Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit főztök, amit a baba is...

Mit főztök, amit a baba is ehet? írnátok néhány menüt?

Figyelt kérdés
egy éves a kisfiam,és már a bébiételt abszolút nem eszi meg,pároltam zöldségeket husival,de már azt se nagyon.az kell neki,ami én eszek,de én pl ma disznótorost ettem....
2013. nov. 20. 12:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ma például kelkáposztafőzeléket készítek, abból ő is fog enni.

Adtam már neki krumplis tésztát, húslevest, zöldséglevest, rakott zöldséges rizst, ezeket mind minimális sóval készítem amíg ki nem veszem belőle a részét.

Amúgy javarészt még mindig külön főzök neki só, bors, cukormentesen.

1 éves lesz 2 hét múlva.

2013. nov. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

szinte mindent adhatsz neki, jó mondjuk a disznótoros tényleg nem ő neki való :)

pörkölt tésztával

sajtos tészta

túrós tészta

rizseshús

húsleves

tojásleves

végtelenségig sorolhatnám

a lényeg ne legyen zsíros és túl fűszeres

2013. nov. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kisfiam is 1 éves.


Amit a saját ebédünkből adok neki: húsleves, gulyásleves, krumplifőzelék, krumplis tészta,rakottkrumpli, borsóleves, karalábéleves, karfiolleves, evett már túrós tésztát is- ezek jutottak hirtelen az eszembe. Ja spagetti a kedvenc :)

Brokkoli, cukkini, sütőtök, rendes tök, a főzelékeibe szoktam rakni pl. pörkölt husit szafttal (ha éppen az van ebédre).

Elég sok mindent. Amit nem mertem adni: bab minden változata, szalonna-kolbász ilyesmi.

2013. nov. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Házi spagetti.

Hagyományos paradicsom leturmixolva, összefőzve darált husival, oregánóval, bazsalikommal, fokhagymával, hozzá tészta.


Spenótos tészta. Megcsinálod a spenótot, teszel bele husit, és ez tésztával, sajttal.


Brokkolikrémes tészta, mint a brokkoli krémleves, ehhez is mehet husi, és kész.


Rakott brokkoli.


Rakott kelbimbó.


Hagyományos főzelékek (krumpli, borsó, finomfőzelék)


Tonhalas tészta.


Halrudacska, rizzsel, ehhez is mehet bármilyen szósz, paradicsom, sóska, spenót.


Paradicsomos burgonya. Üveges paradicsomból szószt készítesz, natúr krumplit főzöl hozzá, és pici husit.


Zöldségmix (zöldbab, sárgarépa, borsó, kukorica) rizzsel, kis husival


Krumplit, bébirépát, hagymát,és husit együtt párolsz fedő alatt pici sóval, és borssal.


Levesek: húsleves, borsóleves, krumplileves, paradicsomleves, sütőtök krémleves, és bármilyen krémleves.


Ennyi jutott eszembe így hirtelen.

2013. nov. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tésztafélék (túrós csusza, bolognai spagetti, krumplis tészta, sajtos-tejfölös tészta, spenótos tészta, stb.)

Rizses hús

Rakott zöldségek (rakott cukkini, kelkáposzta, karfiol, zöldbab stb.)

Főzelékek (úgy, ahogy magunknak csinálom, nem turmixolom, csak összenyomkodom kicsit villával)

Paradicsomos húsgombóc rizzsel vagy krumplival

Zöldségfelfújtak (nagyon finomak, kis kockákra vágod neki és csipegetheti)


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2013. nov. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
tarhonyás hús jutott még eszembe. Ez nálunk mostanában nagyon menő
2013. nov. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Még valami:

1 kicsi cukkinit, 2sárgarépát lereszelsz, darált husit pirítasz hagymán, és ezt összefőzöd pépesre a reszelt zöldséggel, pici sóval, és pici borssal. Ez is mehet tésztára. Imádom.

2013. nov. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Töltött paprika, töltött káposzta (ennek csak a töltelék része, pici tejföllel)
2013. nov. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

3-as válaszoló vagyok.

Bocsi, de lenne egy kérdésem.

A Kisfiam 1 éves, de csak 4 foga van.

Ti mennyire adjátok darabosan a kaját? Nekem a reggelinél elfogadja a kenyér/kifli falatokat, de az ebédnél a főzelékeknél stb. alig akarja lenyelni a nagyobb darabos kajákat.... próbáltam fokozatosan bevezetni, de ha nagyjából le van turmixolva/ összenyomkodva akkor semmi baja, nyeli mint kacsa a nokedlit.


Mi lehet a baj????

2013. nov. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kisfiam ezeket eszi szívesen: paradicsomos húsgombóc, túrós tészta, paprikáscsirke tésztával, gulyásleves, májgombóc leves, fasírt, rizseshús, rakott karfiol, töltöttképoszta (tölteléke, káposzta és tejföl nélkül), gyümölcslevesek. Egyébként ő a disznótorost is nagyon szereti. A hurkában pl. nincs más csak máj meg rizs. Azt simán eheti, a kolbász, tepertő, ilyesmi tényleg nem való még nekik.

Ma nem nagy menü volt nálunk, sült virsli sültkrumplival. Magunknak még csináltam tükörtojást is hozzá.

2013. nov. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!