Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg minden nap ki kell...

Tényleg minden nap ki kell szívni a babák orrát porszívóval?

Figyelt kérdés
1 hetes a babám. Tegnap mondta a védőnő, hogy minden nap szívjuk ki az orrát. Én eddig azt hittem csak akkor kell használni, ha kicsit taknyos lesz.
2013. nov. 28. 09:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én akkor szívtam ha taknyos volt, illetve, ha volt valami szutyi az orrában. Amúgy minek kínozni vele?
2013. nov. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Te tudod jól: nem kell feleslegesen használni. Mivel folyamatosan vele vagy, tudni fogod, hogy mikor van rá szükség.
2013. nov. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Annyi mindent mondanak már, hogy követni nem lehet. Én sosem szívtam ki az orrát a lányomnak, csak ha meg volt fázva...egyébként mégis mit kéne? Mondjuk ha csak ilyen kis kézi ballonosra gondolt, attól baja nem lesz, mert nagyjából annyit ér, mint halottnak a csók, de a porszívósról kifejezetten azt olvastam, hogy szárítja, megterheli a nyálkahártyát, úgyhogy mindennapos használatra nem ajánlott---főleg ha nincs is nagyon mit kiszívni.

Én pl megfázáskor is óvatosabb vagyok, azonok a napokon, amikor már túl vagyunk a nehezén, nagyon ritkán szívom, mert előfordult, hogy a sok szívástól már vérzett az orra, véres volt a váladék, amit leszívtam. Szóval én még akkor is kevesebbszer szívom, mint egyébként mondják, inkább gyakrabban tengervizes orrsprayzem, és kifolyik és letörlöm...


Egyébként amikor ilyen pici volt, előfordult, hogy szörcsögött picit, akkor próbáltam azt kézi ballonossal leszívni, de utána is szörcsögött, úgyhogy nem sokat ért. És pont a sógornőm pici fia is ilyen, és azt mondta a doktornő, hogy nem kell vele foglalkozni, majd kinövi, és azt mondta, hogy ne legyen 21-22 foknál több a lakásban, és akkor tényleg nem szörcsög...

2013. nov. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8 hós a kisfiam, 2szer szivtam neki kézivel kb 2 hónaposan mert szörcsögött. Ha nagy szutyi van az orrában kiszedem pzs-vel vagy ha elérem kézzel.
2013. nov. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
csak ha náthás akkor kell.
2013. nov. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

Én így tettem, ahogy a te védőnőd mondta (az enyém is ezt mondta), már ha nem is minden nap, de mondjuk minden másnap átlagban. És én azért csináltam így, mert így megszokta ezt a procedúrát, és amikor később tényleg szükség volt rá, akkor nem volt hiszti és cirkusz. Mert nagyon sok gyerek nem hagyja, és az óriási probléma, mert kifújni nem tudják még nagyon sokáig rendesen (4-5 éves korukig) és ha a váladék lappang, vagy visszafolyik, akkor durvább betegségeket is okozhat (arcüreg gyulladás, fülgyulladás....)

Amúgy először 1 évesen volt komolyabban taknyos, de nem volt begyulladva a torka sem, nem is köhögött, szimpla takonykór volt. Aztán legközelebb csak másfél évesen, majd három évesen lett legközelebb taknyos. És ahogy elkezdte az ovit, na.... Már három hónapja kis szünetekkel szinte egyfolytában taknyos. Ha nem engedné a szívás, nem is tudom, hogy mit tennék :-O

2013. nov. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem azt mondták, h alapesetben (ha egészséges) se az orrát, se a fülét ne tisztítsam. én ezzel is értek egyet
2013. nov. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én szinte mindennap szívom a babám orrát születése óta (4,5 hós). Nem azért mert beteg, hanem mert minden reggel tele van az orra áttetsző váladékkal. Kérdeztem a gyermekorvosunkat, azt mondta, hogy a száraz levegő az oka. Párásítok itthon, de még így sem a legjobb. Mondanom sem kell, panelban élünk.
2013. nov. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
az én lányomnak az elején minden nap szívtam, mert tele volt ezzel a gumiszerű, anyatejes nem is tudom mivel, próbáltam zsepivel, meg benyúlni, de nem ment, a porszívó zsutty, fél másodperc alatt kiszedte, a kicsi meg tudott rendesen szopni. Aztán egyik napról a másikra kb 3 hós korában elhagytuk, mert nem lett olyan neki, illetve ha volt is, már ki tudtam piszkálni.
2013. nov. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a fül-orr gégész, hogy nem szabad minden nap szívni, mert irritálja az orr nyálkahártyáját. Tengervizes orrspray-vel lehet minden nap öblíteni, ha szükséges.
2013. nov. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!