Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet baja erősebb fajta...

Lehet baja erősebb fajta ringatástól?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a kisfiam általában úgy alszik el, hogy a kezemben ringatom, amivel nekem nincs is semmi bajom. Viszont néha rettenetesen nehezen alszik el, 5x, 6x is kell próbálkoznom, mert a kezemben elalszik, de amikor leteszem felébred, és kezdődik minden elölről. Néha már annyira elfáradok ebben, meg kicsit el is önt a türelmetlenség, hogy erősebben ringatom. Nem szépen lassan, hanem gyorsan, erőteljes mozdulatokkal. Általában ezek után be is alszik :) nem tudom, hogy elszédül ilyenkor, vagy inkább az alvásba menekül a durva mozdulatok miatt.. szerintetek éri őt ilyenkor valamilyen károsodás..? mármint olyankor, amikor erősebben ringatom.
2013. nov. 26. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Minek kell ilyenekhez szoktatni egy gyereket? Téged ha jobbra balra ráncigálnának nem szédülnél el ? De. Majd akkor is így altatod, ha 20 kg lesz?? Nem kell mindig kivenni. Maradj mellette, simogasd, ne pedig ráncigáld...
2013. nov. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Nem hiszem hogy baja lenne, de azért nem feltétlenül kéne rázni, nehogy hányjon. Olyan meg nincs, hogy az alvásba menekül :D Ha durva lenél vele, sírna. Van, aki kicsit erősebben szereti, az én fiam 8 hónapos, és néha vele is szinte ugrálok :D
2013. nov. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy baja lenne, de azért ne rázogasd "teljes erőből" nem olyan jó a kis agyának:-P Amúgy pl. barátnőm fia sokáig úgy volt hajlandó elaludni, hogy babakocsival tologatta az utcában úgy, hogy minden kátyúba beletolta, mert a gyerek azt csípte ha minél jobba zötyög. Esetleg ha beleraknád otthon a babakocsiba és azt ringatnád v rugóztatnád?
2013. nov. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
első! olvastad a kérdést? akkor légyszíves, arra válaszolj, nem hiszem, hogy a kérdező gyermeknevelési tanácsokat kért...
2013. nov. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

kem a lanyom lassan 10 honapos es csak ugy alazok el ha kezbe veszem es elringatom...van h egy kis setalassal elalszik de van h a faradtsagtol kuzd ellene olyankor "erosebben" ringatom es attol mindjart bealszik...nem razom szet de hatarozottan...o ilyen fajta...es bocsassa meg a vilag h elringatom es nem hagyom h addig orditson meg el nem alszik tole. Nem hiszem h ez orokre ig marad mert meg olyanrol nem hallottam h egy 10 evest is igy alatatnak vagy egy felnott embert. Meg kicsik ha ez kell hat en megadom, es nem erzem azt h tulzasokba esnek mert ringatva van.

Baja biztos nem lesz tole merz valoban ha nem volna vmi jo ebbe akkor nem aludna el hanem sirna es meg jobban tiltakozna ellene.

2013. nov. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves 4-es válaszoló! Valóban nem gyereknevelési tanácsot kértem. Tudom, hogy van, aki így altatja a gyerekét, és van, aki úgy.

Szóval: örülök, hogy akkor más is alkalmazza ezt a megoldást. Én őszintén szólva meglepődtem, hogy hatásos lehet.. amúgy ő is bealszik a göröngyös utakon a babakocsiban :)

2013. nov. 26. 21:14
 7/8 A kérdező kommentje:
8 hónapos múlt.
2013. nov. 26. 21:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Az en lanyom is igy aludt el. Aztan egyre nehezebb lett es en is alkalmaztam amit az egyik elottem valaszolo irt, bele babakocsiba es hajra katyuk! Most 1 eves es mar eleg a konyhaban ide-oda mozgatni a kocsit. Nem lett semmi baja a razkodastol. Egyszer remelem raun erre is.
2013. nov. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!