Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos kislányom két hete...

13 hónapos kislányom két hete jár. Ahogy megy kifelé állnak a lábai, ugye ez még nem végleges? Összerendeződik? Vagy vigyem orvoshoz? Valakinek tapasztalata van ezzel kapcsolatban? Első gyerek.

Figyelt kérdés
2013. dec. 3. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Ilyen gyakran előfordul, ne ijedj meg nem marad így. Viszont érdemes konzultáni a gyerekorvossal, vagy inkább ortopéd orvossal. Ők meg tudják állapítani mit kell tenned. van olyan gyerek, akinél magától helyreáll, van olyan akinek szupinált cipőt javasolnak. Ezekből nagyon széles a választék, jó minőségűek, csinosak, praktikusak. a döntött belső talpnak köszönhetően rendes tartásra ösztönzik a gyerek lábát. Csak haránt emelős cipőt ne adj rá, mert az passzívan támaszt alá, és nem segít. Mielőtt bármit teszel nyugodj meg, mert nincs baj, ez természetes, beszéld meg orvossal. Hamar helyre áll majd a lába.
2013. dec. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam (most lesz 15 hónapos) is így tartotta/tartja (most már csak kis mértékben).

1 hónapja jár.

kb. 2 hete járt, amikor elmentünk megmutatni a gyerekorvosnak, azt mondta még korai ezzel foglalkozni. Még egyensúlyozik járás közben, ezért is tarthatja kifele a lábfejét. Véleménye szerint az ortopéd orvos se foglalkozna még vele e miatt, ezért nem is írt beutalót az ortopédiára. 1 hét múlva megyünk hozzá még egyszer és akkor megint megnézi.

Szerintem vidd el te is a gyerekorvoshoz és kérd ki a véleményét.

Egyébként ortopéd orvoshoz én is el szeretném vinni (biztos ami biztos alapon), ha teljesen nem korrigálódik magától.

2013. dec. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
3-4 hónap. Ha azután is ilyen, akkor érdemes vele foglalkozni.
2013. dec. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egy kicsit megnyugodtam. Párom is ezzel nyugtatott hogy az egyensúlyozás miatt tartja így. mindenképp megmutatjuk majd orvosnak.
2013. dec. 4. 08:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Erősen ajánlott egy gyereket elvinni ortopédiára, amint stabilan jár, akár lát a laikus szülő problémát, akár nem.
2013. dec. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, és ezt mégis miért gondolod így? :) Felesleges volna minden makk egészséges gyermeket ortopédiára cibálni, szépen néznének ki az ambulanciák.


Egy nem laikus szülő

2013. dec. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!