Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák ti mossátok a baba...

Anyukák ti mossátok a baba fogacskáit?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak kijött már 4 foga és az orvos szót sem ejtett róla de érdekelne, hogy kell-e mosni illetve mivel és hogyan mossátok?
2013. nov. 22. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Igen, az első ahogy kibújt elkezdtem mosni. Jó ideig csak simán átdörzsöltem (amennyire hagyta) a fogkefével, most már fogkrémet is használunk, de már 12 foga van. A védőnő mondta, hogy először ne fogkrémmel, mert nem tud köpni még.
2013. nov. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Nekünk a védőnő a gumi babafogkefét ajánlotta, én kérdeztem rá. Fogkrémet is mondta,h kell, van olyan ami ilyen kicsiknek is adható, nem baj ha nem köpi ki. Sima drogériában is lehet venni. Kicsit drága, de annyira minimális mennyiség kell h sztem elég lesz hosszú hónapokig az egy tubus. Lányom 6 hónapos, 2 foga van, most jön a harmadik. Napi egyszer, fürdéskor mos fogat. Hozzátáplálás kezdetekor kezdtük el a fogmosást. Most azon gondolkozok,h talán többször is kéne, úgy lenne értelme.
2013. nov. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
lányomnak 3foga van most már"mosogatjuk",lehet kapni kisbaba szettet van benne fogkefe és az inyre való kis kefe ami a fogzásnál is jól jön mert ha viszket neki akkor "vakargatom" vele :)fogkrémet még nem használunk(10hónapos)
2013. nov. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
hááát mi se vagyunk a fogmosás királyai,16 hónapos 7 foggal,a kádban szoktam neki odaadni,én is mosok akkor fogat hogy lássa,segítek neki,néha engedi is hogy 3-at 3-at húzzak a fogain alul felül aztán ennyi:/de inkább csak rágja a fogkefe végét,meg csak a málna ízű fogkrémet komálja,a most vett almásat nem,franc a tollát:)
2013. nov. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Igen, mióta kibújt az első, mossuk. Reggel és este, kb 1 éves korától fogkrémmel. Volt amikor ellenkezett (volna) de nem hagytam magam, mindig mostam neki, mostmár ő mondja/ mutatja hogy anyaaa, fogmosás van! :-))

1,5 éves kislány

2013. nov. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Igen, vízzel és fogkefével. Amíg nem tudja kiköpni a fogkrémet, addig a gyerekfogorvosok sem javasolják a használatát (tartottak itt előadást). Mi is reggel és este gyakorlunk :) utánoz engem és meg segítek neki.
2013. nov. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Minden este a fúrdés kózben fogkefével, én Nenedent fogkrémmel mosom, ami nem tartalmaz fluort. 4 foga van.
2013. nov. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor szerintem én is beszerzek egy ilyen babaszettet. Mindenkinek szép estét és mentek a zöld kezek :-)
2013. nov. 22. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!