Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet a kamillára allergiás?

Lehet a kamillára allergiás?

Figyelt kérdés
A babám szemèt csipásodás miatt kamillával borogattuk ès apró pattanások jöttek ki rajta.Abba hagytuk ès elmúlt neki.Most az arcán fülèn ès a fejbőrèn jöttek ki ugyanolyan pattik ès eszembe jutott szokott inni mexsek baby teát ès abban van kamilla.Egyèbkènt HA tápszert kap ill. Anyatejet kevès mennYisègben.Mivel kenjem be neki?8hetes mèg csak.a fürdetőkrèm jó rá?
2013. nov. 18. 22:45
 1/6 anonim válasza:

Lehet bizony!


Szerintem ne kenjed egyelőre semmivel.

2013. nov. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

lehet allergiás a kamillára, elég allergén, nem is ajánlják már, hogy azzal töröljük a szemét.

na de amit te írsz, az szerintem a te hormonjaid, ürül a szervezetedből és kis pati szerűk jönnek ki az arcán, ez minden babánál megjelenik ennyi idősen, semmit nem kell rákenni, pár hét és elmúlik :)

2013. nov. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is arra tippelnék, mint 2. Esetleg kérdezd meg az orvost/védőnőt. Nálunk írt a doktornő receptet, gyógyszertárban kikeverték, csodát művelt. Azóta is olyat használunk testápolónak.

A kamilla meg nagyon allergén. Ha máskor a szemét akarod törölgetni, akkor inkább forralt-langyosra visszahűtött vízzel tedd. Nekem már volt 2x allergiás reakcióm kamilla miatt a szememen, azt hittem, kitépem, úgy tud fájni.

2013. nov. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, lehet allergiás a kamillára. Én is az vagyok, pici gyermekkoromban derült ki, hasonlóan a szemem gyulladt be még jobban, amikor törölgetett édesanyám.

Aztán kiderült, hogy penicillinérzékeny is vagyok- úgy tudom, van vagy lehet összefüggés a kettő között.

Inkább te is kérdezz rá.

Nem nőttem ki, felnőtt nő vagyok, a mai napig a kamilla szagától is rosszul leszek és mindig az irataim között tartom a figyelmeztetést, hogy penicillinérzékeny vagyok és a kamillát is utálom :) Nekem a mai napig begennyesedne a szemem pl. egy kamillás gőzöléstől és a bőröm is nagyon csúnya lenne.

Figyelni kell rá, de nem kikerülhetetlen.

A kozmetikumokat nagyon nézd meg.

2013. nov. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, kamillával nem szabad mosni a szemét!

A régi gyerekorvosunk mindenre, anyatej kiütés, meleg kiütés, szemre kamillát javasolt.

Fiamnak sajna nagyon csípás volt a szeme, át is lett mosva a könnycsatornája, a szemorvos kifejezetten "eltiltott" a kamillás mosogatástól.

2013. nov. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az öcsèm is allergiás a kamillára,lehet örökölte:-)köszi a válaszokat

Forralt vìzzel borogattam utána ès arra múlt el :-) Várok hátha elmúlik,mert nèha kipirosodik ès utána visszahúzódik.

2013. nov. 19. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!