Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Itt mindenki igény szerint...

Itt mindenki igény szerint szoptat? Illetve az "itteni" babák ilyen gyakran igénylik?

Figyelt kérdés

Olvasván az erre a kérdésre adott válaszokat ( http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_.. ), kissé zavarba jöttem. Az én 8 hónaposom ugyanis csupán 2x szopizik, azt is étkezésként, és a hozzátáplálást is jól fogadja, imádja az új ízeket.

Mármint eleinte én is igény szerint szoptattam, úgy 3 hónapos koráig, aztán valahogy beállt a napirendes étkezés, amit azért én is támogattam, úgyhogy nem kínáltam meg soron kívűl (nem is kért magától). Ez ennyirre ritka lenne? Vagy többet kéne szopiznia?



2013. nov. 20. 19:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nem igényli, és szépen fejlődik, kiegyensúlyozott, akkor nem kell neki több...egyébként az én 8 hós fiam is 6szor szopizik, de ő nagyon cicbubus.
2013. nov. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én igény szerint szoptatok, mert ha azért sír, mert éhes, akkor etetek, ha meg nem éhes, akkor úgyse eszik. Azzal semmi gond, ha a baba ritkábban eszik és közben szépen fejlődik.
2013. nov. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Szia.Az én lányom már három éves./hónapos koráig szoptattam...az igény szerinti szoptatás úgy ért véget hogy folyton azt hittem éhes és teljesen ki is fáradtam minden szempontból...ha újra kezdem nem így fogom csinálni, hanem először két óránként, majd három stb. És közben ha szomjas cumisüvegből kis víz, hogy kitartson a következő szopizásig...meg lehet kövezni de én tuti így fogom csinálni legközelebb!!!Mert nem kell hogy a mama legyen a cumi...a lányom még most sem alszik el egyedül!!Pedig már 3 éves...
2013. nov. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
8 hónapos koráig, ez kimaradt
2013. nov. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy darabig igény szerint szoptattam én is, aztán szépen beállt egy napi rutin.

Egy 8 hónapos gyerkőc már a legtöbb táplálékot megkapja máshonnan, teljesen normális, ha csak napi 2-szer van igénye szopira.

2013. nov. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam most múlt 6 hónapos. Nagyon jól fogadta a hozzátáplálást. 1 hét alatt váltottuk ki a tízórait és az uzsonnát. Ő akarta így. Már csak 3szor szopizik. De én mindig is kb. 3 óránként szopiztattam, olyan 4-5 hónapos kora között kezdte el nyújtani a két szopi közti időt. Nincs az igény szerinti szoptatással semmi baj, ha az anyuka valóban felismeri, hogy mikor éhes a kicsi. Ami szerintem nem mindig egyszerű. Én nem vagyok híve egyáltalán annak, hogy a cici, cumi legyen, illetve annak se hogy szomjoltásra, vagy megnyugtatásra használják. Szerintem a szoptatás étkezés, akkor kell ha éhes a gyerek. Nálunk így volt, de nem is igényelte másra a kisfiam.

Szóval szerintem nincs abban semmi gond ha a te 8 hónapos babád csak 2x szopik.

2013. nov. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mikor hazajöttünk a kórházból, próbáltam kb 3 óránként szoptatni, de hamar átment igény szerinti szoptatásba. Bár nekem kicsit káosz volt... Aztán kb 6 hetesen már nagyon sokat sírt, hasfájós volt, kapott Espumisant, és 4. naptól egy alig sírós babám lett, így beállt a napi 5-6 szopi. És később is csak étkezésként kapta a cicit (6 hós koráig csak cici, 1 éves koráig a hozzátáplálás mellett volt még). Szerintem mind kettőnknek így volt jó. Szóval, nekem nem jött be az igény szerinti szoptatás.
2013. nov. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
az én fiam olyan 4-6 alkalommal szopizott biztosan 8 hónaposan. most 13 hónapos és 2-5 alkalommal biztosan mellre teszem-kéri. éjjel is 2x. utóbbit már kihagynám eléggé, a nappalival nincs bajom. mellette eszik napi 3x plussz köztes étkezésre: banán, keksz, abonett..stb.
2013. nov. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én sajnos nem tudom itatni két szoptatás között, mert semmit nem fogad el. Se cumisüveg, se pohár, se kiskanál. Még a cumi se kell neki. Így marad a gyakori szpoizás. De csak nappal. Éjjel alszik, mint a bunda.
2013. nov. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nalunk nagyon nem jott be az igeny szerinti szoptatas, a lanyom iszonyat hasfajos lett az ossze-vissza evesektol, igy en min.3orakat vartam a szoptatasok kozt. Igy elmult a hasfajas is. Nem minden babanal jon be az igeny szerinti szopi.
2013. nov. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!