Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden babánál van 2 hetes és...

Minden babánál van 2 hetes és 6 hetes növekedési ugrás? Vagy van olyan anyuka aki szinte észre sem vette ezt az időszakot?

Figyelt kérdés
2013. nov. 21. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem törvényszerű, hogy minden babánál KELL lennie ilyennek, illetve pont ekkor is történik.


Én nem emlékszem arra, hogy az első 6-8 hétben lényes változások lettek volna a kisfiam fejlődésében.


Ezt a növekedési ugrás teóriát most nagyon felkapott doog hangoztatni, de - ugyanúgy, mint más elméleteknél- számos támogatója és ellenzője is van.


Valószínűleg inkább egy ÁTLAGról lehet szó, szakemberek megfigyeléseiről, amiből az következik, hogy a gyermekek NAGY TÖBBSÉGÉNÉL ÁLTALÁBAN ilyenkor zajlanak le jobban észlelhető változások.

...és mint minden átlag magában hordozza azt is, hogy bizonyos %-a a csecsemőknek ettől felfelé vagy lefelé eltér- ezen belül is nasgyobb részük a normalitás határán belül, kisebb részük pedig azért, mert a háttérben valamilyen diszfunkció (betegség, rendellenesség stb.) van.

Szerintem legfeljebb támpontnak jók az ilyen ismeretek- de bestresszelni azért, mert a babánkkal nem pontosan úgy történik minden, mint ami a kiskönyvben van megírva nem érdemes.

Egészséges gyerekek esetében a fejlődés üteme nagyon egyedi és eltérő lehet, később inkább behozzák egymást.

Minden jót: egy ovis kisfiú anyukája

2013. nov. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én észre se vettem, pedig számítottam rá, de nem volt semmi változás a fiamnál ezekben az időkben. Viszont egyik ismerős, meg folyton ezt hajtogatta, hogy most megint növekedési ugrása van, azért eszik ismét félóránként már egy hete, stb.
2013. nov. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lányomnál minden növekedési ugrást megéreztem, a fiamnál eddig nem )(5 hónapos).
2013. nov. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. nov. 22. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!