Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valami jó tanácsotok,...

Van valami jó tanácsotok, hogyan tanítsam meg elaludni egyedül 1 hónapos lányomat? Kitartóan küzdök ezért már a kezdetektől.

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem megy neki.

Minden alkalommal ugyanaz a rituálé nappal is, este is. (most hagyjuk az estét)

Evett eleget, nem pisis, nem kakis,

látom az álmosság jeleit, hisz akezemben is már már elkezd aludni.

leteszem aludni, hason, cumival

és nem tud eludni, látom, hogy, akar, de nem tud.


és én már nagyon kétségbe vagyok esve, nem tudom mit tegyek, sosem változtatok a rituálén, nem alszik el cicin (csak este), és semmi változás.



2013. nov. 19. 18:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

1 hónapos, mégis mit vársz?!

Nem lehet "idomítani" és taníttatni, hogy elaludjon vagy átaludja az éjszakát magától!


Találd fel magad, neki rád és a férjedre van szüksége.

Ha hason altatod, akkor simogasd a hátát egyenletesen, amolyan ringatósan, mert akkor általában hamar elalszanak a gyerekek (lásd. babakocsi).

Esetleg altatás előtt (félig)sötét szobájában elemlámpával világíthattok a falára, hogy fáradjon a szeme. Közben dúdolhatsz neki vagy halkan énekelhetsz.


Legyél türelemmel.

2013. nov. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de ez pont az az eset, hogy ha nincs probléma, akkor csinálsz magadnak egyet. Minek egyedül elaludnia egy 1(!) hónapos babának?
2013. nov. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Vannak gyerekek, akik két-három éves korukig csak segítséggel alszanak el.

Nem tudom mit vársz egy egy hónapostól.

A "leteszed ott marad" baba elég ritka, bár tény, hogy ilyen is van.

Vagy:

-szoptasd meg

-ringasd el

-simogasd a hátát

-adj neki cumit

-tedd bölcsőbe/babahintába

-tedd magadra hordozó kendőben.


Vagy keress más módot, ahogyan el tudod altatni és ne "küzdj".

2013. nov. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Értem a dilemmát, csak korai...1 hónapos babának az anyukája közelsége kell, mindig. Nem érzi biztonságban magát, ezen semmilyen kaja, takaró, cumi nem segíthet, csak te. Nagyon korai egyedül altatni, a fiam mostanában kezd nélkülem elaludni, pedig már 8 hónapos. Egyébként még rituálé nincs is ennyi idősen... értem, hogy következetes akarsz maradni, de neki kellesz, és ha majd mélyen elalszik, leteheted.
2013. nov. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

simogatom én a hátát, higgyétel el, nem hagyom én magára.

de nem lóghat egész nap rajtam, ha értitek

2013. nov. 19. 19:27
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
Ugyan miért nem? 9 hónapig a pocakodban volt...komolyan nem értem.....
2013. nov. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
kedves kérdező, nekem most 7 hónapos...nekem is szemrángásom volt már, de tényleg igaz, hogy türelmesnek kell lenned és elfogadnod, hogy ez van. Nálunk még hasfájás is volt, szóval arról szólt a napom, hogy amikor álmosodott, fáradt, ringattam, a kezemben aludt nagy nehezen. Később változott, már le tudtam tenni, ha szerencsém volt nem ébredt fel amikor a feneke érintette az ágyat...megint később ujjszopira rátalált, onnantól lett könnyebb dolgom - végül most már szinte még ébren le tudom tenni ágyikóba és bealszik. Persze nem mindig, de nekem már ez is csodás. 1 hónapossal még nem kell ilyen elvárásokat támasztani!
2013. nov. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 petera6 ***** válasza:
22%

Én értem :-) Nekem 2 hónapos múlt a babám, és pontosan az a helyzet,mint nálatok. Szeretném okosan csinálni, de vele képtelenség. Sokan mondják,hogy hagyjam a kiságyban. Csak épp nem olyan élvezetes egy ordító babát simogatni. Ráadásul aludni végül nem alszik el. Nekem nappal emiatt alig alszik, max rajtam (cicin) valamennyit. Ritkán sikerül valahogy letenni az ágyába úgy, hogy ne keljen 10 percen belül fel. Én kezdem elfogadni,hogy ő ilyen. Reménykedek,hogy később menni fog neki, és nem éveken át tartó probléma lesz ez. Ő ilyenkor, este, fürdés után is iszonyat nehezen alszik el. Érdekes, éjjel meg relatív gyorsan vissza altatom.

Ha bejön valami taktika végül nked, mindenképp írd meg légyszi :-)

2013. nov. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%
4. vagyok. Nem értem, miért nem lehetsz vele egész nap..én is vele voltam, egy hónapos babát nem lehet felkapatni! Foglalkozni kell vele, karban altatni, ha ő azt igényli...ne várd meg, hogy sérüljön a kötődése irántad azért, mert nem akarod, hogy lógjon rajtad.
2013. nov. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%
plusz hozzátenném, hogy baja lehet belőle, ha nem alszik amiatt eleget, hogy nincs a karodban, vagy melletted...
2013. nov. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!