Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy gyermek után ikrek, ilyen...

Egy gyermek után ikrek, ilyen anyukák de csak akik nem majrésok és okoskodók irnátok véleményt?

Figyelt kérdés

Csak olyan ikres ismerősöm van aki elsőre kapa az ikreket tehát mint friss tapasztalatlan anyuka kepott egybe kettőt.


Engem az érdekelne, akinek már volt egy, viszonylag egyedül segitsgé nélkü , talpraesetten férjével közösen csinálták végig, majd másodjára ikreik lettek, nekik milyen volt, hogyan élték meg a dolgot?


Azért érdekel ez konkrétan mert mindenki mondja, hogy fel kell kötni a gatyát meg kell segiség meg...stb, és igazából ok értem, hogy két gyerek több idő, gond, kevesebb pihenés, de ennyire katasztrófa tényleg???

Normálid, hogx én nem vagyok tőle betojva?


Az elsővel is akkor utáltam a legjobban az egészet és akkor volt a lgfárasztóbb mikor itt lézengtt valaki "segitség" cimen, és nemtudtam a saját kis életemet élni. Pihenni is akkor volt jó mikor egyedül voltunk a babával és ő oihent akkor én is.Ugy sose ment, hogy itt van valaki majd vigyáz ő a babára én meg pihenjek. Hátamon állt a szőr:)


Szóval olyan irjon már aki talpraesett és van már gyereke és másodjára , tehát nem első friss anyaként kapott ikreket, ogy tényleg annyira szörnyű????

Mert valahogy én nem vagyok megijedve,de lehet kéne:)



2013. nov. 23. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem a barátnőmnek van így. 6 éves volt a fia, mikor ikerlányok érkeztek! :) Most már a lányok 6 évesek, a fiú pedig 12. Ők nagyon jól kezelték, egy cseppet sem voltak "betojva", nagyon talpraesett anyukájuk van (apuka nem annyira, de hozzáedződött anyukához), rengeteg programjuk van, élik világukat. :) Szerintem te is így leszel, mert a hozzáállásod abszolút ilyen neked is - nekem ez jött le az írásodból. Gratulálok! :)
2013. nov. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2,5 éves volt a lányom mikor az ikrek megszülettek. Én sem problémáztam a terhesség alatt, krbe rajtam mindennki. Férjem 1 hetet volt itthon, kislányom 6 hétig volt előtte anyuéknál, mert nekem be kellett feküdni a kórházba, neki kellett pár hét mire visszaállt minden a régi kerékvágásba. Az első 2 hónap fárasztó volt, mert hasfájósak voltak, éjjel 2-3 óráig ordítottak. Azt is próbáltam egyedül éjszakaázni velü, mert a férjem reggel lorán kelt, sokszor annyira fáradt volt, hogy meg sem hallotta, hogy sztereóban ordítanak, a nagy lányt sem zavarta abszolút. Egyszerre volt az etetés, altatás és szépen egymáshoz igazodtak. Nem mondom , hogy néha nem vagyok fáradt, de kibirható. Igaz én két tündért kaptam, mert reggel 9 ig alszanak, 16 foguk van 13 hónaposan és összesen 3-4 éjszaka volt felsírás, de bementem cumi vissza egy kis simi és aludtal tovább. Egyszerre betegek , de azt is olyan jól viselik, hogy hihetetlen. Sokszor gondolom, hogy szerencsém van csak, de arra is gondolok, hogy mivel nem parázok semmin, nyugis vagyok általában ezt a gyerőcök is megérzik és ezért ilyen nyugodtak.
2013. nov. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Aki nem ikreket vár, azt is paráztatják. "na vége a jó világnak, jön az éjszakázás" meg fogzás, hasfájás, stb.

Nekem nem ikreim vannak ugyan de a 3 éves nagyom mellé érkezett a kistesó, majd nagyon pici korkülönbséggel hármaska. Az első pár hét nehéz volt, amíg összeszoktunk, de hamar belejöttünk. Barátnőmnek vannak ikrei, sose mondta, hogy szörnyű.

2013. nov. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nme vagyok érintett, szerencsére De talán megnyugtat, hogy lehetne rosszabb is.

Egyik ismerős 5 éves lánykája mellé születtek ikrek, HÁRMAS IKREK! NO az már durva:)

2013. nov. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Barátnőmnek vannak így a gyerekei.

2 év korkülönbség, egy lány után két fiú jött.

A 2 éves lány brutál nyomta a dackorszakot és a féltékenységet.

