Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Borzasztóak az esték. Valakine...

Borzasztóak az esték. Valakinek valami ötlet, tanács?

Figyelt kérdés
Két hetes a babám. Nap közben semmi gond, kb 4 óránként eszik, és alszik. Sajni nagyon kevés tejem van, fejni szoktam mert nem szopizik. Napi 80-100 ml jön le ez neki egy kajálás, a többi tápszer. Nem is ez a baj, hanem az esték. Eljön az esti fürdés, etetés és onnantól borzalom. Fáj szegénykém hasa, infacolt használunk most már a dupla adagot, de este ez sem segít. Aludna szegény, de jön egy újabb görcs és az ordítás. Ilyenkor végigsírja a következő etetésig az időt, akkor megint eszik, kicsit javul a hasa, akkor meg azért sír mert iszonyú fáradt. Próbálom elaltatni mindenhogy, néha a mellkasomon, néha az ölemben a szopi párnán alszik el, de amint beteszem a kiságyba kinyílik a szeme és jön a sírás. Nem tudom ilyenkor mi a baj, nap közben ha elaludt és lerakom akkor nem ébred fel. Legalább egy órát kell az ölemben aludnia, hogy le tudjam tenni az ágyba és ne ébredjen föl. Így viszont végeláthatatlanok az éjszakák legutóbb is hajnali 5-kor kerültem ágyba, már az ájulás kerülgetett. Van valakinek ötletehogyan segíthetnék neki a hasfájásban és utána elaludni?
2013. nov. 21. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fektesd hasra, tornáztasd a lábát.
2013. nov. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hasfájással nem nagyon tudsz mit csinálni. Másik tápszert kell kipróbálni, amitől talán nem fáj annyira a hasa. Figyelj a táplálkozásra, hogy mit eszel. Állítólag a tehéntej is okoz hasfájást. Fektesd a kezedre úgy a picit, hogy az egyik tenyereddel a hasát fogod, a másikkal a hóna alá nyúlsz be, és így ringatod az is segít egy kicsit(nekünk ez vált be, bár nem volt ennyire hasfájós és csak anyatejes volt)

Mindenképpen új tápszert próbálj!

2013. nov. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
sajnos 2 hetes hasfájóssal a simogatáson és a tornáztatáson kívül nem sokat tudsz tenni, gyakran kell büfiztetni, és ha jól emlékszem, 2 hónapos kortól adható a Babamosoly tea (nem biztos, hogy jól emlékszem) Ami édesköményes, nekünk az segített...addig te is ihatsz hasonlót, talán azzal a kevés tejjel át tudsz neki adni valamit...Kitartás!
2013. nov. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szoktam tornáztatni, hasát simizni, ha hason van a hátát simizni, de ha nagyon ordít semmi nem segít. Gondoltam én is a tápszer váltásra. Lehet hogy a mostanitól csak este fáj a hasa?
2013. nov. 21. 17:33
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy hülyeség amit írok. Az én kisfiam nem volt hasfájós, de egy ötlet. Mikor kapja az anyatejet? lehet érdemes volna kipróbálni, hogy este kapjon azt. Ha nem elég neki vacsorára, akkor esetleg megpótolni tápszerrel. De a tápszerváltás is jó ötlet. Érdemes lenne erről beszélni a gyerekorvossal.
2013. nov. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk az Espumisan segített (6 hetesen kezdtük). Csak anyatejes volt, de nálunk is minden este 1 órát folyamatosan sírt és napközben is sokat. Napközben minden szopi előtt adtam a cseppeket, 4. napra egyszerűen megszűnt a sok sírás. Emellett én is tortáztattam és minden pancsi előtt masszíroztam. Kitartást!
2013. nov. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én is így voltam ahogy te mi este 10 től reggel 6 ig járkáltunk mert annyira fájt a hasa az infacol nekünk se vált be aztán vettem neki a mecsek teát ami kifejezetten hasfájós babáknak van de ez sem vált be azután mamám csinált neki kömény teát és ez segített végig aludta az éjszakát nem volt felpuffadva és nem görcsölt a régi öregek azt mondták az ő idejükben semmi olyasmi gyógyszer nem volt így ezt adták a gyereküknek nállunk tényleg bevált
2013. nov. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nekem is hasfájós volt a kezdetektől. én mindent de mindent kipróbáltam, talán a szélcső volt ami bevált ahogy huzta a lábát hogy fáj a hasa szélcső kijött a puki meg esetleg a kaki is és jobb volt, tornásztattam rajtam aludt szinte mindig, aztán 3 3-és fél hónapos volt és elmult, minden nap ezt a 3 hónapos kor vártam hogy vége legyen ennek a keserves sírásnak, nem tudtam menni vele sehova, nagyon rossz volt hallgatni, ugyhogy megértelek. türelem és sok sok szeretgetés!!!
2013. nov. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

7-es! Az édeskömény teáról már olvastam, hogy jó, hogy csinálod? Mikor és mennyit adsz?

2013. nov. 22. 18:39
 10/11 anonim ***** válasza:

az édesköményt is adtam én is,(8válasz) bár nekünk csak a pukik száma lett több, de nem rossz,

valószínü persze erre én is később jöttem rá azért ébred fel mert ugye ahogy rajtad alszik az jó meleg a hasának, és mikor elveszed magadtól berakod az ugymond hidegebb ágyba na és szerintem ezt érzi, olvastam hogy lehet az is megoldás hogy van ez az ágymelegítő elötte oda rakod hogy fini meleg legyen a lepedő és ugy rakod rá. egy próbát megér.

2013. nov. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!