Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokkal nagyobb teher 2 gyerek...

Sokkal nagyobb teher 2 gyerek helyett 3-at nevelni?

Figyelt kérdés

Avagy mennyire igaz a mondás h ahol 2 elfér ott elfér a harmadik is?

4 éves ikreim vannak,és elváltam.Lett egy új kapcsolatom,és (majd) szeretnénk közös gyermeket is.Félek tőle,sosem gondoltam volna h 3 gyerekes anyuka leszek.Az ikrek is nagyon elevenek,későn érőek voltak,sokáig kellett őket pelenkázni,stb.Néha úgy érzem h a gondolatától is rosszul vok h legyen megint egy babám,ugyanakkor szeretném is a közös gyereket,hogy megint kisbabám legyen..


2013. dec. 2. 17:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekünk három van, viszonylag kis korkülönbséggel. Mindegyiket terveztük. Én valahogy sokszor úgy érzem, mindegy hány gyerk van éppen, hogy egyel több, mint amennyit kibírok. Vagyis amikor egy volt, akkor az tűnt soknak, amikor kettő, akkor ha csak egy volt valamiért nálam, az könnyűnek tűnt, most háromnál a kettő tűnik könnyűnek.


VIszont az ikrek szerintem mindennél megterhelőbbek. Ha azt kibírtad, simán elleszel a hárommal. :)

A kapcsolatotokat meg szépen megkoronázná egy közös kisbaba.

2013. dec. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem három évesek az ikreim, és három hónapos a babám. Hogy kinek mennyire nehéz, az szerintem függ attól, hogy milyen a teherbírása, kora, egészsége, van-e segítsége, mennyit dolgozik a párja, s mennyit van otthon.


Én legtöbbször egyedül vagyok velük itthon (az ikrek nem járnak bölcsibe, még oviba sem), és ha mindhárman fent vannak, és mindnyájan engem igényelnek, az bizony kemény. Pl. ha a kicsi szopizna, a nagyok meg épp rohangálnak, vagy ennének, vagy tépik egymást, stb. De azért bele lehet jönni, csak alább kell adni az igényeket.


Engem az a sorod ütött meg, hogy "Néha úgy érzem h a gondolatától is rosszul vok h legyen megint egy babám", ilyen érzésekkel nem mernék belevágni, de te tudod.

2013. dec. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!