Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha az első gyerek tökéletes,...

Ha az első gyerek tökéletes, jó alvó, jó evő, csupa pozitív, akkor törvényszerű, hogy a testvér az ellentétje lesz? Kinél hogy volt?

Figyelt kérdés
2013. nov. 22. 11:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nálunk pont így volt. Az elsőszülött egy tündérke, igaz szeret dacoskodni, de így van rendjén. A második gyerek... nos, ő leginkább azért jött a világra, hogy na nehogy már jól érezzük magunkat az életben, minden napra okoz valamit, amitől úgy érezzük sz@r az élet...
2013. nov. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Most ez komoly? Azért kérdeztem, mert nekem a kisfiam egy álom. Az első éjszakát a kórházban végigaludta, utána is folyamatosan. Folyton mosolygott, később kacagott, szinte soha nem sírt. Most jön a tesó és hallottam, hogy ég és föld szokott lenni a kettő.
2013. nov. 22. 11:19
 3/12 anonim ***** válasza:

hát én reménykedtem benne,hogy igaz.. :D

mert az első lányom rossz alvó,hasfájós,kicsit nyűgös baba volt,és még a fogzást is megszenvedtünk.es nagyon félt a férfiaktól-gyakran sírva fakadt.


ugyhogy nagyon reméltem,hogy a 2. babám ennek az ellentéte lesz. DE nem!! ugyanezt végig csináltuk vele és pluszba még hisztis is volt.

2013. nov. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
most az, hogy nálunk vagy bárkinél hogy volt, egyáltalán nincs hatással arra, hogy nálatok hogy lesz:) hallottam én már olyanról is, ahol egyik gyerekkel sincsenek különösebb problémák. Bízz benne, hogy ilyen szerencsés leszel:) én ha tudtam volna hogy ilyen lesz a 2., 10000% hogy egyke marad az első szülöttem.
2013. nov. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
nálunk a testvéremre és rám igaz volt. én voltam az álom jó gyerek. minden téren,nem csak kisbabaként. a hugom meg nagyon eleven,és több gond volt vele
2013. nov. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
egyébként tényleg azon múlik,hogy kitől mit örökölt..
2013. nov. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálunk az elsővel hiperkönnyű volt minden, nem volt semmi gond. Bármit tudtam mellette csinálni. A gyes alatt szinte unatkoztam. Volt időm és energiám tornázni, a háztartásra, naponta főzni.

A második gyerkőcöm első 2-3 éve egy rémálom volt. Bukás, fogzás, csakis kézben levés, érzékeny gyomor, sétát babakocsiban utálta, autózást utálta, mindent utált, folytonos figyelmet követelt. Mellette leharcolt, idegbeteg kismama voltam.


Barátnőmnél ugyanez volt, csak fordítva. Első rémálom, második tündéri jó gyerek.


Fiú mind a 4 említett csemete:-)


Lehet, hogy nem törvényszerű, és biztos vannak kivételek, de általában valahogy mégis így van, ahogy a kérdésben szerepel:/

2013. nov. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül lesz ellentét, nem törvényszerű.:) Nálunk én is és az öcsém is nyugodt baba voltunk. Az öcskös 3 hónapos volt, anyum körbebástyázta párnákkal, és befőzött mellette tíz liter lekvárt.:) Közben az öcsi szundikált, nézelődött, stb. Én is nyugodt baba voltam, szóval mi nem lettünk ellentétek.


Unokatesóim viszont azok voltak... Az idősebb halk gyerek volt, evett, aludt rendesen, mosolygós baba volt. Az öccse viszont megedzette keresztanyumat.


Egyszóval szerintem erre nincs szabály.

2013. nov. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Anyukám mesélte, hogy a bátyám igazi többemberes gyerek volt. Nem aludt,hasfájós volt, a szopizással is gondok voltak...amikor én megszülettem, onnan lehetett tudni, hogy kisbaba van a házban, hogy kint száradtak a pelenkák. Egyből átaludtam az éjszakát, nem voltam sírós, szopiztm rendesen.

A kisfiam ugyan olyan volt, mint a bátyám-mindenben...

Most kislányt várok, és csak abban reménykedek, hogy igaz a mondás, a történelem ismétli önmagát... :)

2013. nov. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem az első kettő közt pont 2 év van,teljesen egyformán viselkedtek,mindent kb ugyanabban az időben csináltak-pedig fiú-lány.A harmadik pár évvel utánuk jött és teljesen más.Mindig rácsodálkozom a dolgaira:jé ilyen is van?Mintha most lennék elsőgyerekes: )
2013. nov. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!