Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek 17 hónaposan nem...

Szerintetek 17 hónaposan nem korai elkezdeni a bilire szoktatást?

Figyelt kérdés
2013. nov. 23. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én barátnőmnek 24 hónapos a kislánya és az éjszakákon kívül abszolut szobatiszta. Idén nyáron kezdte a bilire szoktatást, így ott van korban. Jól ment neki, imádja a bilijét.
2013. nov. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ritka az, ha egy gyerek 2 éves kora előtt szobatiszta lesz. Átlagosan inkább 2-2,5, vagy 3 éves korukra lesznek szobatiszták a gyerekek. Egyébként 3 éves korra elvárás, hogy azok legyenek.

És nagyon sokan sajnos azt gondolják, hogy attól lesz majd szobatiszta a gyerek, ha elkezdik bilire ültetni. De ez nem így van. Szobatiszta akkor lesz a gyerek, ha megmutatkoznak ennek a jelei. Tehát felismeri a gyerek az ingert, hogy pisilni vagy kakilni kell és az ingert időben jelezni tudja, tehát tudatosan ül rá a bilire és természetesen ha már a pisit vagy kakit vissza tudja addig tartani, amíg bilihez ér, akkor beszélhetünk szobatisztaságról.

De azért ezekre a dolgokra egy 17 hónapos még nem képes. Ezért azt mondom, hogy igen, korai.

2013. nov. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is ráültettem ennyi idősen a lányom , ő ott ült én olvasgattam, total fölös volt:)

23 hónaposan -nyáron- kezdtük levenni a pelust, ekkor még nem volt érett, de 2 hónap múlva igen, 30 hónaposan lett ágytiszta.

Találkoztam anyukával aki azzal büszkélkedett,h fia másfél évesen sz.tiszta.. napersze.. aztán kiderült hogy 30 hónaposan is csak pelusba kakilt..

Szerintem meg kell várni amikor érett lesz rá a kicsi, nem szabad erőltetni, tudok anyukát, aki 2,5 éves koráig meg sem próbálta, addig ugyanis nem adta a jelét a kicst, aztán 2 hét alatt szoba és ágytiszta lett!

2013. nov. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Két éves lesz most decemberben a fiam, és nyáron én is nekiálltam bilire tenni, mert hát ugye mindenki azt mondta,hogy ilyenkor kell! Semmit nem értem el vele!

Az nem szobatisztaság,hogy van olyan anyuka, aki szinte egész nap a bilin ülteti a gyereket,hogy hátha.

Ha már jelez, akkor érdemes próbálkozni.

Na ezt nálunk két hete kezdte el. Nem mondom,hogy mindig szól, de már sűrűbben!

2013. nov. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam kb 21 hónapos volt,mikor először ráült a bilire,pár héten belül szobatiszta lett,most 2,5 éves már éjszakára sem kell pelus.De ezt mind magától abszolút nem erőltettem,szerintem vedd elő a bilit,és hagyd,hogy Ő akarjon ráülni,ne erőltesd,mert akkor csak elmegy a kedve tőle.
2013. nov. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
még annyit Ő a bölcsiben látta,hogy a 2,5 évesek wcn pisilnek,onnantól Ő sem akart a pelusba pisilni,nála így kezdődött,Ő kérte,hogy bilibe pisilhessen
2013. nov. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 13 hónapos kora óta bilibe kakál, pár alkalmat kivéve. de már jó ideje nem is bilibe hanem szükitőn wc-be megy a kaka. Ezért szol is mindig. Viszont a pisi miatt csak nagyon ritkán szol. Most 20 hónapos.
2013. nov. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mitől lenne korai ?fiammal most kezdjük most 1 éves,szüleim már rég mondják hogy el kéne kezdeni, és a védőnő is az mondta már nyugodtan kezdhetjük.
2013. nov. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
mi is ennyi idősek vagyunk és a kisfiamnak még köze sincs hogy jelezze a kakát,márpedig az az első jele,hogy bilire lehet rakni,eredményesen. Persze vannak csodababák,aki 1 éves korukra ezt megteszik,de nem jellemző.
2013. nov. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!