Az ikrek ordítottak, hasfájósak voltak, felváltva ettek éjjel-nappal össze-vissza, hiába próbáltak napirendet felállítani, hogy egyszerre egyenek, ezt nem lehetett, mert az egyik ritkábban evett sokat, a másik sűrűbben keveset. ÁLlandóan taknyosak-betegek voltak.

Az első fél évben a barátnőm nem aludt 2 óránál többet egyhuzamban és néha úgy teltek el napok, hogy összesen nem aludt pár óránál többet.

Apuka próbált segíteni, de hát neki a munkahelyén is helyt kellett állni.

Segítségük nem volt.

Végül a 2 éves ment bölcsibe, így nappal úgymond rá nem volt gond, viszont a féltékenysége még rosszabb lett.


Hát nekik nem volt egyszerű.


De már nagyok az ikrek 2,5 évesek, és könnyebb az élet.

Az eleje nagyon kemény volt nekik, de tényleg sírós babák voltak extrán dacos nagytesóval.

2013. nov. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Nem voltam valami megnyugtató, úgyhogy most jön a nyugtató szövegem, nem biztos, hogy a te ikreid is hasfájósak, sírósak, betegesek lesznek. Az én gyerekeim pl elég hamar átaludták az éjszakát és nem is voltak hasfájósak sem.

Kis korkülönbséggel van három gyerekem.

1 éves, 3 éves, 5 éves, ebből az egyik (a legkisebb) rossz alvó, a másik kettővel nincs gond, nem is volt babaként sem.

2013. nov. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, de azér 2 év van mind3 között, és nagyon nenm ugyanaz 2 gyereket egyszerre szoptatni...stb mint az hogy egyik már nem szopik mikor jöna másik
2013. nov. 23. 21:33
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 18 hónapos volt a fiam, amikor megszülettek az ikrek. Egy fiú, egy lány. Nem akarom nagyon szépíteni. Nekem az első 3 hónap szörnyű volt. A két kicsi teljesen különböző személyiség, felváltva voltak ébren éjjel-nappal. Konkrétan egy perc megállás nem volt. Volt olyan, hogy 50 órát voltam ébren egyhuzamban. 5 hónapos korukig csak szoptak mind a ketten, így amíg az egyik cicizett, a másik általában ordított, és akkor még ott volt a harmadik, akit még szintén etetni és pelenkázni kellett... Meg hát anya közelségét is igényelte rendesen (odabújás, mese, játszótér stb.) A férjem és az anyukám sokat segítettek, de jórészt nekem kellett megoldani a dolgokat. Most már a kicsik egy évesek, a nagy 2,5. Már sokkal könnyebb. Összerendeződött a napirendjük, az éjszakáink viszonylag nyugodtak, bár még mindig vannak ébredések. A levegőzés, meg az etetés, fürdetés kicsit macerásabb, amikor ugye hármat kell(ene) egyszerre öltöztetni, kivinni, etetni, altatni, pelenkázni stb. Pörögni kell mellettük ezerrel, és nem lehet lankadni, pihenni napközben meg (szerintem) esélytelen, és bele kell törődni, hogy elő fog fordulni, hogy egy héten csak egyszer lesz felmosva a padló... Egyébként szerintem gyönyörűbb dolog nem létezik annál, mint amikor hárman együtt játszanak, és nagyokat kacagnak, vagy egyszerre pancsolnak a fürdőkádban. Viszont az is tény, hogy szerintem az első 3-4 hónapban csak a túlélésre kell játszani. :)
2013. nov. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Tanácsot nem sokat tudok mondani,de iker vagyok illetve voltam születésünk előtt pár hónappal sajnos anyukám elvetélt a testvéremmel,tehát nagyon is van esély nálam 2 babára.Pont ma teszteltem pozitívat és felmerült, mi lesz ha ikrek lesznek?? Kisfiamnál kb a 6. héten volt egy vérzésem akkor a doki azt mondta valószínűleg 2 baba lett volna de az egyik nem volt életképes ezért volt a vérzés.Egyik barátnőm pont úgy járt,hogy 2.jára ikrek lettek,de első kislánya ekkor 4 volt és nagyon sokat segített anyukájának,kicsit ki volt a barátnőm,de aztán belejött,azt mondta,lehet fárasztóbb volt de megéri :D
2013. nov. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, persze, más, hogy nekem 2-2 év van a 3 gyerek között. Azt írtam, hogy a mentalitásuk más mint az ikres barátnőm gyerekeinek. Az enyémek nyugodtabbak, nem voltak hasfájósak, míg az ő 3 gyerekéből 2 állandóan ordított.
2013. nov. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!