementem látogatóba a munkahelyemre, azt mondta, be van horpadva az arcom. Na azért ilyen bókra sem számítottam. Sokat nem kellett mondanom, minden az arcomon van leírva. Nagyon sokszor vagyok fáradt, ebből kifolyólag is, sajnos sokszor a férjemen töltöm ki a haragom, ami tudom nem jó, de a gyereken nem lehet, valahogy muszáj leadni. Főleg most, lázas, nagyon beteg az egy évesem, egész éjjel virrasztottam, nehogy hánnyon és megfulladjon, pihenni sem nagyon tudok a pici mellett még akkor sem ha alszik, mert nagyon mocorgós, és nem tudok így sajnos aludni, úgyhogy marad a Uhu élet. Aprópó kipróbálhatod, nekem ajánlottak egy homeos cuccot, az ún. Schüßler sót, abból is a calcium phosphoricum-ot, áll. ez fáradtságra is van. Én elkezdtem, de ilyenek szedésében nem vagyok kitartó. Nem olcsó 1700 ft körül van, egy próbát talán megér.
2013. nov. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocsi elírtam, nem calcium hanem kalium phosphoricum ami a fáradtságra jó. Itt a link:

[link]

2013. nov. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

bocsika-nem akarok kötekedni-de tényleg nem lehet ezen valamit változtatni?pl egy 5hónaposnak többet kellene 20 percnél aludnia.hogyan altatjátok vissza?-nappalra gondolok-nem éjszakára

nekem 3és fél hónapos-és kb másfél hónaptól olyan szépen elalszik este.kb 5-10 perc alatt.nem hagyom sirni-de megtanitottam,hogyan nyugtassa meg magát.sajnos cumit nem kérte.sztem,ha ő többet aludna-te is kiegyensúlyozottabb,nyugisabb,kipihentebb lennél.próbálj sokat sétálni-még most elég tűrhető idő van.kertes házban laktok?ott jobban ki lehet tenni a levegőre-és te is élvezhetnéd a sétát.próbálj vkit keresni a környéken,együtt sétálni-nehogy télen magadba roskadj.

2013. nov. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hozzá kell szokni, úgysem tehetsz mást. :) Ahogy nő, változik, úgy fog változni az alvási ritmusa is, lesz olyan időszak hogy picit többet fog aludni. A Mg csodát tesz, legalábbis én ha már nagyon ingerült vagyok, akkor be szoktam kapni egyet.


A fiam volt ilyen keveset alvós fajta, ő is 5-30 perceket aludt fél éves korától, aztán másfél évesen elkezdett nem aludni nap közben, és 2 éves kora óta teljesen elhagyta a nappali alvást. A lányom szerencsére jobb alvó, most múlt másfél éves, és ő még egy órát alszik ebéd körül.

2013. nov. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!