Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ti menet közben...

Anyukák! Ti menet közben kivennétek a babát az autósülésből? Szerintetek ez heyes vagy helytelen?

Figyelt kérdés
Mármint akkor, ha valami baja van a kicsinek. Vagy ez menet közben nem a legjobb ötlet, tekintve, hogy nem biztonságos?

2013. nov. 23. 21:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
* helyes, a kérdésben bocsánat
2013. nov. 23. 21:35
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Semmi esetre sem venném ki, inkább megállnánk
2013. nov. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Nem lehet akkora baja, mint amekkora abból lehet, ha akkor jönnek belénk, amikor nem ül benne. Mérlegelem, és a kisebbik rosszat választom.
2013. nov. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Úgy érted, hogy nyűgös, nem akar ülésben maradni, stb?

Soha! Ha egyszer kiveszed, nem tudod majd visszadiktál bele, mert megszokja, hogy kiengeded belőle.

Egyedül ha kabátban indulunk és később le kell venni, akkor kapcsolom ki az övét pár másodpercre, de akkor sem szállhat ki. Egyáltalán nem biztonságos, mert akár lámpánál állva is történhet baleset, bele mehetnek az emberbe, szóval az elvem az, hogy amint beülünk az autóba, bele kell ülnie az ülésbe és be kell kötni. Soha nem is volt semmi gond ebből, pedig már lassan 2 éves...

2013. nov. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Sosem veszem ki. Ha vmi baja van, akkor meg úgyis félre állunk, és akkor veszem csak ki. (ilyen még nem volt velünk)
2013. nov. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
nem biztonságos egyáltalán. Gondolj csak bele ha hirtelen kell fékezni. Ha nyűgös a baba akkor inkább álljatok meg kicsit.
2013. nov. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem. Bár általában én vezetek, tehát eleve meg kell állnom, ha baj van, de ha nem így lenne, akkor sem venném ki.


Mondjuk 3 gyerek után az a tapasztalatom, hogy az egészen pici baba/csecsemő az, aki vagy alszik azonnal az autóban, vagy ha baja van, üvölt. (Számtalanszor megálltam szoptatni) Volt olyan babám is, aki ha megállt az autó, üvölteni kezdett, ha elindultam (zöld lámpa) abba hagyta. :)


Amikor már nagyobbacskák, akkor pontosan tudják, mit jelent az autóban utazni, és általában szeretik is. Van hogy kapnak rágcsálni valót, és akkor meg pláne minden oké. A másfél évesem néha még bealszik, a nagyobbak nem.

Amúgy ha megállunk lámpánál, akkor fél percre lehet velük röhögcsélni, szoktam a pici lábát csikizni, ilyesmi.


Soha nem venném ki őket.

Autópályán volt pár necces szitu, mert van, hogy 10 percet is menni kell, mire van megállási lehetőség, akkor sírtak. Ez van. Kibírták.

2013. nov. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én egyszer megtettem. Autópályán mentünk, a férjem vezetett, én hátul ültem a baba mellett. A kislányunk elkezdett sugárban hányni úgy, hogy a cumi a szájában volt és az ülésben ugye félig-meddig háton feküdt. A férjem mondta, hogy kb. 1 perc, amíg biztonságosan meg tud állni, de a gyerek addig meg is fulladhatott volna. Kivettem gyorsan és reménykedtem, hogy nem lesz baj.
2013. nov. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért lett mindenki lepontozva a válaszával? Miért haszontalan az a válasz, ami a kérdésre felel? Aki végigpontozott itt mindenkit legyen már szíves leírni, hogy miért tartja helytelennek azt, ha az anyuka nem szereti kockára tenni a gyereke életét? Igazán kíváncsi vagyok a véleményére.


Egyébként nemrég volt ilyen kérdés feltéve. És nem, én sem vettem ki soha őket. Ha kiveszed egyszer, akkor máskor is ki akar majd jönni. Ha gond van, akkor megállunk valahol. Nyilván ha a sugárban hányós eset megesett volna velünk, akkor én is kivettem volna. De egy szoptatásra meg lehet állni, és aztán továbbmenni. Nem hajt a tatár és inkább érjünk oda később, mint soha.

2013. nov. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is kíváncsi lennék, aki mindenkit lepontozott, hogy vélekedik a témáról...

Férjem mentőorvos. Volt már olyan esete, hogy a balesetnél a baba az anyukája ölében volt. A többit nem részletezem....

Volt olyan velünk is, hogy ordított a fiam az ülésben. 10 percen belül még sz autópályán is meg lehet állni. Nem éri meg kockáztatni...

2013. nov. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!