Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Könnycsatorna átmosás pro és...

Könnycsatorna átmosás pro és kontra?

Figyelt kérdés

Rengeteget olvastam már a témáról, kérdeztem orvosokat is, de mindenki mást mond. Van aki szerint minél hamarabb, annál jobb, de van aki szerint érdemes inkább várni vele akár 1 éves korig is, mert kinőheti a baba.

Ti mit hallottatok a témáról, milyen tapasztalataitok vannak?


2013. nov. 18. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A nagyobbik lányomnak néhány hónapos korában volt kétszer is néhány hét különbéggel, mert az alső után még mindig csipásodott neki, viszont utána rendbe jött, azóta semmi gond nem volt még soha a szemével, már 4 és fél éves. Nem lehettem ott, rosz volt, hogy hallottam ahogy 1, másfél percig sírt, de mikor kihozták, már semmi baja nem volt. Szerintem hagyd, hogy kimossák, utána valószínű, megszűnnek a gondjaitok.
2013. nov. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A lányomnak is volt ilyen problémája,l de pár hónapos korában magától elmúlt, nem vittük emiatt orvoshoz.
2013. nov. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én nagyon idegenkedtem tőle, azt mondtam, hogy csak legvégső esetben, ha minden kötél szakad, és más nem segít.

A dokinéni mindig más fajta szemcseppet írt fel (mert váltogatni kell), és a harmadik után elmúlt.

Azelőtt sem folyamatos volt, de sokszor kiújult, újra előjött.

Aztán a harmadik után már nem is reménykedtem benne, ráadásul akkor ugyanolyan szemcseppet kapott mint már egyszer régebben előtte, és nem jött vissza többet.

Én nagyon bíztam benne, és örültem, hogy megúsztuk, és nem rohantam vele egyből, hogy mossák ki.

A doki néni ránk bízta a dolgot, adott beutalót a szemészetre, ha akarjuk vigyük el, de ő is inkább a kivárás mellett volt.

Már nem emlékszem pontosan, de olyan fél éves kora után valamennyivel nem jött már vissza.

2013. nov. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
1éves korára nőtte ki,megvártam,mert azt mondta a dokink,hogy az átmosád fájdalmas,és mindenképp kinövi,nem marad így. Nem bántam meg.
2013. nov. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Az átmosás nem fáj, ez egy baromság. Azért ordít a gyerek, mert lefogják. És azért cáfolok meg egy dokit, mert én minden átmosásnál/kísérletnél ott voltam, láttam mindent. Maga a művelet nem fáj, mert érzéstelenítő szemcseppet kapnak.

Nekem is azt mondták a kórházban mielőtt hazajöttünk, hogy majd ha kicsit nagyobb lesz. Ennek az lett az eredménye, hogy 1-től 6 hónapos koráig jártunk könnycsatorna átmosásra, ami nem sikerült, mert teljesen eldugult a csatorna. Ezernyi szemcseppet, krémet próbáltunk, a végén már szteroidosat. Nagyon megszenvedtünk a "ráér az, nem sürgős" hozzáállás miatt.

Ne vedd félvállról.

Sok gyerek van, akinek "magától" elmúlik, de akinek ez komoly, az csak egyre rosszabb kezelés nélkül.

2013. nov. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsó: nem tudhatod, hogy nem fáj, mivel egy ilyen pici még nem tudja elmondani mit érez.

Ráadásul, ha valóban nem fáj, akkor is nagyon kellemetlen érzés lehet, ráadásul a trauma, hogy szorosan lefogják idegen emberek...

2013. nov. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Persze, hogy nem tudja elmondani. De akinek van szeme, az látja, hogy miért sír. És én sajnos nem kétszer-háromszor láttam ilyet :(

(és szó szerint végignéztem, nem csak ott voltam)

2013. nov. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ÉN most így elsőre azt mondom hogy soha többet nem vinném újra ilyen átmosatásra.


Nagyon sokat volt begyulladva a lányom szeme, emiatt döntött az orvosunk úgy hogy szükséges.

6 hónapos volt. Én nem mehettem be, résnyire nyitva volt az ajtó és annyit láttam hogy 3-an fogták le. Olyan kínkeserves ordítást, sikoltozást soha azelőtt nem hallottam tőle. Nem tudom hány percig tartott mert nekem óráknak tűnt. Ő bent sírt, én kint a folyóson.

Nekem pl. azt mondta az orvos hogy ez némi fájdalommal jár, nem beszélve a leszorítás miatti traumáról.

Az tény, hogy nagyon sokáig élt még benne ez az élmény, mert ugyanilyen kínkeserves ordításba kezdett ha csak egy kicsit le kellett fognom a fejét pl. míg leszívom az orrát stb.


És nekünk nem is használt ez az átfújás/átmosás, mert ugyanúgy csipásodott és begyulladt a szeme. Idővel elnőtte.


Most megfogadtam hogy a pár hónaposomat nem fogom ennek kitenni, mégha orvos is mondja.

2013. nov. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
hónapokig csipásodott a fiam, valamikor jobban valamikor kevésbé. mi is többféle szemcseppet kaptunk, végül egy ilyen gyógyszertári kevert vmitől múlt el neki. azóta semmi ilyesmi probléma nem volt. csak akkor vinném el könnycsatorna átmosásra, ha minden mást már kipróbáltunk
2013. nov. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A kisfiam is kinőtte, már nem emlékszem pontosan, hogy milyen idős korára, de 1 évesen már nem volt probléma.

Én el akartam kerülni az átmosást. Egy ismerősömnek felnőtt korában csinálták, azt mondta, hogy nagyon fájdalmas volt, szóval nem véletlenül sírnak szegény babák olyan keservesen.

2013. nov. 19. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!