Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Havi mennyi bevételből mernéte...

Havi mennyi bevételből mernétek bevállalni 3. babát?

Figyelt kérdés
Még egy sincsen,de tervben van.Világéletemben 3 babát terveztem, viszont mostanában elbizonytalanodtam, hogy mi van ha az egyetemi éveiket (meg persze az utána lévő éveket) már nem tudjuk megfelelően támogatni anyagilag. Párom és én is külön külön 200.000 Ft-t keresünk havonta. Biztos munkahely, több lakásunk is van. Mit gondoltok? Ti be mernétek vállalni 3 babát?

2013. nov. 17. 13:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%
Na, egy újabb magamutogató dúsgazdag idióta...
2013. nov. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Előbb egy legyen már utána elmélkedj az élet ilyen halaszthatatlan problémáin.
2013. nov. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2013. nov. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha rezsi, hitel, ovi, bölcsi... kifizetése után kajára, tisztító és tisztálkodószerekre, gyógyszertárra marad kb 100.000, 5 emberre az jó. Emellé kinek mi a havi igénye: fodrász, színház, külön óra... És negyedévente szezonális ruhákra szintén igêny függő. A fix kiadásaitokat, extrákat Te ismered, az alapján már tudsz kalkulálni.

Ovi nálunk 440 ft/nap/gyerek, 3 gyereknél 50%.

A fizudnál kevesebb lesz a gyed (fizu 70 %-a, max kb 120.000 ha valaki sokat keres) viszont jár családi pótlék. 1 gyerekre: 12.200, kettőre 26.600, 3-ra 48.000. Jelenleg van családi adókedvezmény 1-re 10000/hó, 2-re 20000, 3-ra 90.000, de max az szja előleg összege (ez a bruttó bér 16%-a)

2013. nov. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Most ennek a kérdésnek mi értelme? Kerestek 400000-et, nincs hitel, több lakásotok van, biztos munkahely. Akkor még jó, hogy bevállalható 3 gyerek.
2013. nov. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Tudod az ilyet utálom. Itt szeretnéd megszavaztatni, és ennyi a kulcsa az életetek tervezésének, hogy mennyi a pénzetek? Tudod mennyi minden fog történni még az egyetemi éveikig...? Semmi nem lesz olyan, mint most. Én alapvetően egy átlagos középosztálybeli családból születtem, én vagyok a legnagyobb, hárman vagyunk összesen. Az egyetemünket mi finanszíroztuk magunknak, mert dolgoztunk, mert tudtuk, hogy ezt össze kell hozni, mert más nem tolja majd alánk. A férjem már bőven a felsőbb körökből való, neki mindent finanszíroztak, tudtak volna akár négynek is, mégsem lett, csak ketten vannak. És itt vagyunk mi, én még csak részmunkaidőben dolgoztam (hosszú az egyetem, amire járok) emellé született a lányunk, a férjem fizetésére, ami Istennek hála annyi mint a tiétek összetéve, mégsem lesz három gyerekünk, csak kettő, mert ezer millió ok van az egyetemük finanszírozásán túl, amit át kell gondolni.


Szülj először egyet, örülj, hogy annyitok van, amennyi, és ha majd anya vagy, meglátod, hogy milyen ez a dolog, és utána eldöntöd.


Soha nem bírtam elképzelni, hogy hogyan születnek itt ezek a kérdések.

2013. nov. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Kettő persze akkor lesz, ha összejön. Mert az is kell ám hozzá.
2013. nov. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%

Mindent összevetve kb 250e a havi fizunk,pici albérletbe lakunk 2 gyerekkel és nagyon szeretnénk 3.babát.....

rengeteg dolog változik az egyetemig,főleg hogy még nincs is gyererk:)

de a kérdésedre válaszolva igen,gondolkodás nélkül még 4-et is:)

2013. nov. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
Legyél túl két gyereken aztán majd utána kiderül akarsz -e harmadikat. Szép dolog a tervezés nekem is voltak gyereknevelési elveim, most van 2 gyerekem de elvem már egy sem.
2013. nov. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%

dúsgazdag? Te jól vagy? 2 kilós fizetéssel? Ne bohóckodj már! Akármelyik nyugati országban ez egy fos minimálbér.

Ezért tart itt ez az ország,mert ilyen birkamentalitás jellemzi a lakóit...egész nap egymásra irigykednek...

2013. nov. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!