Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen megoldást tudtok...

Milyen megoldást tudtok javasolni, hogy a gyermekem ne menjen közel a TV-hez?

Figyelt kérdés

A TV-nk egy átlag TV asztalon van, melynek magassága kb. 80 cm. Kisfiam 1,5 éves, minden érdekli, legfőképp az olyan dolgok, amiket ki-be lehet kapcsolni, így a TV elsőszámú kedvenc. Mondogatom neki, hogy nem szabad, s hogy miért nem, néha érti, és ott hagyja, néha alkalmi süket. :)))

Keresnék valami jó megoldást erre. A célom az lenne, hogy ne tudjon a TV közelébe menni, mert sokszor már úgy meglöki, hogy attól félek, leborul. Valami játék kerítés vagy ilyesmi létezik? Olyanra gondoltam, amit azért nem tud egyszerű módon fellökni, vagy átmászni.


2013. nov. 29. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt minden gyerek eljátssza, de nem kikerülni kell a bajt, hanem megoldani. Ha odamegy, elhozod és elmagyarázod. Te vagy a főnök.
2013. nov. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Milliószor mondom neki. Mint írtam, van, amikor érti, de van, amikor elengedi a füle mellett és ha 600x elhozom, 601-edjére is visszamegy.

Nem csak a TV miatt gondolkozom most ezen, hanem a karácsonyfa miatt is, ugyanis biztos vagyok benne, hogy meg akarja majd tépni.

Szerintem egy jó megoldás épp a megelőzést szolgálná, nem az elkerülést.

2013. nov. 29. 16:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én öcsém 10 éves, de 10 centiről nézi a TV-t. Nem tudunk vele mit tenni., akármit mondunk nem megy hátrébb. Elvonszolni nem tudjuk, elég jó súlyban van. Minnél ellőbb kezdj vele vmit.
2013. nov. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tanítsd meg rá, vagy vigyétek ki a TV-t onnan.
2013. nov. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van a lépcsőknél használ kerítés szerűség, hogy a gyerek ne essen le a lépcsőn. Nem tudom az mennyire könnyen mozdítható meg kellene néznétek. Az esetleg. Bár nekünk nincs ezzel baj, mert a falra szereltük fel a tv-t így biztos, hogy nem megy se túl közel sem nem löki le.
2013. nov. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már meg is találtam: babakarám a neve.
2013. nov. 29. 17:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondogasd neki továbbra is,majd megtanulja, babakarám jó de 1,5 évesnek már nincs értelme,mert ki fogja tudni nyitni,fiamnak is van félévesen kapta nagyon hasznos volt,de 1,5 évesen kinyitotta,leszereltük az ajtót,de aztán megtanult kimászni belőle arrébb tolni,gy,hogy kijöjjön.
2013. nov. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Esetleg a tv-t magasabbra rakni, mondjuk a szekrény tetejére?

Nálunk sokkal rosszabb a helyzet, mert a fiam a villanytűzhelyt támadja meg mindig (sajnos nem gyerekzáras), amit ugye nem rakhatok a plafonra.

A fenyőfán még én is dilemmázok, hogy hová kerüljön...

2013. nov. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!