Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most tényleg ekkora baj?...

Most tényleg ekkora baj? Beszédfejlődés? (Lent. )

Figyelt kérdés

15 hónapos a kislányom, a védőnő (és anyósom) szerint, nincs minden rendben a beszédfejlődésével, így változtatni kellene a "tanítási" módszeren.

A következőket mondja: baba, papa, mama, apa, anya, nem, de, tátá, pisi, kaka, tűz, zsizsa, hoppá, jujj, ez, az, ezeket, azokat, ott, nyam-nyam, pingvin (a kedvenc plüssállata, nem tisztán de érthetően mondja)

A védőnő szerint ez lehetne több is már ebben a korban, de ami nem tetszik neki, az az, hogy amikor itt volt a gyerek képeskönyvet lapozgatott, és a képeken lévő állatok hangját utánozta, és nem megnevezte őket. Az egész dolog úgy néz ki, hogy ül a cseppcsaj, rámutat a macira és mondja brumbrum, kígyó szíí, majom uuu, stb.

Anyósom és a védőnő szerint sem jó így, mert az állat nevét kéne mondani, nem vau vaut, meg miaut, és nem szabadna engednem, hogy utánozzon, ill. ki kellene javítanom.

Mikor együtt nézegetjük a könyveket, akkor mindíg mondom neki, hogy ott van a maci, ő erre mondja, hogy brumbrumbrum, és én mondom, hogy "igen, így csinál a maci".

Normális ez így? Vagy tényleg elrontottam valamit?



2013. dec. 2. 20:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem tök oké ez így.Lányom 14 hós lesz és ezeket mondja,de 8hós korától változatosan (van amit akkor mondott,már nem és fordítva) : anya,apa,cica,kutya,hörcsög,pápá,vau vau,cic cic,tapsi,csüccs,csiki csiki,egy kettő,kaki ( ezt nem tudom mire mondja,mert nem a kakira),nem.Kb ennyit mond azt hiszem.És nem tudja megmutatni mi hol van,csak a kacsát kb,mert nem sok mindent mutogatunk neki,mivel nem érdeklik a lapozós könyvek.
2013. dec. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Semmi baja a lányodnak, nem tudom mit ijesztgetnek Téged. Én lányom ennyi idősen fele ennyi szót tudott (kivéve állathangok), most 20 hónapos és Imádkozom, hogy fél percig csöndbe legyen mert be nem áll a szája:)

1,5 éves volt amikor állathangok helyett már megnevezte a képen látott állatokat

Szóval teljesen jól csinálsz mindent, bízz magadban!:)

2013. dec. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Atyaég!! az enyémek 15 hósan semmit nem mondtak! max. anya, apa, nem. Ennyi! Semmilyen állathangokat ne tudtak, nem, hogy az állat nevét. Talán a kígyót utánozta (SSSZ) a lányom de lehet, hogy ez is később volt már. A fiam biztos, hogy semmi ilyesmit csak 1-2 szót. Most ő 22 hónapos de még most is kb. 3-4 szót mond, állathangok nem érdeklik egyáltalán hiába akarnám tanitgatni. Januárban bekerül a bölcsibe, remélem kicsit megered a nyelve. Nekem mindenki azt mondja (a bölcsis gondozónők is), hogy nem baj, hogy ha még nem beszél, nincs még elkésve. És a fiúk amúgy is később kezdik. A lányoknál is 2 éves kor körül "kell" elkezdeni beszélni, a fiúknál ez 2,5 év. De a tiédnek sincs baja! Tök ügyes, okos!!! A lányom már 5 éves és tud néhány betűt önállóan leírni amit mondok neki, leírja a nevét, a számokat, semmi baja nincs! És nem tudott ennyit mint most a tiéd amennyire emlékszem!
2013. dec. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is hülyeséget mond a védőnő. Ha aggódsz, menj el a helyi Nevelési Tanácsadóba, ott tényleg értenek is hozzá, hogy mi tekinthető normálisnak egy kisgyerek fejlődésében, és mi nem, és megfelelő tanáccsal látnak el, ha gond van. Az nekem nem tűnik jó ötletnek, ha úgy próbálod javítani, hogy azt mondod neki, ne így vagy ne úgy mondja. Teljesen jól csinálod, ahogy a macis példádból láttam (esetleg többször is elismételheted, hogy így csinál a maci, igen, a maci).
2013. dec. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

12 hónapos a kisfiam, annyit mond, hogy baba, mama, tik-tak. Nem mutatja az állatokat, nem utánozza a hangjukat.

Szerintem a kislányod egyáltalán nincs lemaradva, nem rontottál el semmit. Nem is értem a védőnődet, de amit tehetsz, hogy egyik füleden be, a másikon ki.

A környezetemben az annyi idős gyerekek mint a tiéd, fele ennyi dolgot nem mondtak ennyi idősen.

2013. dec. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Teljesen rendben van a lányod, a védőnőtöket nem minősítem. A miénket sem szeretem, semmi értelme hozzá járni (mellesleg nálunk nem is vizsgálják a gyereket, ha nem mondana semmit 4 éves koráig azt sem venné észre), szeretik ijesztgetni hülyeségekkel az anyukákat. Az előző hozzászóló jól írta hogy mikor "illik" már szavakat mondania a gyerekeknek. 15 hónaposan ha ennyit mond akkor még többet is tud mint az átlag...
2013. dec. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincs vele, ezt olvasd el :)


[link]

2013. dec. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 porcukormókus ***** válasza:

Az en kisfiam is 15honapos, es meg csak halandzsazik. Nekem eszembe se jutott aggodni...

A te kislanyod szerintem tok ugyes!

2013. dec. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ne hallgass rájuk, ügyesen beszélget a kislányod. Nekem 20 hónapos kisfiam van és nagyon sokmindent mond már. De mondatokat nem mond még. Van egy pár barátja, idősebb is és fiatalabb is pár hónappal mint az én fiam. És egyikük sem beszél még. Ezek az anyukák sem foglalkoznak ezzel. Majd beszél ha megérett rá alapon vannak, mert ők is mindent megtesznek, hogy beszéljen gyerkőcük! Minden baba másként fejlődik!
2013. dec. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Menj mááá! Te is tudod, hogy minden ok a lánnyal. Nézz meg pár videót a Youtobe-on, hasonló korúgyerekek mit produkálnak. Ugyanezt, és a szülők büszkék rájuk. Ez a te feladatod is, és nem a tanítgatás. Ja, meg a védőnő(és anyósod)véleményének gyors elfelejtése.
2013. dec. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!