Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más 1 évese sem akar járássegí...

Más 1 évese sem akar járássegítővel menni?

Figyelt kérdés
Enyém nem hajlandó vele menni, semmit nem akar tologatni. Ha fogom a kezét sétál vagy fal mellett, bútor mellett is szépen megy. Más gyereke meg úgy száguldozik a járássegítőkkel... Baj, ha az enyém nem akar?
2013. nov. 22. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit értesz te járássegítő alatt??
2013. nov. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az enyémnek nem is volt.

Én nem is látom értelmét a járássegítőnek. A gyerek ha elég erős és fejlett a járáshoz, akkor először bútorok mentén lépegetni fog, majd ha képes rá, akkor elkezd lépegetni önállóan kapaszkodás nélkül.

Amúgy 1 évesen a fiam már szaladt. 10 és fél hónaposan tette meg az első lépéseit, 2 hétre rá már körbejárta a szobát. 1 évesen meg már szaladt.

Szerintem nem kéne ezt a járássegítőt erőltetni. Ha nem akarja, akkor nem akarja. Kész.

2013. nov. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Járássegítő aminek kereke van, tudja fogni és halad vele előre.
2013. nov. 22. 10:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem tartom jónak a járássegítőket. Sztem az a jó, ha magától kezd el lépegetni, bútorokba kapaszkodva, majd amikor itt az ideje, elengedve önállóan kezd el lépegetni a gyermek, nem pedig tologat valamit.

3 gyerekem van, érdekes, hogy egyik sem tologatott semmit.

Kislányom 1 évesen direkt azért kapott játék babakocsit meg tologatható bevásárlókosarat, hogy majd ezekbe kapaszkodva elinduljon végre, de nem. Néhány hét múlva megtette magától. 2-3 évesen meg játszott már ezekkel, de akkor már nem ezt a célt szolgálta a játék.

Figyelj, a babák nagyon különbözően tudnak fejlődni. Ne hasonlítgasd más gyerekéhez a tiédet, nincs két egyforma mozgásfejlődés.

Ha nem akar tologatni, majd megy másképp.

2013. nov. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem baj, és ne is erőltesd!

Ha még két hónapig csak mászik, akkor sincs semmiről lemaradva.

2013. nov. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk sem volt ilyenünk, totál felesleges. A fiam tologatta a széket, etetőszéket, ha akarta. 16,5 hónapos, egy hete indult el egyedül. 18 hónapos koráig ráér és az a jó, ha minél tovább mászik. Az én fiam 10,5 hónaposan kezdett mászni és idáig mászott. Nem szabad egészségesen fejlődő gyerek mozgásfejlődését befolyásolni, siettetni sem komppal, sem járássegítővel.
2013. nov. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még a kezét se fogd, csak ártasz vele!

Nem az a cél, hogy minél hamarabb megtanuljon magától járni a gyerek és legfőképp, ne hasonlítgasd a sajátod más gyerekhez.

2013. nov. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!