Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 100%-os almalé vízzel higítva?

100%-os almalé vízzel higítva?

Figyelt kérdés
A kisfiam (8 hónapos) nem hajlandó meginni a sima vizet semmilyen formában, úgy értem, sem citromlével, sem pici cukorral, a teát sem fogadja el. Az egyetlen dolog, amit megiszik, a HIPP almalé. Azt szoktam neki vízzel higítani. Viszont egyre sűrűbben iszik, és az az igazság, hogy a pénztárcánk nem bírja már a közel 450 ft-os árat egy fél literért. Arra gondoltam, hogy talán már van elég nagy ahhoz, hogy vízzel higítva 100%-os almalevet adjak neki. Mit gondoltok? Valaki esetleg próbálta már? Bevált? Rosszindulatú hozzászólok kíméljenek...
2013. nov. 22. 09:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan megpróbálhatsz neki almalét adni, hiszen már elég nagy hozzá, gondolom almát is adtál már :) Szerintem e fog válni.
2013. nov. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem drasztikus lépésre kell elszánnod magad. Ha esetleg a másik fajta almalevet sem inná meg, akkor ne adj neki semmi mást, egyszer csak szomjas lesz, és bármit meg fog inni. (a legjobb lenne, ha vizet) Hidd el, egy ennyi idős gyerek nem fogja szomjaztatni magát....

Egyébként hogy alakult ez ki?

2013. nov. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
igen, almát már kapott, nagyon szereti.
2013. nov. 22. 09:47
 4/10 A kérdező kommentje:
Ő tápszeres, és amikor még kisebb volt, olyan 3-4 hónapos, próbáltam neki vizet adni. Meg nem csak a tápszer miatt, hanem a nyári meleg miatt is. Azt láttam, hogy önmagában a vizet nem issza meg. Nem adtam fel az első próbálkozás után persze. Napokig próbáltam. Aztán beszéltem a védőnővel, ő azt mondta, próbáljam meg ízesíteni, mint a limonádét. Kis cukor, kis citromlé. Így sem itta. Valaki mondta a babateát. Azt sem itta meg. A nővérem mondta aztán, hogy az ő kislánya kizárólag almalevet ivott (akkoriban még nem volt babaalmalé, hanem csak a bolti). Gondoltam, kipróbálom én is, de nem boltit vettem, hanem láttam, hogy van a HIPP-nek ez az almaleve. Ezt issza már egy ideje, nagyon szereti, vízzel higítva kapta, de már tényleg nem bírjuk venni neki.. 1 üveg elfogy olyan 2 nap alatt, mert már csak reggel és este kap tápszert, és a főzelékek után, meg napközben is szokott inni, sőt éjszaka is.
2013. nov. 22. 09:52
 5/10 anonim ***** válasza:

De aranyos kérdés, hogy' alakul ez így nálatok.

Nálunk is hasonló a helyzet, kb 7-8 hónapos korában lett beteg először és ott fontos volt, hogy igyon! Természetesen előtte már régóta próbáltunk mindent, de nem igazán ivott mennyiséget a gyerek. Ott a betegségnél sikerült kikísérleteznem, hogy mit, miből, hogyan iszik a legtöbbet! És nálunk is a babaitalok váltak be vízzel keverve. 8 hónaposan nyugodtan adhatsz már neki mást is, én ezt veszem: [link]

Mindegyik ízét szereti már, így egy kicsit változatos neki. Habár mikor megkóstoltam az innivalóját én nem is éreztem benne az ízt, annyira fel van vizezve neki. Viszont a sima vizet a mai napig nem issza :) 14 hónapos!

2013. nov. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Persze nyugodtan adhatod.

Nálunk a coop ba még hoznak a régi,üveges ( nem pet palackos) kecskeméti 100 %os sütőtök és almalevet. 225 ft

Szerintem megéri...kérdezz rá nálatok is

2013. nov. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
szerintem nyugodtan adhatod hígitva:)de én azt gondolom a gyermekek azt isszák amire rászoktatjuk őket,az én lányom imádja a vízet,de nem is nagyon adok neki mást ....
2013. nov. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én 17 hónaposom is most áll át a babagyümölcslevekről a vízzel higított 100%-osra. A Sió szűretlen levei tényleg jók, csak nem olcsó az sem. Van még az Aldiban szűretlen alma meg körte, azok is jó gyümölcslevek. Illetve a Müllerben van saját márkás (meg Hipp) babagyümölcslé, az nem olyan drága.
2013. nov. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
tényleg, a Sió-s gyümölcsleveket mi is isszuk a férjemmel :) köszönöm a tippeket!
2013. nov. 22. 10:13
 10/10 anonim ***** válasza:
Nonameseket próbálj meg, pl én múltkor a dm-be vettem 300ft-ért 4 hós kortól adható bio almalevet. Ez egy picit olcsóbb.
2013. nov. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!