Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy segítségre szorulo...

Lehet, hogy segítségre szorulok? 1 éves a fiam, napközben, este 1/2 7-ig egyedül vagyok itthon vele. Iszonyúan rossz evő, már kezdetektől, ráadásul rendszeresen hány is. Nem ez most a problémám, ezt már körbejártuk orvosnál.

Figyelt kérdés
Minden evés 1 órát is eltart, mert nem hajlandó a száját tátani, vagy a falatot lenyelni. Nekem meg egyre kevesebb türelmem van ehhez, meg a hányásokhoz. Annyira ingerült tudok lenni, hogy néha magam is elképedek. A legtöbbször kimegyek a szobából, veszek néhány mély lélegzetet, de sajnos előfordult már, hogy rákiabáltam, ő meg persze szegénykém nem értette, hogy mi van. Néha olyan indulatok forrnak bennem, hogy kedvem lenne őt megrázni. Nem volt ez mindig így, nyár vége felé sokalltam be, azóta egyre rosszabb. Küzdök ellene, de eljutottam arra a pontra, hogy már bármi könnyedén kihoz a sodromból (kutya, férjem, a zajongó szomszéd, stb.). Mitől lehet ez? Most jött ki rajtam a bezártság? Erre is gondoltam, hiszen 1 éve tényleg minden a manóról szól és apa nem sokat segít, ha itthon van, akkor sem. Vagy kezdek megőrülni, klinikai eset leszek? Kérlek, segítsetek!
2009. nov. 18. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd az evést,mert egyre nagyobb nyomás alá kerül a gyerek-és te is-,hidd el,gyerek még nem halt éhen ha volt előtte étel.Esik a súlya,beteges,rosszkedvű,fáradékony?Mert ha igen,kérj az orvostól étvágyjavítót.Megkínálod a kajával,nem kéri,hagyod.Előbb-utóbb éhes lesz,és gond nélkül fog enni.Nem szoktál neki esetleg joghurtot,nassolnivalót,kakaót adni az étkezések között,h "legyen valami a gyomrában"?
2009. nov. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Mindenkivel előfordul ez. Én is egész nap egyedül vagyok a gyerekekkel, a férjem néha csak 1/2 8 felé ér haza, addigra a hajam égnek áll. A 8 éves lányom 18 kg, alig eszik és én is kiabálok néha vele, de ettől csak rosszabb lett minden.

Most vártuk 3. babánkat, aki sajnos a 20. héten elhalt. Azóta nem ordibálok a gyerekkel, mert már tudom, mekkora kincs és senkinek sem adják ingyen. Tedd össze a két kezed, hogy van. Nézd meg ezt az oldalt, mennyi nő vágyik babára, túl X vetélésen. A tiéd, pedig ott csücsül az etető székben és nem érti, anya miért ideges mindig. Teljes szemlélet váltásra van szükséged és megoldódik a dolog. Ha a gyereked érzi, hogy benned oldódik a feszültség, enni fog, csak ne stresszelj!

2009. nov. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az Isten íratta veled ezt a kérdést, pont most akartam én is írni de annyira el voltam keseredve, hogy nem volt ehhez sem erőm.

Nem vagy egyedül, én is küszködök az etetéssel. most még eszik is a 8 hós lányom, de számtalanszor volt már hogy nem kellett csak a tápszer, vagy semmi. Annyira ideges bírok lenni, hogy leizzadok és volt már hogy rákiabáltam. pl ma is annyira szégyellem magam. Én is egyedül vagyok nap mint nap este 7 fél 7 ig akkor jön a férjem haza. Ma bejelentette ő is, hogy 3 napra el kell mennie Németbe. a gyerek meg csak hisztizett hisztizett és a végén nem evett én meg majdnem agyvérzést kaptam, és még káromkodtam is. Kikaptam az etetőszékből és megmosdattam aztán magamat is és megetettem tápszerrel.

Már teljesen ki vagyok a kutya nem nyitja rám az ajtót napközben, már anyám is ritkábban jön. A barátaim messze laknak. Akik meg a közelben vannak vagy meg vannak fázva vagy a gyerekük beteg. Ez egy ilyen depis időszak.

Bocs hogy leírtam a fél életem! Ha kiakadsz gondolj arra hogy nem vagy így egyedül a világban! Írnám hogy ne erőltesd a gyerekedbe a kaját, de én is számtalanszor megfogadtam ,hogy nem fogom erőltetni és mindig megszegem és próbálom tömni.

