Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt Anyukák segítségét...

Tapasztalt Anyukák segítségét kérem! Jó ez az étrend és napirend 9 és fél hónapos kislánynak? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Kislányom 2150 grammal született, most 8100 gramm. Kicsit bizonytalan vagyok a táplálásával és napirendjével kapcsolatban, mert mindenki mást mond. Jelenleg így eszik és így néz ki egy napja:


6-7 óra körül kel, iszik 250 ml tápszert, majd fél-egy óra múlva eszik valamilyen kenyeret katonázva (vajasat, sonkásat általában).


9-10 körül alszik. 11 óra felé eszik kb 180 gr gyümölcsöt és pár szem rágcsát (kölesgolyó, keksz, pufi vagy babáknak való puffasztott rizs) vagy 100 gr tejpépet 100 gr gyümivel. Ezután játszik.


1 körül ebédel 220 gramm főzeléket 30 gramm husival. 2 körül alszik.


4 körül uzsonnázik gyümölcsöt. 6-kor a családdal vacsorázik vagy főzeléket vagy a mienkből (pl zölséges rizs, párolt zöldség... stb.)


7-kor fürdés, fél nyolckor még egy utolsó cumisüveg, ami 250 ml sinemil. Fél órán belül alszik, éjjel nem kel.


Plusz megiszik kb. 4-5 dl cukormentes gyümölcsteát.


Szerintetek jó ez így? Kicsit nehezebben hízik mostanában, de szerintem csak azért, mert egész nap mászik és már kapaszkodva jár is. De azt mondják ez túl kevés hízás, bár én nem látom betegnek vagy soványnak és szerintem ez elég ennivaló egy ekkora kislánynak. Vagy tévedek?


2013. nov. 21. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Ami a legfontosabb: tökéletesen csinálsz mindent!

A súlya több mint remek, nagyon-nagyon ügyesen hízott.

Nekem a 2. kislányom 2750-el született, 12 hónapos és 8800 gramm.

"Ideálisan" 1 éves korukra kell megduplázniuk a születési súlyukat. Nektek lehet ez picit másképp van, mert kevéske súllyal született, de a mostani súlya több mint elég! Ki mond neked olyat, h kicsi hízás??? Semmiképp nem az. Ha 3 kilóval születik, akkor "kell" 12 hónaposan 9 kilónak lennie. Ha most 8,1, akkor 2,5 hónap múlva ő is akörül lesz. És majdhogynem 2 kilóval született...

A másik: nem előírás szerint fejlődnek, ez csak egy átlag, mihez tartás véget. Ha jókedvű, jó étvágyú, akkor semmi probléma nincs, még ha nem is hízik mindig a nagykönyv szerint...

Mostmár egyre kevesebbet fog hízni havonta, hiszen folyton mozgásban van, ez természetes.

Ne hallgass az okoskodókra! A kicsi lányod nagyon jól eszik, te pedig remek anyuka vagy. Ha bármi probléma lesz, úgyis észreveszed mindenkinél előbb.

A legjobbakat!

2013. nov. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kedves első válaszoló! Ez nagyon megnyugtató!
2013. nov. 21. 12:33
 3/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Hülyeséget írtam, 1 éves korukra triplázni kell a születési súlyokat. A nagy buzgóságomban, hogy megnyugtassalak, nem figyeltem... :)

Bocsi...

2013. nov. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem eleget eszik,azért nem hízik már annyit,mert változik a szervezet is és sokat is mozog már.Szerintem nem kicsi.Mármint lányomhoz képest igen,de ő 3400el született.Ő 9hónaposan 9420gramm volt,10hónaposan pedig 9600.És ő már nem eszik csak reggelit,ebédet,uzsit,vacsorát.Tápszer ebből 0...Vacsira tejpépbe teszem neki a port.Mondjuk már 13,5hós de 10hós korától van így.Nekem ennyi idősen szelet kenyeret evett héj nélkül felvágottal reggelire.Ebédelt 300-350gramm főzit.Uzsira gyümi+kefír vagy joghurt,vacsi meg a 250-350gramm tejpép vagy sinemil tápszerporral.Kanalasan,nem folyékonyan.ÉS nem iszik sajnos folyadékot nagyon.
2013. nov. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 3900 grammal született, és nála is 10 hónapos kora körül jött egy kis megtorpanás hízásban, aztán 12-13 hónapos kora körül egy kiló ugrott fel rá, ezután egészen 18 hónapos koráig semmi, akkor meg megint 800 gramm. Tejérzékenység miatt járunk gasztróra, és mindig pont akkor voltunk, amikor ezek a megtorpanások voltak, azt mondták, hogy ha vidám, nem beteg, és nem fogy 100-200 dkg-nál többet, akkor nincs gond (merthogy az én lányom kb. ennyiket fogyott is amikor elkezdett mászni, ill. amikor elindult).
2013. nov. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! :)
2013. nov. 25. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!