Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mondjuk korainak, mikor...

Mikor mondjuk korainak, mikor későinek - ha a baba mikor csinálja a következőket?

Figyelt kérdés

1. oldalra fordul:

2. hasra fordul

3. visszafordul

4. kutyázik

5. mászik föláll

6. kapaszkodva lépeget

7. jár


2013. nov. 12. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:

A férjem régi (2007-es) Gyermekneurológia tankönyve szerint:


Fejét könyökére támaszkodva felemeli: 3 hónapos korig

Hasról-hátra fordul: 6 hónapos korig

Hátról hasra: 7 hónapos korig

Mászik: 10 hónapos korig

Feláll: 10 hónapos korig

Kapaszkodva jár: 12 hónapos korig

Önállóan jár: 16-18 hónapos korig


Korai nincs, egy esetet kivéve, ha az újszülött gyakran feszül C alakba, és ez a tónus billenti hasról hátra, vagy vissza, ez LEHET kóros izomtónus okán, de nem feltétlenül.

2013. nov. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez a nagykönyv!

Aztán van,hogy eltér, mégsincs semmi baj! :)

Az én fiam pl. az átfordulást időben csinálta, 6 hónapos korára meg volt simán mind a kettő. A kúszás már tolódott 9 és fél hónapos korára, a mászás 11 hónapos és egy hetes korára, felállás szintén, kapaszkodva lépegetés 12 és fél hónaposan, járás 16 és fél hónaposan. Még sincs semmi baja! :)

Korai szerintem sincs. Ha önállóan csinálja, nem erőltetés útján, akkor nem gond.

2013. nov. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok:


AZ én lányom 5 hónaposan fordult hátról hasra, 7 hónaposan hasról hátra, kúszni nem kúszott, mászni 10 hónaposan kezdett, állni-felülni 8 hónaposan tudott, 15 hónaposan indult el. Szóval nálunk sem ez volt, nekünk sem tankönyvi a kiscsaj, és jelentem, ő is egészséges, mint a makk! :))

2013. nov. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jó, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok, köszi :)
2013. nov. 12. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!