2009. nov. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Hú, hát nehéz erre mit mondani. Néha én is kicsit kiakadok, pedig semmi okom rá, eszik a lányom rendesen, du. 5 után már nem is vagyok egyedül, mégis nehéz és valóban lehet, hogy a bezártság miatt. Eljárunk ugyan boltba, sétálni, meg ilyesmi, de végülis szinte mindig a lányommal és azért az nem ugyanaz, mint nélküle.


Én ha nagyon kivagyok otthon, anyumhoz el szoktam menni vagy esetleg olyan barátnőmhöz, aki ráér. Ha senki nincs, akkor elmegyünk bevásárolni (akár egy tejért képes vagyok útra kelni). Valahogy már az áruházi séta is kikapcsol :-).


A férjeddel nem tudnál beszélni, hogy ha hazaér, akkor kicsit vigyázzon ő a kisfiatokra, amíg te lazítasz egyet? Vagy esetleg nagyikhoz leadni heti egy délután?


Nem vagyok pszichológus, de szerintem nem vagy klinikai eset, csak ember, nő, aki az anyaság mellett nyugalomra is vágyik. A filmekben mindig túl szépen festik le az egészet, de a valóságban szerintem majdnem mindenkinek adódik valamilyen problémája. Kitartás, lesz ez jobb is!

2009. nov. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
igen, a bezártság az oka. én 5 éve vagyok itthon. eleinte én is ilyen voltam...de egyszer azt mondta valaki, h a gyerek megérzi ha mérges vagy ideges az anya, és átveszi ezt a hangulatot. elmegy az étvágya, nehezen kezelhető lesz. én most kb 1 éve tömöm magyam vitaminnal, hetente 1 alkalommal leadom a gyereket, sminkelni kezdtem... jobban érzem magam ezektől. megpróbálok nem csak anya, hanem nő is lenni. nem vagyok annyira feszült, és azóta jobban alszanak a gyerekek (3,5 éves ill 2.5 évesek) és kiegyensújozottak. csak elkezdeni nehéz a változást... ja és a férjem reggel 6- este 8 ig dolgozik.
2009. nov. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
bocsi elírtam.. a fiam nem 2.5 éves. februárban lesz 2.
2009. nov. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és a bíztatást! Páran félreértettetek (lehet, hogy én nem voltam világos). Nem a kisfiamon vagyok kiakadva, hogy nem eszik, azt már megszoktam, hanem magamon, hogy miért vagyok ennyire feszült és robbanékony. Nem csak a fiam hoz ki a sodromból, hanem bárki és bármi, csak azt nem akarom, hogy a picin csattanjon a dolog.
2009. nov. 18. 13:28
 8/9 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek.Nem részletezem a saját dolgainkat,de nagyon hasonló a problémánk.Én is a bezártságra fogom,mi is a párommal akár hármasban nagyon keveset mozdulunk ki.

Van egy homeopátiás szer Sedatif Pc.Nem olyan mint egy rendes nyugtató,nem lehet hozzászokni,viszont az ideges feszült szorongást meg szünteti,éjjelre pedig nyugodt alvást bíztosít.Én egy hete szedem,azért amiért Te is változtatni szeretnél,hogy ne a gyereken csattanjon.Nem vagy klinikai eset,de ezt érdemes kipróbálni,hátha.Én még nem érzek nagy javulást igaz,de éjjel viszont ha a pici nem ébred fel,én nyugodtan alszom,és nem rohangálok hozzá,meg nem vagyok fent 2-3 órát indokolatlanul.1000 ft.

2009. nov. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Megértelek, szerintem minden kisgyerekes, otthon lévő nő átesik ezeken a problémákon. Én is, pedig nekem fél 6 felé a férjem is hazaér és anyukám délelőttönként mindig jön uncsizni. Mégis átesem mindig ezeken. Már előre félek, ha érzem magamon, hogy aznap idegesebb vagyok. Tényleg próbálj meg néha kicsit kimozdulni és a férjedre rábízni a babát, mert kellene a kikapcsolódás. Akár járj el tornázni vagy otthon tornázz egy dvd-re, hidd el kikapcsol és jobb lesz! 18 hós kislány anyukája.
2009. nov. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!