Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosódiót használtok? Bevált?

Mosódiót használtok? Bevált?

Figyelt kérdés

Honnan szerzitek be, mennyibe kerül?

Minden érdekelne ezzel kapcsolatban, mert érzékeny bőrű a babám, lehet kipróbálnám, ha segít.


2013. nov. 22. 15:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

DM-ben lehet kapni próba csomagot belőle (gondolom egy mosásra valót), én már vettem, de még nem próbáltam ki.

De láttam már belőle (szintén a DM-ben) folyékonyat is (folyékony mosódió néven), meg láttam hozzá való illatosító valamit is.

Vettem mosószódát is, de még azt sem próbáltam ki (szintén a DM-ben).

Ez a kis próba csomag ha jól rémlik olyan 400 Ft körül volt, de már nem emlékszem pontosan, mert hónapokkal ezelőtt vettem.

2013. nov. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is DM-es csomagot vettem, de a próbacsomag után már nem próbálkoztam vele többet. Nekem nem jött be. Tudom, hogy környezetbarát, és tény ez nagyon fontos, de hiába használtam mosószódát is, nem jöttek ki a foltok, és nem olajos foltokról beszélek, a sima húsleves sem jött ki.
2013. nov. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én illatmentes folyékony mosódiót vettem, az konkrétan semmit nem ér, akár sima vízzel is öblögethetnék, minden benne marad a ruhákban. Már próbáltam áztatásra is használni, arra sem ért semmit.

Így fájó szívvel visszatértem a nem túl környezetbarát, de hatásos Dosia, és Biopon mosószerekre, amik nekem beváltak.

2013. nov. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A ruha puha lett, de a kosz nem jött ki
2013. nov. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Tényleg környezet és bőrbarát, de ahogy többen is írták a foltot sajnos nem hozza ki, és egy idő után büdösek lesznek tőle a ruhák. Úgyhogy én áttértem a bio mosószódára, ami szintén környezetbarát + Sodasan bio mosószerére, ami teljesen hipoallergén. A mosószóda azért is jó, mert lágyítja a vizet, ezért feleannyi mosószert meg lehet spórolni minden mosásnál.
2013. nov. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
42%
Mi is mosódióztunk ekcéma miatt - nálunk is volt, ami foltos maradt, de tán lustaságból is, maradtunk a mosódiónál. Érdekes módon egy Fagor mintaboltban láttam akkor akciósan, bár már fogalmam sincs mennyiért, de kb. annyiba került, mint egy doboz jobb mosószer, csak épp egy évre elég volt. Ekcémára meg vagy ez használt vagy más vagy csak kinőtte :)
2013. nov. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nagyjából semmit nem ér tisztítás és fertőtlenítés céljából. Ha csak 1-2 hetes babáról van szó, szerintem kipróbálni sem szabadna. Ha már nagyobb, és erősebb az immunrendszere, akkor kipróbálhatod, hogy megnyugodj...

Lehet viszont jó minőségő ökomosószert kapni, ami szintén jó az érzékeny bőrre, inkább azt ajánlom.

2013. nov. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én is vettem mert nekem is ekcmás a babám. De én sem szeretem. Nem is használom. Vissza tértem a folyékony mosószerre. Már az én kisfiam böre is jobb.
2013. nov. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ! Hát ezek tükrében valószínű nem próbálom ki én sem. Azért köszi!
2013. nov. 23. 22:17
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ó, nehogy már pár válasz alapján lemondj róla! Hidd el, sokkal többet ártasz a sok szintetikus sz*rral... Én már két éve ökomosok, és mindent leírok, ha érdekel. Főleg mert én is a gyerek miatt váltottam, és a titokzatos bőrbetegsége legnagyobb örömünkre elmúlt! Az orvosok nem tudták meggyógyítani.

Ha érdekel, írj, szívesen megírom, hogyan mosok. :-)

2014. jan. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!