Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki annyit aggodik az...

Van aki annyit aggodik az elso honapokban, hogy nem tudja elvezni a babazast?

Figyelt kérdés
en mindentol parazok ha hason alszik,bolcso halal,ha hatan felrenyel.sokszor le sem merem tenni orakig fogom a kezembe meg ejszaka is.
2013. nov. 20. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem emlékszem ilyen időszakra nálam. :) De ne parázz, mert sajnos a negatív gondolatok bevonzhatják a bajokat, úgyhogy jó lenne, ha no para lenne inkább! :)
2013. nov. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első lányomnál 4 hónapos koráig végig izgultam valamiért, pedig nem volt rá okom, de nem tudtam megállni. Aztán én is kezdtem látni, hogy erős, és egészséges, szóval megnyugodtam.

A másodiknál is sokat izgultam, nála már okom is volt.

Most a harmadiknál vagyok teljesen nyugodt, mert már van annyi tapasztalatom, hogy tudom mi az igazi probléma, és mi az, ami nem fontos.

Egyébként ha ilyen félelmeid vannak, sokat segíthet egy légzésfigyelő beszerzése. Nekünk volt, és legalább az alvás miatt nem izgultam. Volt más... :)

2013. nov. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

első babánál én is...mindenen aggódtam...eleget eszik, bölcső halál, mindig néztem h lélegzik-e, vírusok....pfff...borzalmas voltam...


most 3. babám 4 hós és soha ennyire nem élveztem még a babázást, nem aggódtam már nála...

2013. nov. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az anyósom ilyen, ráadásul ő hozzánk költözött húsz napra (három hónapra akart, de nem bírtam és hazaküldtem). Egyszerűen megőrültem már tőle! Mindenen olyan szinten parázott, hogy iszonyat. Jött hozzánk a védőnő, hogy akkor két hetesen nyissuk ki az ablakot öt percre (téli baba), az anyósom meg összeveszett vele, hogy mekkora barom... Velem is üvöltözött, hogy a pelenka nem jó a gyereknek, mert állandóan pisiben tocsog (pampers active care), és inkább ne adjak rá pelenkát, hanem tegyek alá gumilepedőt és textil pelust. Mondtam neki, hogy jó, de akkor ő cseréli és mossa és főzi azokat mert én ugyan nem fogom. A fürdetésnél, hogy ne tegyük kiskádba, hanem csak egy nedves ronggyal törölgessük meg, különben megfázik. 25 fokos lakásban a babán hosszúujjú body, azon rugdalózó, sapka, újszülött kesztyű, takaróba bugyolálva (mindezt akkor követte el, amikor lementem boltba venni egy-két dolgot és erre jöttem haza), mert hogy hideg volt a keze... Megszabta, mit egyek (leginkább zöldséglevest engedett, csirkehúst, tojást, de kb semmi mást), mit ihatok (vizet leginkább), hogyan mosogassam a baba cumisüvegeit, milyen mosószerrel mossam a baba ruháit (mert amit bababoltban vettünk babaruhamosószer, annak túl erős volt az illata, képes volt kétszer is kicengrifugálni külön őket, ennek hatására jól el is deformálódtak). A ne tegyem hasra az nálunk is volt, végül a gyerekdoki győzte meg, hogy amikor ébren van, akkor lehet és kell is.

Iszonyat volt, húsz nap után kiakadtam és követeltem, hogy túnjön el a házamból egy jó időre, különben felvágom az ereim. Szerencsére egy kis sértődéssel megúsztuk a kiakadásomat, de azóta is beleszól mindenbe bár már sokkal visszafogottabb.

Kitartás önmagadhoz! Ne görcsölj rá semmire, minden ok a kis cukikával! ;)

2013. nov. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!