Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon anyás én nagy figyelmet...

Nagyon anyás én nagy figyelmet igénylő kisemberek anyukáinak tanácsaira lenne szükségem. Ti hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés
14 hónapos kisfiam eléggé anyucis, ami nem csak akkor nyilvánul meg, ha elmegyünk valahova, vagy vendégeink vannak, hanem akkor is ha egyedül vagyunk itthon. Persze próbálok sokat foglalkozni vele, de mint mint anyának, nekem is sok dolgom van (lenne), próbálom lekötni játékokkal, vagy bármivel ami pillanatnyilag érdekes neki, de fél perc múlva már a nadrágom rángatja és könyörög. Tippek esetleg, hogy ti hogyan oldottátok meg ezt, aki hasonló cipőben jártatok, vagy mikorra növik ezt ki? Köszi szépen előre is.

2013. nov. 21. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján az én fiam is hasonló, ő is 14 hónapos. Én imádom, hogy ilyen kis bújós, és most már kimutatja, hogy kit kedvel,stb. Maximálisan ő az első számomra, úgy vagyok vele, hogy miatta vagyok itthon, nem a háztartás miatt, így én azon nem idegesítem magam. Viszont azért pár dolgot csinálok mellette, legalább látja, segít a dolgokban. De vannak ragaszkodósabb napjai - pár napja pl hajszárítás közben odatelepedett a lábamhoz, lefeküdt a fürdőszoba szőnyegre, míg be nem fejeztem, aztán meg főzésnél a konyhakőre feküdt le a lábamhoz (miután kb 10-szer próbált behúzni a kezemnél fogva a szobába, hogy menjek játszani vele). Amint végzek a dolgommal, természetesen leülök hozzá és jót mókázunk, de attól még nem árt neki, ha látja, hogy néha anyának van más dolga is. Én örülök, hogy a kisfiam már így ki tudja mutatni az érzelmeit, nem marad ez sokáig, ettől nem félek :)

Nézd a pozitív oldalát, élvezd ezt az időszakot!

2013. nov. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze, természetesen nekem se azzal van bajom, hogy ennyire ragaszkodik hozzám, hanem az feszélyez, hogy miközben olyasmit csinálok, amit bizony muszáj, sírva könyörög, hogy foglalkozzak vele és őt sajnálom ilyenkor, hogy nem tudok rögtön a rendelkezésére állni.
2013. nov. 21. 12:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Az en kislanyom 15 honapos es ugyanigy vagyunk mi is, nagyon anyas, egesz nap csak ketten vagyunk, ferjem egesz nap dolgozik, keso delutanra jon haza. En is ha mosogatok, odabujik a labamhoz es elkezd nyomni a kis kezevel hogy menjek mar vele a szobaba, de erdekes hogy nem mindig csinalja, csak amikor unja magat, vagy nem is tudom...sokszor eljatszik egyedul is, mi meg nem tudtuk megoldani ezt a helyzetet...anyum azt mondja hogy orvendjek meg ameddig bujik mert eljon az ido amikor csak szeretnem hogy mellettem legyen...:)
2013. nov. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

21 hónapos, "ölbebaba", amennyire lehet, szerencsére csk kb 11kg, még bírom.

amit tudok, úgy csinálom, hogy lássa, segít mindent, odahoz, elővesz, stb, persze lassabban, mintha én csinálnám, de ez jó így neki, ügyesedik a keze, fejlődik az értelme, főzni sokszor úgy szoktam, hogy a konyhaszekrényre ültetem, ami veszélyes, de közben fogom, tartom, nem esik le, 100 szemmel figyelem. vagy szoktam a földön ülve krumplit egyebet hámozni, stb, a lényeg, hogy lássa. takarítani is segít :-))

kb 15 hónapos koráig még előre kötve hordoztam, aztán már csak hátul bírtam, de úgy nem szerette.

2013. nov. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
18 hónapos, én úgy oldottam meg, hogy mindenben segített. Főzésben, öltözködésben, sminkelésben, hajszárításban, takarításban, bevásárlásban. 12-15 hónapos kora között nagyon nehéz volt, akkor volt az, hogy szó szerint minden tevékenység közben kellett neki is egy kis feladat. Így viszont megoldódott, és most már remekül elvan önállóan is.
2013. nov. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!