Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor kruppos vagy nem?

Most akkor kruppos vagy nem?

Figyelt kérdés
Egy kicsit megijedtem mert a környezetemben lévő anyukák jártak már hasolnló cipőben, az egyik azt mondja, hogy ez krupp a másik, meg hogy asztma lesz belőle. Már kiidegelnek. Arról van szó,hogy kb. egy hete lett beteg a kislányom, hányással kezdődött az egész, utána jött a láz és a torokfájás. A doktorbácsi streptococcus-nak nevezte meg ezen betegséget. Kapott rá Ospen antibiotikumot, de sokra nem mentem vele, mert kihányta. Viszont már szép a torka. Már két éjjel ha fekszik, de csak ha fekszik, olyan szintű köhögésroham jön rá, hogy szinte levegőt is alig kap, sokszor öklendezik is,volt, hogy hányt is. Tegnap éjjel kivittem levegőre, használt neki, mert utána szépen aludt. Most felírt a doki egy antibiotikumos orrsprayt, ami feloldja a nyákot, mert ugye ez ingerli a nyálkahártyát vagy nem is tudom mit. Mivel én nem tudom milyen az a kruppos köhögés, azt sem tudom megmondani, hogy ugatósan köhög-e. De már lehet csak beleképzelem, mert beléültették a bogarat a fülembe, hogy ez krupp. Holott ez az egész csak felsőlégúti betegségnek tűnt csak. Szerintetek?
2013. nov. 18. 16:49
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy lényeg-e de egy éves a kislányom.
2013. nov. 18. 16:50
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha szárazon és hosszan köhög, nem tudja abbahagyni az az ugatós köhögés. Ettől még nem lesz kruppos, se aszthmás. Utóbbiak fulladnak, a lányoddal nem ez történt, szimplán el lett kezelve. A köhögésére adsz valamit? A streptococcus egy baktérium a felsőlégúti megbetegedéseket okoz.
2013. nov. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem a
2013. nov. 18. 17:38
 4/7 A kérdező kommentje:
Szóval, mégegyszer, a köhögésre nem adok semmit, kérdeztem a dokit, de azt mondja, hogy a köptetőket kettő év alatt nem ajánlják, szóval így nem nagyon. De van itthon Ambroxol Teva, lehet kipróbálom.
2013. nov. 18. 17:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Az ambroxolt neki ne add! Úgy megköhögtette az én picimet, hogy kórházban kötöttünk ki:S

Próbálj párásítani Salvus vízzel, van a zsíros dunsztkötés is még, ami nekünk bevált. Neten le van írva hogyan kell. Jobbulást!

2013. nov. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Barátném, ez nem krupp, hanem a betegség vége zárul ilyen köhögéssel. Párásítsatok, gyakran szellőztessetek. Kitartást és jobbulást a babónak, majd írjál!

É.

2013. nov. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi barátném! Neked legyen igazad! Tényleg nagyon aggódom, mert mindenki erre asszociál....Majd írok, Pussz!
2013. nov. 18. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!