Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel kenjem a babám szemét?

Mivel kenjem a babám szemét?

Figyelt kérdés

Tiszta csipa a szeme,vagy nem tudom mi az. lyan minta csipa, de nem kemény, hanem puha, olyan mint a genny. Nem piros a szeme, de hiába kitörölöm/letörölöm neki, utána megint sok ilyen genny vagy mi lesz a szemén. Kamillateával jó kenegetni? Ha igen, milyen időközönként kenegessem? Meleg legyen a kamillatea mikor törölgetem a szemét, vagy hidegen is jó?


Köszönöm.


2013. dec. 5. 14:31
 1/8 gabszem ***** válasza:
langyos kamillafőzettel, vattával, de sztem mutasd meg orvosnak is. Nehogy kötőhártyagyulladás legyen vagy valami fertőzés.
2013. dec. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom mint az első! orvos azért lássa.
2013. dec. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Meg akarom mutatni orvosnak, de az holnap délelőtt lesz. Azért kérdeztem, hogy addig hogyan kezeljem.

Egyébként ha nem piros a szeme, akkor is lehet kötőhártya? Vagy lehet hogy csak egy minimális gyulladás?

2013. dec. 5. 14:41
 4/8 anonim ***** válasza:
A kamillát már nem ajánlják (dokim szerint), felforralt és lehűtött vízzel töröld át.
2013. dec. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Te jó ég! Mi van már a kamillával is?! Mit mondott a dokid?


Nekem is kamillateát javasoltak.

2013. dec. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

kötőhártya-gyulladása van vélhetően, néhány nap múlva lenne piros, nálunk is így szokott kezdődni

a kamillát ma már nem ajánlják a dokik, mert a virágpor allergizálhat, holnapig marad a sima víz vagy lehet kapni gyógyszertárban fáradt szemre való szemcseppet (nem vényköteles), azt is használhatjátok holnapig

és két külön zsepivel törölni a szemét, hogy ne fertőzd felül

2013. dec. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vidd orvoshoz. Még csak délután 3 óra van. A kamilla az egyik legallergizálóbb növény, egyáltalán nem ajánlott.
2013. dec. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hozzászólást. Akkor forralt vízzel kenegetem neki holnapig, az a biztos.
2013. dec. 5. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!