Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kislányom még mindig...

Sziszi1118 kérdése:

1 éves kislányom még mindig kézben sétálgatva alszik el - le tud erről egyedül is szokni?

Figyelt kérdés
Már többször próbáltam erről leszoktatni. Ha nem aludt el a tápszeren, akkor csak így volt hajlandó aludni. Viszont most pár hete egyáltalán nem alszik el a tápszeren, így kénytelenek vagyunk cipelni. Ha mellette vagyok és simogatom, vagy beteszem a nagy ágyba az sem segít, csak sír a fáradtságtól mégsem tud egyedül elaludni. Valószínű mi is gyengék vagyunk, mert nem hagyjuk sírni, mivel ő nagyon kitartó. Addig képes sírni, míg fel nem vesszük, ekkor tart egy kis időbe mire megnyugszik, de ha újból letesszük sír. Igazából arra lennék kíváncsi, hogy kinek mikor hagyta el ezt a rossz szokást a babája leszoktatás nélkül? Ha van ilyen... :)

2013. nov. 22. 09:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
6%
Rászoktatni is kár volt. Akkor szokik le, ha leszoktatod.
2013. nov. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem fog magától leszokni. Ha már rászoktattad, akkor csak te tudod leszoktatni. Hagyd sírni, akkor néhány nap után majd elalszik magától is.
2013. nov. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hát ez szomorú... Igen, kár volt rászoktatni, de nem ok nélkül tettük. Hasfájós és nagyon nyugtalan volt pici babaként is, már akkor sem segített, hogy "csak" ott vagyunk mellette és simogatjuk, halkan beszélünk hozzá, vagy ölbe vesszük. Kizárólag, ha cipeltük vagy kint aludhatott babakocsiban, persze éjjel nem. 11 kg és borzasztóan fáj már a derekam. Mindig is nagyon rossz alvó volt, de most különösen, mivem csak most jött ki az első foga.
2013. nov. 22. 09:28
 4/16 anonim ***** válasza:
Első körben a sétálásról kellene leszoktatni. Próbálkozz azzal, hogy magadra teszed, és hátradőlsz, nem sétálgatsz. Ha már elég fáradt, akkor így is el fog aludni. Nyilván lesz hiszti, mert megszokta a sétálást, de ha a karodban van, akkor ki lehet bírni egy kis hisztit. Második lépésként az ölben alvásról szoktasd le, feküdj mellé, fordítsd az oldalára magad felé, és simogasd a hátát. Harmadik körben már az ágyában simogasd a hátát, és el fog aludni. Én a fiamat így szoktattam le, mert az egyedül sírni hagyás nekem nem ment, nem bírtam hallgatni :( 1 hónap után már csak ültem mellette, amíg elaludt.
2013. nov. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen, párszor már sikerült elérnem, hogy sétálás nélkül a kezemben elaludjon, de aztán mindig visszaestünk. Viszont igazad van, muszáj lesz ezt a fokozatosságot következetesen betartani és talán így menni fog. Köszönöm szépen!
2013. nov. 22. 10:03
 6/16 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést mintha én irtam volna ki!!!

totál ugyan ez van, lassan 13 hónapos a fiam, bár nekem szerencsére csak 9 kg körül van de a derekam nekem is lassan leszakad,

