Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya leszek, ha a három...

Rossz anya leszek, ha a három hónapos kisfiamat ma este odaadom az egyik ismerősünknek?

Figyelt kérdés

Párom szerint szükségem van a kikapcsolódásra és a pihenésre. Ezért megszervezte, hogy ma este a három hónapos fiunkra az egyik ismerős vigyázzon. Az ismerős egy 44 éves nő akinek unokái is vannak ezért már van tapasztalata kisbabák terén. Mégsem lennék nyugott, mert arra gondolnék, hogy én otthon jól érzem magam amíg ő másnál alszik stb.

Szerintetek, ha odaadnám rossz anya lennék?


2013. nov. 30. 08:26
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
96%
Nem. De nem kellene rögtön egy egész éjszakának kezdeni, inkabb csak nehány órával.
2013. nov. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
88%
Az én fiam 3 hós volt mikor lagziba mentínk.Anyósom vigyázott rá.Nekem is fura volt,de nem érzem rossz anyának magam miatta és te se érezd annak magad.Főleg ha jó alvó.Mi 4-kor indultunk az esküvőre a fiam minden este nyolckor alszik így igazából négy órát töltöttünk külön.
2013. nov. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
34%
egy egész éjszakára? Hát én nem tenném, nem bírná a lelkiismeretem, de nem ettől leszel jó vagy rossz anya...
2013. nov. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 zabmester ***** válasza:
89%

Ettől nem leszel rossz anya :) Viszont szerintem itt is, mint mindenhol máshol, fontos a fokozatosság. Nem tudom, mennyire közeli ez az ismerős, vigyázott-e már máskor is a fiatokra. Nálunk anyukám volt olyan személy, akire bármikor ráhagyhattam a fiam, de nálunk annyiból volt egyszerűbb a helyzet, hogy mi vele éltünk az első egy évben, és a fiam nagyon hozzá volt szokva a nagymamája jelenlétéhez, így abból sem volt soha gond, ha épp estére bíztam rá, hiszen amúgy is sokszor volt vele, na meg akármelyikünk vigyázott rá, az a megszokott helyén történt.

De amiatt nem vagy rossz anya, hogy tesztek ezzel egy próbát, csak azért vedd számításba, hogy lehet, hogy érte kell mennetek. Persze az is meglehet, hogy nem lesz a világon semmi gond, és az ismerősnél is simán elalszik, mert azért az ilyen picik sokszor könnyebben megszoknak dolgokat, mint a kicsit nagyobbak, de ezt senki sem tudja biztosra megmondani.

2013. nov. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
75%
Minden anyukának szüksége van a kikapcsolódásra.Az már más kérdés,hogy a babaára már huzamosabb ideig vigyázott-e más?Mennyire ismeri az illetőt?
2013. nov. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, egyáltalán nem leszel ettől rossz anya. Ha mégis valami gond, probléma, kérdés adódna, van telefon, nem?
2013. nov. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
Szoktunk összejárni, jól ismeri a baba. Ő ajánlotta fel, hogy vigyázz rá, hogy mi kettesben tudjunk lenni a párommal, mivel mióta megszületett nem vooltunk kettesben. Egyébbként egyszer szokott felkellni éjszaka.
2013. nov. 30. 08:40
 8/44 anonim ***** válasza:
31%
Nem leszel ettől rossz anya. De egy 3 hónapos babát én sem adnék oda egész éjszakára... Kisfiam 5 hónapos volt amikor ANYUKÁMNAK oda adtam pár órára hogy náluk vigyázzon rá. És volt majdnem 1 éves, amikor ott aludt.
2013. nov. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
31%
Én odaadnám, és lenne nálam telefon. Amit nem értek, hogy miért nem ő megy hozzátok, és altatja el a babát a megszokott környezetében, majd ha megjöttök, akkor megy haza.
2013. nov. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
27%

Nem azzal leszel rossz anya, hogy három órára vagy fél éjszakára lepasszolod - pár egy ilyen csöppséget nem szabadna! -, hanem azzal, ha ezt a mentalitást magadévá teszed, különösen egy nagyon kicsi gyerek esetében: "minden anyának szükésge van a kikapcsolódásra és a pihenésre".


Igen, de csak annyira, amennyire a gyerek szükségletei engedik. Nem a férjednek kell ebben döntenie, hanem neked.


A nagyon kicsi gyerekkel szinte állandóan törődni kell és cirka vigyázzba vágva állni mellette, várva, hogy törődhess vele, HA az ő igényei ezt megkövetelik. Ahogy nő, úgy lehet ezt a kört távolítani, amikor azonnal elérhető vagy.


Minden gyerek más és más alkattal, intelligenciával, tehetséggel, érzékenységgel jön a világra. Nem szabad úgy tekinteni erre, hogy "darab-darab", az egyik gyerek kibírta ezt, akkor a másikban sem tesz kárt.


Az ősbizalom elvesztése olyan törés, amit soha, semmikor vissza nem lehet fordítani. Ha rendszert csinálsz abból, hogy a gyerek "úgysem veszi észre", "ennyi szórakozás csak jár nekem" stb., akkor nagyon könnyen eluralkodik rajtad később a felelőtlenség érzete és az már nagyon-nagyon nagy kárt tud okozni egy gyerekben. Minél korábbi egy gyerek sérülése (időben), annál mélyebb és annál kevésbé hozhtaó helyre, vagy fordítható vissza. Szórakozni ráérsz később is, de ha valamit most elcseszel, akkor húsz év múlva láthatod a kárát.


Én nem tenném, az biztos. A férjemet viszont helyre, de alaposan. Szervezze meg a saját életét, de ne az enyémet!

2013. nov. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!