Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én komolyan nem értem az...

Én komolyan nem értem az embereket. Ilyen időben miért kell ájuldozni attól ha valaki kiviszi a gyerekét?

Figyelt kérdés
19 hónapos a lányom és nemrég értünk haza a boltból. Elég hideg van szél mondjuk most nem fúj, de jól felöltöztettem és elsétáltunk nálunk a két saroknyira lévő boltba. Útközben ájuldoztak az idősebbek is meg néhány anyuka is, hogy jajj nem fázik ez a pici lány, muszáj volt ilyenkor kihozni, stb... Már a múlthéten is egy-két ember megjegyezte ezt pedig akkor még 10 fok körül volt nálunk. Miért vannak sokan ettől elájulva hogy hidegben is kiviszem a gyereket, ha jól fel van öltöztetve?? Ti tapasztaltatok már ilyet?
2013. nov. 26. 10:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én ilyet még nem tapasztaltam, pedig tavaly télen is szinte minden nap kimentünk.
2013. nov. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor lehet csak nálunk élnek ilyen emberek :/
2013. nov. 26. 11:08
 3/12 anonim ***** válasza:
Eddig én sem tapasztaltam ilyet. Szerintem jót tesz a friss levegő a gyereknek. Nem órák hosszát kell eltölteni a hidegben, de még télen is a minuszokban is ki lehet menni levegőzni.
2013. nov. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom,én sem találkoztam még ilyenekkel.Nekem 14hós lesz majd a kicsi,de megyek vele sokszor.Egyik,hogy nem párom fog este menni munka után a boltba,miközben több tonnákat emelget,másik hogy ha pl fogorvoshoz megyek időpontra,akkor nem fogom lemondani,mert rossz az idő.A kicsinek nem árt a hideg,csak fel kell öltöztetni.
2013. nov. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én csak itt szoktam ilyeneket olvasni. Szerintem ilyenkor az anyukának nincs kedve kimozdulni. Ami nem baj, ha a gyerek nem igényli, de azért ne támadjanak, ha mások meg szeretnek sétálni a szabadban. Engem csak az erős szél és/vagy szakadó eső tart vissza. De mindig arra gondolok, hogy északabbra is meg tudják oldani, sőt!
2013. nov. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele, mikor kisebb volt a lányom akkor is kivittem csak akkor a babakocsiba volt belebugyolálva. Tegnap nem mentünk ki mert nagyon barátságtalan idő volt, viharos széllel.
2013. nov. 26. 11:15
 7/12 anonim ***** válasza:

Megmondhatod mosolyogva a hölgyeknek, hogy képzeljék, majd ha lesz hó, mentek szánkózni is! :)


Tegnap a kisfiam a nagypapájával csak a pékségig sétált el, mert tényleg ramaty idő volt, hideg szél fújt, pont elég volt.

Ma pedig sétáltak vagy egy órát, mert hideg van, de se eső, se szél. Jól felöltöztettem, édesen kipirult a pofija, hatalmas étvágya lett a sétától, most már a paprikás krumplit tömi magába. :)

2013. nov. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hajjaj..akkor majd mit mondanak ha a szakadó hóesésben szánkóztok az utcán vagy bárhol !

Nekem 14 hós a fiam,én is kiviszem őt hideg időben.SŐT.

Tavaly télen is kivittem pedig akkor volt 3-4-5 hónapos...de mivel kocsink nemvolt ezért gyalogoltunk a dokiig és a boltig...ezen nemkell meglepődni

ÉN januári baba vagyok..anya sokszor mesélte hogy a -5 fokban is kivitt a levegőre hacsak 10-15 percre is

Ha rendesen bevan burkollva a gyerkőc akkor csak nyugodtan

2013. nov. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Amióta megszületett a lányom, minden egyes nap kimegyünk, legyen bármilyen idő (1 évesen összel volt kicsit taknyos, akkor bennt maradtunk 2 napot).

És igen, tapasztalunk, nagyon sokan ledöbbennek, főleg kisgyerekes ismerősök, mert ők, ha esik akkor már nem mennek.Mi meg megyünk, mert van esőkabát, esernyő, esőhuzat, vízálló csizma.

Ha nagyon erős szél van, akkor nem vagyunk kinnt 1 órát egyhuzamban, csak felet, de akkor is megyünk, igényünk van erre mindegyikünknek.

2013. nov. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi tegnap lementunk babakocsival a boltba, 5percre van, nagy szel volt, hideg. faluban elunk. Egy idos neki aztmondja : miért nem hagytam itthon a gyereket?hat mondom nincs itthon az apja :) erre a valasz : és? Egyedül is hagyhatom nyugodtan... Én meg csak pislogtam hogy most ezt komolyan gondolta?
2013. nov. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!