Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hósom nem akar ebédelni!...

15 hósom nem akar ebédelni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
kb. 2 hete csinálja ezt,egyszerűen nem értem a miértjét. Semmilyen főtt ételt nem hajlandó enni,se darabosan,se pépesen. Nem fogok neki ezerfélét főzni,általában 2 féle van,amiből választhat. A levest gyönyörűen eszi,semmi gond nincs vele hál' istennek,legalább ennyi meleget belé tudok kanalazni. A joghurt,szendvics és tsai természetesen csúsznak,de ebédre mégsem eheti ezt. Már nem tudom,hogy mivel próbálkozzak,csináltam neki mindenfélét,különböző formákat raktam ki a kajából,kevésbé sóztam,kicsit jobban sóztam,fűszereztem,nem tettem fűszert,stb :(
2013. nov. 28. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kap tízórait? Nassol valamit délelött, pl kifli, keksz, alma, banán?


Két fogást fözöl minden nap? Szerintem rengeteg egy ekkora gyereknek két fogás.

Èn mindig csak egyfogást csinálok. Ma pl leves volt, rengeteg zöldséggel. két tányért ettek meg, de eszembe sem volt, hogy második fogást csináljak, képtelenek lennének annyit enni. Èn meg képtelen vagyok több fogásos ebédet csinálni.

2013. nov. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Készíts tartalmasabb leveseket turmixolj bele pl krumplit vagy csináld meg krémlevesnek, egyre sűrűbbre. Én a helyedben (mi is voltunk így, az én lányom 13!! hónaposan kezdett el enni is az anyatejen kívül) elé tennék egyszerre 2-3 féle puhára főtt, de kézzel megfoható darab zöldséget, esetleg nyákos rizsből készített golyót vagy krumplinudlit, amiket meg tud fogni.


Érdemes együtt enni (főleg ha kézzel eszik - pár hónap alatt megtanul villával is egyedül, a lányomnak pont ezidőtájt sikerült viszonylag tisztán villával ennie), és nem azon pattogni, h miért nem eszel, mert akkor ez neki műsor lesz, amit élvez.


HA nem eszik, nem eszik, de az étkezésen vegyen részt, akkor ne szóljon zene, tv, ne lehessen elmenni játszani.

2013. nov. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ahogy az előző írta, te is egyél vele, hagyd kézzel enni, nincs tv, ne láss, hogy aggódsz, hogy nem eszik, nem kell többfélét kínálni, ez van és nincs más, ha nem eszik, majd éhes lesz és megeszi a következő alkalomkor. tízóraira és uzsonnára csökkentsd az adagot, vagy adj inkább vmi lájtosat, csak gyümölcsöt, vagy tápszert. semmi üres kalóriás nasi (sós ropi, édesség, stb). és ha a joghurtot, szendvicset szereti, adj pld joghurtot zöldségdarabokkal, vagy vmi házi májkrémfélével megkent (lehetőleg házi) kenyeret, pogácsát.
2013. nov. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha nem eszi,ne adj neki.Éhen nem fog halni.A legrosszabb nasival meg kedvencekkel tömni ,csak hogy egyen.Mert akkor el fogja érni mindig is nálad,hogy szendvicske,dörmike,joghurt,kekszecske,túrórudi (csak példáknak irom ezeket) legyen.

Ne eröltesd.Nekem is a lányom volt,hogy hetekig alig evett.Hát megkináltam 12kor ebéddel,megkináltam 1kor.Ha nem,hát nem...Nem kapott semmit,hanem uzsit 4kor és ennyi.

Mostanában reggelizni nem akar sokszor.Eszik ami jól esik,aztán csak ebédel 11kor és kész.Ha éhes lenne,megenné hidd el.

