Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kislányomnak most jött...

Sziszi1118 kérdése:

1 éves kislányomnak most jött ki az első foga - van valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Kislányom sosem volt jó alvó, a rekord kétszeri ébredés, de ez nagyon ritka és az utóbbi 4-5 hónapban az átlag ébredések száma 5-6. A gyerekorvosunk azt mondta, ha eddig nem aludtunk, most már legalább 2 éves koráig nem is fogunk, mert egyszerre jönnek majd a fogai, szünet nélkül. Tényleg ne számítsak változásra az alvás terén? Akinél szintén ilyen későn jöttek a fogak hogy zajlott? Mit használtatok?

2013. nov. 20. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!Nem akarlak elkeseríteni,de igaza lesz a gyerekorvosnak..tapasztalat,az én lányom sem volt valami fényes alvó,éjjel minimum 4 alkalommal ébredt 1 éves koráig,a fogzás csak rontott a helyzeten..14 hónapos volt,amikor előbújt az első foga,most 20 hónapos,és összesen 8 foga van,jelenleg is jön vagy 4 darab,de nagyon keserves..az éjszakák nem alvással telnek,van,hogy csak felsír álmában,és nem kell kivenni a kiságyból,de én egy éjszaka tuti,hogy leszállok 15-ször az ágyról miatta.Használtunk Dentinoxot,meg homeós bogyót,vettem borostyán láncot,de semmi nem segített.Talán amit a patikában lehet kapni,gyógynövényes ínyecsetelőt (ott készítik) tudom ajánlani,nekünk ha azzal bekenem az ínyét,2 órát alszik egy huzamba.Aztán megint kenem,és így tovább reggelig...Ha már nagyon nem alszunk,akkor előkerül a Nurofen,de ez sem csodaszer sajna,és max. 3 este adhatod,aztán szünet.Szóval nekünk is megváltás volna,ha kijönnének a fogacskák.A védőnő szerint kb.16 foga kell,hogy legyen 2 éves korára.Mi lassan annyi idősek leszünk,és messze vagyunk még ettől a bűvös számtól..:-)

Kitartást kívánok nektek,és ne csüggedj,hátha másképp alakul majd nálatok.

Üdv:Tamy

2013. nov. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

12 Hós korában jött ki egyszerre 2 foga,a felső első kettő

Rá 1 hétre az alsó első kettő...

Sokszor felsírt álmából..nemtudtuk mi az..aztán reggelinél láttuk meg

ÉN saját kezűleg gyógynövényekből és teavajból csináltam krémet.azt kenem az ínyére esténként.így csak 1x ébred éjszaka

2013. nov. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Tamy ezek szerint ti sem vagytok könnyű helyzetben... Kislányomnál nincs olyan, hogy álmában sír, max. nyögdécsel, de ha már elkezd sírni, akkor fokozatosan erősebben addig, míg nem adok neki egy kis vizet és cumit. Szóval én szinte azonnal pattanok, nehogy túlságosan felébredjen és akkor annyi a visszaalvásnak kb. 1-2 óráig. A dentinox nem sokat segít, max. addig míg nyammog rajta. Nurofent 1x 2x használtam, de ezt inkább kihagynám. Homeós szerek közül Caomillát próbáltam - ez Magyarországon nem kapható. Most kaptam egy tippet, hogy mi segíthetne egy picit: szintén homeós OSANIT. Barátnőm Bécsből hoz, ott lehet venni. Hallottam, hogy valamelyik homeós patikában és webshopban is lehet venni MO.-on, de nekem ez így egyszerűbb, mert a barátnőm hétvégére úgyis jön haza. Szóval még ezt kipróbáljuk, de nem várok csodát :)

2013. nov. 20. 13:19
 4/6 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: Hogy készíted azt a krémet? Miből mennyit? Ilyesmivel foglalkozol? Vagy valahol vannak ilyen "receptek"?
2013. nov. 20. 13:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem ezzel foglakozom,de mivel nálunk sem használt semmi gél stb..gondoltam akkor uccu neki,majd én összehozok valamit

A falunkban van gyógynövénybolt.ott érdeklődtem.a különböző növények hatásáról,és ez alapján kutyultam össze. .

Ha gondolod leírom privibe,nagyközönségnek nemszeretném kiirni mert van még ezzel tervem..üdv

2013. nov. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, akkor várom az üzeneted és megpróbálom összehozni. Remélem sikerül :)
2013. nov. 20. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!