na én egyszer kipróbáltam ezt a sirni hagyós módszert szerintem többet ártottam, ugyanis utána napokig még akkor is csak ugy csimpaszkodott a polomba mikor leraktam hiába aludt, és szinte pár perc mulva fel is sírt hogy hol vagyok ugyhogy, marad a séta, bár ahogy irtad nekem is vannak jobb és rosszabb napok ha nem elég fáradt volt hogy fél egy órát sétáltam vele, na akkor rájöttem hogy várni kellett volna a lefekvéssel, én mostmár ugy csinálom, hogy kb 4 óra fentlét az amit ugy kibír hogy már azért látom tudna aludni, ez ugy szokott alakulni hogy du. legkésőbb 4 kor megpróbálom elaltatni(persze ez is sétával de ugye fáradt a sok mászkálástól igy valamivel könnyebb) tehát egy órát alszik, kb 5- ig, utána fél 8 körül fürcsi, akkor már ha látom hogy dörzsöli a szemét az jó :) próbálom huzni az időt 8 ig, utána már kész a tápszer, és ha megpróbálom lerakni hogy akkor még játszál és ha már csimpaszkodik meg szinte mutogat az üvegre na akkor tudom hogy mehetünk enni és aludni, ha ez nincs meg rájöttem tök fölösleges erőltetni mert csak magamat szivatom. és nekem is iszonyu hasfájós volt azért lett nekünk is ez a kezdetekből, rengeteget aludt rajtam, stb stb. és sok helyen olvastam és az adott erőtt hogy kibírjam le fog szokni nagyon gyorsan róla!! hiányolni is fogjuk még :) ugyhgoy kitartok ezerrel, de ha van kérdésed irj nyugodtan, mondom detto ugyan ez az én kisfiam is :D

bocsi ha hosszu lett.

2013. nov. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy nem vagyok ezzel egyedül - bocsi :)

Igen, ezt csak az értheti, aki hasonló helyzetben van. Szerintem ez nem teljesen a mi hibánk, a babától is függ. Akinek elaludt a hátsimogatástól, dudorászástól azt hiszi, hogy ő szuper anyuka, miközben ezen már mis is vígan túl voltunk. Nem jó kedvünkben kezdtünk vele sétálgatni. Anyukám az elején sokat volt nálunk és ő is csak nézett, hogy semmi sem segít a kicsi megnyugtatásában. P

2013. nov. 22. 11:44
 8/16 A kérdező kommentje:
Pici korában is kipróbáltuk, hogy csak vele vagyunk, simogatjuk stb., de folyamatosan sírt. A max. fél óra volt, hogy sírt, abbahagyta, sírt, abbahagyta... Ezután, ha próbálkoztunk a sírni hagyással, már csak 5 percig hagytuk, de beláttuk nincs értelme és majd megszakadt a szívünk. Nagyon kitartó baba :) Szóval, még egy keveset várok, mert most nagyon szenved, valószínűleg jön a 2. foga. Aztán meglátjuk.
2013. nov. 22. 11:49
 9/16 anonim ***** válasza:
Én írtam a fokozatosságot :) Igazad van, babafüggő is, de szülőfüggő is :) Én egyáltalán nem bírom sírni hagyni a lányomat, mert csak rosszabb lesz minden. Kipróbáltam pedig, és az lett az eredménye, hogy órákig hüppögött, fel-fel sírt azután is, hogy elaludt, és másnap ugyanolyan műsort rendezett, majd hallgattam a hüppögést hajnalig. Lehet gáz, de én itt abba is hagytam ezt a módszert, mert nem vagyok hajlandó egész éjjel azt hallgatni, hogy mennyire felzaklattam a gyereket :)A bátyjánál bevált ez a sírni hagyom, de a kicsinél nem. Meg én is öregszem :D :D Mindenesetre nagyon drukkolok, hogy sikerüljön :) Kitartás, és meglesz az eredmény :)
2013. nov. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kisfiam 14 hónapos. Napközben még kézben alszik el. (én állok vele és énekelek neki) 2x alszik napközben. Éjszaka már magától átállt arra, hogy befektetjük közénk a francia ágyba és hosszas helyezkedés után magától elalszik. Utána átviszem a kiságyába. Igazából engem nem zavar. Nem láttam még olyan felnőttet, akit így kellett altatni. :) Tehát idővel biztos változni fog a helyzet. Az éjszakait is ő maga változtatta meg így. A sírós módszert nem próbáltam, nem szimpatikus.
2013. nov. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!