Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kezdjek azzal, ha a...

Mit kezdjek azzal, ha a babasírás miatt felforr az agyvizem?

Figyelt kérdés
Világéletemben nem bírtam elviselni a babasírást. Az oákolással semmi bajom, de amikor begerjednek, és éles, rekedtes, remegős hangon ordítanak, mint akit nyúznak (mondjuk fürdetéskor), akkor ahelyett, hogy elöntenének az "anyai érzések", az agyamat önti el a vér, és teljesen felmegy a pumpám, szét tudnék ütni valamit (nem a babát). Le akarom küzdeni ezt az érzést, mert a begerjedős bőgést egy ideig úgyse tudom kiküszöbölni.
2013. nov. 21. 08:24
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
21%
Úristen! És van már saját gyereked? Hány éves vagy?
2013. nov. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
26%
Hát akkor még ne vállal gyereket, mert a hiszti-korszakig el sem jutsz.
2013. nov. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Nem kérek az úristenezéből, a kérdésre kérek szépen javaslatokat, amik nem abból állnak, hogy irány a pszichiáter, ill. add örökbe a babádat, ti. igen, vannak gyerekeim, akiket imádok, de a babakorszak ordítós részeit szívesen kihagytam volna az életünkből. Ja, és a gyerekeknek nincs lelki törésük, mielőtt valaki ezzel jönne. Nem vertem meg se a lakást, se őket, ha sírtak.
2013. nov. 21. 08:31
 4/32 anonim ***** válasza:
11%

Ne vállalj még gyereket!

(remélem nincs még!!!)

2013. nov. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
A hisztikorszakok semmiségek voltak. Sosem volt földhöz vágódós vagy teli torokból üvöltős jelenet.
2013. nov. 21. 08:33
 6/32 anonim ***** válasza:
79%

Megértem. És ha az ember kialvatlan, akkor ez rosszabb.

Szerintem vegyül a tehetetlenség érzésével, hogy bár próbálod csitítani, mégsem megy az adott pillanatban.


Szerintem minden szülőnek van olyan, amit nem bír elviselni a babával/gyerekével kapcsolatban, vagy csak nehezen.


Kell keresni olyan (teljesen más) tevékenységet, amiben kiengedheted a gőzt. Sport, vagy ami jól esik, és arra az időre másra bízod a babát (gyerekeket). Aztán ahogy múlik az idő, egyre jobb lesz ez, mert már jobban ki tudja fejezni az igényeit ő is, és megérted, mi a baja.

2013. nov. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most mi van? Túl vagy rajta nem? Vagy jön még egy baba? Hát azt is túléled! :D Citromfű tea, légzéstechnika, olvass utána. :)
2013. nov. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Vagy hallgass zenét, én egyfolytában hallgattam így nem csak az ordítást hallottam. :)
2013. nov. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nagyon lehet ezzel mit kezdeni, max. annyit, hogy türtőzteted magad, miközben forr az agyvized.

De ha már vannak gyerekeid, és már nem is babák, tehát már túl vagy ezen, akkor ez most miért probléma? Vagy terveztek még, esetleg más babára kéne vigyáznod?

Szerintem néha minden szülő érez tehetetlen dühöt.

Nincs más ötletem, mint nyelni, tízig számolni, vagy pár percre kimenni a szobából (persze amíg a baba valami biztonságos helyen van, pl. az ágyában, vagy ahonnan nem tud ki, vagy leesni).

2013. nov. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Igen, újra babám van, és valami megoldást szeretnék erre a problémára, mert szerintem tuti érzi rajtam olyankor, hogy nem vagyok oké, hiába tettetem magam lazának, mint az olajos Rigalánc. Nem tudom, miért van ez, talán érzékeny a fejem az éles hangokra (reggel is idegbajt kapok, ha valami csörög-zörög), és emiatt megy fel a pumpa.
2013. nov. 21. 08:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!