2013. nov. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha levest eszi akkor szerintem nincs gond. Lehet sőt biztos ezek szerint, hogy sok a két féle. Ha levedűst is akarom, hogy egyen meg másodikat is akkor csak fele fele mennyiséget adom még mindig a 3 éves lányomnak mert sok neki a normál adagja. Most is még úgy vagyun vagy levest eszik vagy másodikat. Ha nem éhes nem baj de akkor nincs nasi és társai. Addig csak vizet kaphat ha nem eszik rendesen. Egyél vele nem kell túl reagálni a dolgot lehet később éhes. Két étkezés között mennyi idő telik el?
2013. nov. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat. Lehet,hogy félreérthető voltam,nem kap mást ebéd helyett! Ez az,amiből nem engedek. Már csináltam azt is,hogy hagytam a fenébe,másfél óra múlva megint kínáltam,de akkor sem kellett neki :( két félét főzök,ez annyit tesz, hogy leves+második. A párom nagy leveses,ezért minden másnap főzök neki/nekünk. Először mindig a másodikkal kezdem,hogy ne a levessel lakjon jól. Vigyorogva tolja ki a nyelvével :( mindig vele eszek,hogy lássa,anya is eszik,nem csak az ő "feladata". Lehet,hogy itt rontom el,hogy ha az első 3 falatot már nem kéri,akkor egyből levest adok neki? Mindig tartalmas levest csinálok,van benne répa,krumpli,hús, stb. Ma pl. fokhagyma krémleves volt pirított zsemlekockával,két pofára falta. Gondoltam apróra vágott főtt húst csempészek bele,de egyből "kiszúrta" és onnantól már nem evett. Átlag 4 óránként eszik,reggelire 250 ml kakaó+egy 130gr-os krémtúró. Uzsonna valamilyen gyümölcs+keksz,vagy zöldségek+felvágott kenyérrel. Vacsi attól függ,általában sonka+sajt+kenyér+paradicsom,változó.
2013. nov. 28. 14:44
 7/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat,azt kihagytam,hogy darabosat egyedül (nem)eszik. Katonákat,akármit szépen csipeget,de ebédet nem. Többnyire a padlón landol,vagy szétkeni a ruháján,eldugja a lábai közé... Kezdem azt hinni,hogy direkt csinálja. Megrágja és kiköpi,vagy szájába sem veszi és ledobja. Nyújtja nekem,etetni akar,engedni is szoktam és mindig mondom,hogy egyet anyának-egyet neked. Már nem tudom,hogy mi tevő legyek. Aggódom,hogy így kevés meleget eszik,közben pedig szépen fejlődik,10.7 kg és 83 cm,szóval nem egy sovány gyerek. Ne stresszeljek ezen? Nem tudok nem stresszelni,pedig tudom,meg kéne tanulnom,de az ilyen helyzeteket nem tudom jól kezelni. Nem borulok ki,csak néha már szinte térden állva könyörgök :) :(
2013. nov. 28. 14:51
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy főtt-e az étel, hanem a tápanyag meglegyen.
2013. nov. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát én úgy látom, nem kicsi a lányod, az enyém két évesen volt 10 kg :D

Viszont reggeli és a tízórai simán lehet, h jóllakatja, 2,5 deci kakótól én is eltenék, pláne túrókrém utána, mind édes, lehet, h a levest is azért kívánja, mert az könnyedebb étel, mint a második. Szerintem ne aggódj, ha levest eszik, akkor a főtt adagja már megvan ;) A daraboshoz meg majd hozzászokik.


Viszont ennyi idősen az étkezés igenis játék :) semmi különös nincs benne, hogy rakosgatja, dugdossa, így ismerkedik vele.


Tápszert mennyit kap még?

2013. nov. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sosem volt tápszeres,11 hónapig szoptattam,majd egyik napról a másikra nem fogadta el a cicit. Próbáltam tápszert adni neki,de nem igazán volt kedvére való,így nem erőltettem. 1 éves kora óta tejet kap,reggel és este. Ez az ő kis rituáléja,enélkül nincs alvás és nincs reggeli. Megissza reggel a kis kakaóját,fél-1 óra múlva pedig kapja a krémtúrót,szóval nem tömöm :) egyébként fiam van,bár ez lényegtelen a történet szempontjából. Köszönöm a válaszokat,igyekszem nem stresszelni magam a kaja-ügyön,talán menni fog. Így is egy okos,boldog,kiegyensúlyozott kiskrapek,elegendő zöldséget és gyümölcsöt kap mindennap,remélem nem akkora baj,ha húst és köretet keveset eszik.
2013. nov. 28. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!