Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség, nagyon elcsúszott a...

Segítség, nagyon elcsúszott a napirendünk, mit tegyek?

Figyelt kérdés
4 hós a babám, 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat. Az utóbbi időben viszont megváltoztak az alvási szokásai, éjfél körül alszik el és 9kor ébred. Napközben még 3szor alszik fél-1 órákat. Próbaltam az 5óra körüli alvásánál ébren tartani, de nagyon sírt, dörzsölte a szemét.
2013. nov. 27. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:
A napirendnek a gyerekhez kell igazodnia. Mit mikor csináltok?
2013. nov. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A jelenlegi felállásban így néz ki a napunk:

9:00 - ébredés, peluscsere, átöltözés

9:30 - reggeli

10:00 - játék

11:30 - alvás

12:30 - tízórai

13:00 - játék

14:00 - alvás/nézelődés

15:00 - ebéd

16:00 - játék

17:00 - alvás

18:00 - uzsonna

18:30 - játék

20:00 - fürdés, vacsora

és innentől ébren van 11-ig vagy akár éjfélig is.

2013. nov. 27. 10:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg reggel 7-8 felé felkelteni. Tegyél fix pontokat a napirendbe, mint az esti fürdés, mindig ugyanabban az időben. EBÉD nem du 3kor van, hanem 11-13 között. Ez így nem a legjobb. Variáld egy kicsit át.
2013. nov. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

5 körül már az enyém is nyűgösködik és dörzsölgeti a szemét, de nálunk viszonylag korán van a fürdés idő. És ő már 11 hónapos.


Én 18. 30-kor ( + 5-10 perc) fürdetem. Megkapja a vacsorát és megy az ágyába aludni.

19-kor vagy legkésőbb 19.15-kor már alszik. Reggel fél 7-7-ig.


Tényleg el vagy csúszva egy kicsit.


Valahogy vissza kell állnotok.

Én már egész kicsi kora óta korán fürdettem ( na jó nyáron nem), ehhez volt hozzászokva. És fürdés-vacsi-alvás ( ebből nem engedtem soha) tehát vacsora után már nincs játék, mókázás stb.

Már tudja hogy mi után mi jön.


Nálunk fél7-7 körül ébred. Reggeli

fél 9-kor kezdi dörzsölgetni a szemét, lerakom aludni.

Alszik egy jó 1 órát, vagy másfelet.

10-kor tízóraizunk.

Elmegyünk ügyeket intézni, boltba vagy csak sétálunk, egy a lényeg levegő hogy kellő képpen elfáradjon.

12-kor ( + 10-20-30 perc) ebédel

Ezután megy aludni.

14-ig alszik.

Játszunk

15-kor uszonna

Elmegyünk sétálni, vagy meglátogatjuk a mamáékat stb.

18. 30. fürdés

19 - lefekvés.


Nálunk ez nagyon bejött.


Anyósom próbál kicsit mondogatni hogy később fürdessem meg stb, később tegyem le aludni.. De nem fogom, mert mi így álltunk be egy napirendre és ez így nekünk tökéletesen megfelel.

Miután este elaludt, bőven van időm a nagyobb gyerekemmel foglalkozni, kikérdezni tőle a házit , együtt vacsorázni stb.

2013. nov. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem kicsit, hanem nagyon el vagyunk csúszva, ezt én is látom. Holnap megpróbálom felkelteni 7 körül. Ami a legjobban aggaszt ezzel kapcsolatban, az az, hogy így megesett már párszor, hogy 1 étkezés kimarad, és így csak 4-szer eszik egy nap.. :(
2013. nov. 27. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!