Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenkinek rózsaszín köd az...

Mindenkinek rózsaszín köd az anyaság? Mikor kezdtél el "rajongani" a gyermekedért?

Figyelt kérdés
2 hónapos a bébim, nagyon szeretem, de nagyon nehéz is vele. Nappal keveset alszik, sokat sír. Apa későn jár haza. Másoknak nem lehet erről beszélni, mert "szentségtörés" ilyeneket mondani, hogy nem vagyok felhőtlenül boldog...

2013. nov. 22. 13:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem álom...Első 3 hét szörnyű volt,nem tudta hogyan kell aludni.Utána nagyon jó lett 1 éves koráig.Most lassan 14 hós és katasztrófa...Egész nap csak nyávog,cirkuszol,hisztizik...Mások gyereke se jobb,szóval ritka ahol az anyuka olyan nyugodt,hogy tényleg mindent csodának fog fel és higgadtan kezeli a nehéz helyzeteket is.
2013. nov. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Ha más anyukáknak mondom, csak nagy szemeket meresztenek, és mondják: "De hát olyan édik, én imádom a gyerekemet!"

Nekem meg bűntudatom van, hogy nem tudok így rajongani :(

2013. nov. 22. 13:16
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

A babagondozás nem könnyű, főleg első babával nem. Minden új és ott az a kis magatehetetlen lényecske. És persze hulla fáradt vagy.


Szerintem úgy kezd egyre több örömöd lenni, ahogy a babád képes visszajelezni, nem csak azzal, hogy nem sír, hanem alszik.


Ahogy jönnek az első mosolyok, a huncutságok, máris máshogy érzed majd.

Szerintem az nagy csapda, ha elvárásokat támasztasz magad felé, hogy így és így akarod magad érezni. Érezd egyszerűen azt, amit érzel. Engedd át magad a fáradtságnak is, meg annak, ami éppen van. A babádat azzal is szereted, hogy gondozod lelkiismeretesen, most erre van szüksége, később ez változik.


Próbálj néha időt találni magadra. Akár csak perceket. Ami csak a tiéd.


Legjobbakat!

3 gyerekes anyuka

2013. nov. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Van amikor rozsaszin es van amikor nem.

4 gyerekem van es ateltem mindket oldalt.

A legkissebb 3 eves es nagyon szeretnek mar visszamenni dolgozni ,sajnos nics hova,meg jelenleg.

Evekig voltam itthon es mar kicsit unom a "csak" anyasagot.

Szoval nekem most ezert nem rozsaszin az anyasag.

Egyebkent pedig nagyon orulok,hogy mind egeszseges ,kulonosebb gond nincs egyikkel sem es nem is volt.

Osszesegeben jo veluk itthon lenni de mar masra is vagyom.

2013. nov. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Császárral született a fiam, másfél hónapos volt, amikor kiderült, hogy epeköveim vannak, amiktől iszonyatosan görcsöltem, a kisfiúnk az első hónapban végig sárga volt, alig akart enni, inkább aludt, a gyerekorvos is piszkált, hogy "csak" 60 dkg-ot hízott az első hónapban, aztán szigorú diétát kellett tartanom az epekövek miatt, amitől elment a tejem, az immunrendszerem le volt gyengülve, így műteni is csak 1 hónap múlva tudtak, pánikbeteg lettem még a terhességem alatt, ami kitartott szülés után is, sajnos anyósom is elég sokat piszkált, egyszóval egyáltalán nem voltam kiegyensúlyozott és rózsaszín ködben úszó anyuka a kisfiam megszületése után. Boldog voltam, persze, hogy megszületett, szerettem, imádtam, de néha bizony élvezni se tudtam ezt az egészet.

Amúgy annak szentségtörés, ha nem vagy teljesen nyugodt, kiegyensúlyozott anyuka, akinek még nincs gyereke, vagy van, de minden nap van segítsége. A többi anyuka, meg aki olyan helyzetben van, mint te, az ne félj, tudja mivel jár ez, hogy mennyire nem könnyű és megért.:)

2013. nov. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Igen, nem mindegy kinek mit mond az ember. Én a legszűkebb családdal , esetleg 1-2 barátommal/barátnőmmel beszélem meg, ha kínom van. Nekem ez az egész terhesség-szülés-szoptatás-babázás korszak nem olyan "hajde felemelő", mint másnak. Nem volt nagyobb gond, mégis én nem éreztem annyira gyönyörűnek, és felemelő érzésnek ezt az egészet. Imádom a fiam, és vártam, ez tény! Mégsem olvadtam el az anyaság gyönyörétől.

Onnantól, hogy "tudtam mit kezdeni" a fiammal, minden kezdett jól alakulni. Letettem a földre a szőnyegére, elkezdett játszani, érdeklődni. Ez olyan 6 hónap körüli időpontra datálódik. Amikor meg járni kezdett megint jobb volt. Most 22 hónapos és baromi jó vele. Magában is elvan kicsit, együtt is jókat játszunk, sétálunk, motorozunk, szuper minden.

2013. nov. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, annyit kihagytam, hogy egy jó időre a kisfiúnk fel is cserélte az éjszakát a nappallal, tehát nappal aludt, éjjel meg fent volt, mi meg hulla fáradtan éjszakáztunk elég sokáig a férjemmel.:)

És persze első baba volt, sír, sír, sír, de miért sír, mikor kapott enni, tiszta a pelus...aztán minél nagyobb lett, annál könnyebb lett. 2 éves korától kezdve pedig semmi rosszat nem tudok mondani, jó, néha van hiszti, de nem sokszor, egyébként viszont okos, értelmes, szóval sokkal könnyebb. És imádom!!!:)

2013. nov. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm NEKTEK a megértő és biztató válaszokat!

Kaptam már olyat is másoktól, hogy akkor minek szültem, ha panaszkodom, meg se érdemlem :(

2013. nov. 22. 13:22
 9/28 anonim ***** válasza:
Imádom a gyereket. De ettől ő még nem lesz kisangyal, én meg nem leszek Zen-Buddha. Igenis vannak pillanatok, amikor tépem a hajam, amikor kifutnék a világból, amikor már az agyamra megy valami hülyeséggel, amit nem akar abbahagyni. De ezeket a bosszantó pillanatokat hamar elfelejtem. A rajongás viszont állandó. Szoktam nézni néha, mikor hisztizik. Azon is elnevetem magam, hogy ilyenkor is mennyire aranyos.
2013. nov. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Ismered: szólj igazat, betörik a fejed! Mindenkinek, vagy inkább sokaknak van/nak gondjaik az első időkben(kinek hetek, kinek hónapok), aztán megtanulja kezelni a helyzetet, és akkor már könnyebb. Persze az emlékek fakulnak, szépülnek, vagy eltűnnek. Utólag akár le is tagadja egyik-másik, hogy neki gondja lett volna. Találd meg azt az 1-2 embert, akinek el tudod mondani, ha gondod van, és nem ítélkeznek egyből. A nagytöbbségnek meg bólints, "igen, így van" és kész! 6-os vok.
2013. nov. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!