Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis gyerekes anyukák, hogyan...

Kis gyerekes anyukák, hogyan vezettétek be a tehéntejet a babátoknak?

Figyelt kérdés

2013. nov. 14. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Én 3naponta adtam neki 1,5%-ost vizezve,majd 2,8%-ost vizezve.11hónaposan kezdtem.Aztán már nem vizezve 1,5%-ost,majd 2,8%-ost.Most már 13hós múlt,12hós korától nem vizezve kapja,de nem kap mindennap.2,8-3,5%-ost szokott kapni.
2013. nov. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én eleinte vizeztem, majd később fele tápszer-fele tej arányban adtam.
2013. nov. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2 éves koráig nincs szüksége tehéntejre. Addig felírják a tápszert is.
2013. nov. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as.Nem írják fel 2 éves korig,csak ha tejallergiás...Szóval nagyon rosszul tudod.

És ez biztos,mert nekem tejallergiásoknak való tápszert kap a pici és elmúlt 1 éves.Doki azt mondta 2éves korig írhatja fel csak,de 1éves kora után már így is csak gasztroenteorológus ajánlásával.És mivel nekem nincs baja a kicsinek,így még utolsónak felírt 1 éves kora elött és ameddig ez kitart,addig kapja ezt.Mellette tejet és tejpépet is.Egyébként is a sok vitamin miatt jó a tápszer,nem mert a tej nem jó...

2013. nov. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tejfehérje érzékeny a fiam, 2 éves korig felírhatja szakorvos ajánlása nélkül a HA tápszert a gyerekorvos. A fiam anyatejes, de túl vagyunk a vizsgálatokon. Már nem javasolják a tejet 2 éves kor alatt (immunológus, gasztroentrológus), sőt, ha bármilyen allergia van a családban, 3 éves kor alatt. Szarvasmarha-tenyésztéssel foglalkozom, elég sokat tudok a tejről, ha már tej, termelő megbízható helyről forralva és nem uht dobozos.
2013. nov. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
16 hónapos a fiam és biztonság kedvéért kértem tőle, hogy írjon fel, a vizsgálatokra utána jelentkeztünk csak be és az eredményt sem kapta még meg, mégis felírta.
2013. nov. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kb 1 hónapja kezdtem a reggeli tápszert 2.8-as tejjel felesben, így kapta 1hétig de a dokink azt mondta hogy nem jó keverni a tápszerrel és azóta már csak tejet kap 2.8-ast vagy 3.5-öst vizzel higítva, most fog elfogyni a tápszer úgyhogy már este is azt fog kapni, de egy pici kis kakaót teszek bele mert így szereti, egyébként nálunk csak 6 hónapos korig írják fel a tápszert alapesetben, de nekünk csak 10 hónapos korától kellett.
2013. nov. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!