Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem eszik rendesen? Mi...

Miért nem eszik rendesen? Mi baja lehet?

Figyelt kérdés

4 hónapos lányom kb. egy hete nem eszi meg azt az adagot, amit előtte simán, gond nélkül elfogyasztott. Mindig meghagy 20-30-40-et. Jó étvággyal kezd hozzá, aztán amikor a 3/4 részét megette, elkezdi forgatni a fejét, tekereg, gőgicsél. Meg szoktam büfiztetni, hátha a levegő eltelítette. Sokszor ilyenkor is tekereg, ficánkol. Van, hogy kaja közben kell pelenkát cserélni, mert ha bekakil, akkor nem folytatja az evést. (Ez régen is így volt, csak utána evett szépen tovább.) Amikor megvolt a kis szünet, újra próbáljuk, de az szánalmas. Tiltakozik, hadonászik, néha bele-beleszív a cumiba, de csak kb. 10 esetből egyszer eszi meg a maradékot. Sírni szokott, én meg nem akarom erőltetni. Először nem aggódtam, de már én is nyugtalan vagyok. Fogai nem jönnek, láza nincs, jó kedélyű, csak akkor nyűgös, ha álmos. Egyébként nem jó alvó, napközben csak fél órákat szunyókál a kiságyban, amikor sétálunk, akkor hosszabban. De sajnos, ha éppen ébredés után eszik és elvileg ki van pihenve, akkor sem jobb az étvágya. Milumil HA Start tápszert eszik nutritonnal. Olvastam, hogy a HA tápszerek nem valami jó ízűek, de eddig ezzel nem volt gond. (a doktornő szerint legalább 6 hónapos koráig ilyet kéne ennie) Most viszont, amikor folytatni kéne az evést és megérzi a szájában a kaját, szinte fintorog!


Hétfőn megyünk oltásra, akkor mindenképpen megkérdezem a dokit is erről.

Addig is várom válaszaitokat!


2013. nov. 22. 09:43
 1/1 anonim ***** válasza:
4 hónapos tápszeres babánál már el szokták kezdeni óvatosan a hozzátáplálást. Szerint beszéld meg a dokival, hogy kaphat-e már a baba egy kis almát. Amúgy szerintem 20-30 nem annyira nagy mennyiség hogy gond legyen belőle, ha szépen gyarapodik akkor nem gáz, semmi baja nem lesz. Semmiképp ne erőltesd, elég okos ő ahhoz, h tudja kér-e.
2013. nov. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!